Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik gyakorlóiskolába járnak,...

Akik gyakorlóiskolába járnak, hogyan viszonyulnak a még fiatal, egyetemista tanáraikhoz? (kistanárokhoz)

Figyelt kérdés

Úgy viszonyultok hozzájuk, mint igazi tanárokhoz vagy nem tisztelitek őket, mert még nem tapasztaltak, nem másztak le a falvédőről? A fiúk hogyan viszonyulnak a női kistanárokhoz és a lányok a pasi kistanárokhoz? Mivel kicsi a korkülönbség, ebből nincsenek "gondok"?


Én is majd kistanár leszek nemsokára, és kíváncsi vagyok tapasztalatokra a gyerekek szemszögéből.



2015. okt. 26. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Én oda jártam.

Azonnal megtaláltuk az illető gyenge pontját, és kicsináltuk.

Valamit tudnod kell: a világ legokosabb gyerekei a világ legfegyelmezetlenebb, legvásottabb gyerekei. a suli minden mást alárendelt a tudásnak, tanulásnak, sose követeltek tőlünk semmi mást. Se azt, hoyg ne futkározzunka folyosón, se azt, hogy ne kiabáljunk be az órába, stb.

Szóval vagy az érdeklődésüket, tudásszomjukat fogod meg a tudásoddal, szórakoztató fellépéseddel, vagy az erős kezeddel tartod őket kordában.

Különben véged.:)

Beülhetsz az órákra nyugodtan, még mielőtt élesben tanítanál ott, legalábbis a Fazekasban biztosan.

:)

2015. okt. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: a gimiben nem volt egyetlen gyakorlótanárunk sem, csak általánosban. 14 év alattiak pedig egyáltalán nem érzékelik kicsinek a körkülönbséget!

Egy 23 éves vagy egy 29 éves közt nem érezni a különbséget, mind felnőtt a számukra!

2015. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a Földesbe jártam, mi is kicsináltuk őket, de csak akkor, ha nem ment bele, hogy potyaötösöket oszt tök könnyű kérdésekre. Meg az egyik férfi kistanár nagyon zavarba jött, amikor az egyik lány azt mondta rá, hogy jó segge van :D
2015. okt. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez iskola, szaktanár és gyerekfüggő. Egy olyan iskolában, ahova szemtelenebb,- hogy ne mondjam - bunkóbb gyerekek vannak, ott ez gyakori. Egy olyan iskolában, ahol nem büntetik(akár az óra után, akár az óra közben) kis, vagy szélsőséges esetben nagy egyesekkel az ilyen cikizést, szecskázást, ott a gyerek minden következmény nélkül meg is fogja csinálni. Természetesen ilyen esetben nem a kistanárnak kell "adnia" az egyest, hanem az "igazi" szaktanárnak.
2015. okt. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én fazekasos voltam, rajzból volt kistanárunk, másra nem emlékszem. Nem bántottuk, de a többiek nem annyira élvezték, amit kellett csinálni az órán. Francia kistanárról mesélte valaki, hogy az volt a gond, hogy nem igazán tanított jól és pont az elején tanított ő, nehezen szedte össze magát a csoport, miután a legalapabb alapok voltak kissé hiányosak.
2015. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es, egyébként te melyik suliba jártál, hogy leszólod a Fazekast és a Földest? :) A kistanárnak meg kell tanulnia tekintélyt kivívni, hidd el, elitgimiknél messze rosszabb helyekre is kerülhet élete során.
2015. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnak tudnia kell kezelni a beszólásokat. Igazi tanárokat se tisztelnek manapság.

egy tanár

2015. okt. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyakorlóba jártam, de mi sosem csináltuk ki a kistanárokat. Annyira azért tiszteltük, hogy tudjon órát tartani. Amikor meg kicsik voltunk (1-2 oszt.) akkor meg mindenkinek a kedvencei voltak a kistanárok :) Beszélgettünk velük, meg kértük, hogy rajzoljanak le nekünk valamit.
2015. okt. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár elég régi a kérdés, azért hátha érdekel még valakit. Én aktuálisan gyakorlósulis vagyok, és alapvetően attól függ, hogy a kistanár hogy viszonyul hozzánk. Konkrétan "kicsinálni" senkit nem szoktunk, mondjuk egy Kossuthban azért nem is lenne szép. Szóval az utált/cikizett kistanárok: Bejön, és azt hiszi, ő az isten, magas lóról beszél/indokolatlanul nagy szigort tart, avagy retteg a nagytanártól stb

Szeretett kistanárok: kedves, segítőkész, lehet kérdezni, esetleg óra után odamenni, nem akar erőszakkal tiszteletet kikényszeríteni, nem hatalommániás, nem akarja a nagytanárnak indokolatlanul nehéz dolgozatokkal bizonyítani rátermettségét, nem feleltet dátum alapján stb

Utóbbi kategóriába sorolható kistanárok zárótanításán szokatlanul aktívan dolgozik az osztály ;)

Nálunk előfordult, hogy egy csinos kistanárnő utolsó órán véleményeket kért fecniken beadva, és kapott pár telefonszámot a fiúktól, de ennyiben kimerült a dolog.

Bármiféle "gond" maximum azután fordul elő, miután a kistanár már nem tanítja az adott osztályt, akkor van, hogy a suliban/utcán egy-egy volt tanítvány (lány) szebben mosolyog a "tanárúrra" az illendőnél, de ezt meg már magánemberként úgy kezeli az egyetemista, ahogy akarja.

2015. nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Szegedi vagy?
2015. nov. 23. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!