Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet ennek? 16 . L

Figyelt kérdés
tehát van egy barátom , mindketten középsulisok vagyunk . Őt elkezdték piszkálni mert nem egézségesen született , és megfigyeltem hogy nagyon ideges lessz ilyenkor de nem adja ki magából hanem elfojtja az ősszes rossz kritikát . Szerintem ez hosszútávon nem egézsséges. Aggódok érte nagyon , pláne hogy piszkálják elég sokan és nem tudom mit tehetnék érte . Hogyan segíthetnék neki ? Sokszor mosolyog , de ez csak álarc. Mesélte hogy sokszor mikor lát kisgyerekeket az apjukkal , akkor ő elgondolkodik milyen jó lett volna ha az apukája is megtanitotta volna mindenre . Sokszor hallom hogy azt mondják nekik a nagyobbak hogy "apád jó csúnya lehetett ha egy ilyen selejtet csinált mint te ". Hallanom is rossz , nem tudom mit érezhet de nagyon sivár lehet a lelki világa . Az apukája picikorában meghalt , a lányok csak kigúnyolják , nevetnek rajta ahogy kinéz. Én nagyon sajnálom amiért piszkálják, és félek egyszer megunja és nem tudom mire képes . Hogyan segíthetnék neki hogy ne legyen ilyen ? Milyen következményei lehet ezeknek amiket felsoroltam ?

2015. okt. 21. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Például, hogy pszichopata lesz.
2015. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elöször is beszélj velem, megtanítsalak kinyitni emberek szemét számító dolgokkal kapcsolatban.

Utána szimpla kommunikáció és kérdés-válasz.

+ én is tudok vele beszélni ha megadod vmely elérhetőségét( fb/skype).

2015. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
miért hogy néz ki akit gúnyolnak? meséld már el
2015. okt. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem szép a srác na .
2015. okt. 21. 12:11
 5/14 anonim ***** válasza:

tényleg? ezzel nagyon sokat mondtál köszi az infót

és az osztálytársak hogy néznek ki? nézzenek magukra

2015. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Muszáj felszínesnek lenni? Mi van, ha nem felel meg ennek a sivár világnak? Semmi. Vagy mégis. Aki szeretni fogja, az őszintén tenné/teszi.
2015. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Velem valamennyire hasonló lehet a helyzet mint ami a barátoddal van. Habár én kicsit sem vagyok csúnya, nekem másból jutott ki egy jó nagy kanállal. Én ugyan már felnőtt vagyok (nem lettem pszichopata meg semmi ilyesmi), de ameddig iskolába jártam engem is rendszeresen csúfoltak, kifiguráztak. Amit erről gondolok az nem más, minthogy ha ennyire rossz a helyzet, akkor érdemes lenne elgondolkozni az iskolaváltáson, tehát átjelentkezni egy másik iskolába. Ami viszont mindenképpen kellene, hogy keressétek meg az iskolapszichológust akár úgy, hogy Te is elkíséred Őt. Ha van olyan tanár az iskolában akit kedvelsz és akiben megbízol, próbálj meg vele beszélni valamikor amikor a többiek nem látják (pl. szünetben, órák után) és kérdezd meg hol, mikor lehetne felkeresni az iskolapszichológust. Erre mindenképpen szükség lenne, hogy beszéljetek vele. Ha priviben megírnád konkrétan mi baja van a srácnak, akkor valószínűleg gyakorlatiasabb ötleteket is lehetőségünk lenn kitalálni. Nekem társadalomtudományi képzettségem van, nem vagyok pszichológus, de valami ahhoz hasonló.
2015. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem állj mellé, ha van egy igazi barátja, akkor nem fogja érdekelni a sok mocsok ;)
2015. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,én vagyok a hülye,de én sosem értettem mitől lesz valaki csúnya. Az én lány osztálytársaim minden fiút kifiguráznak,kibeszélnek a háta mögött,aki nem egy 10/10-es adonisz,hogy "Nézd már milyen csúnya","Hogy néz ez ki"? pedig teljesen átlagos,normális külsejű srácokról van szó. Én őszintén bevallom,hogy nem láttam még annyira csúnya fiút,akitől elkapott volna a hányinger,az osztálytársaid nyilván túloznak.És mi van akkor ha nem egy görög Isten? Semmi. Mindenkit úgy kell elfogadni amilyen és senkit nem szabad bántani. Az ilyen kölcsög, piszkálódós emberek nem is értem,hogy élnek még,mert szerintem nincs szívük. 15/
2015. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*15/L
2015. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!