Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy házirend az "intézmény...

Ha egy házirend az "intézmény minden tanárára diákjára és egyéb dolgozójára" vonatkozik, akkor a tanár hogy meg bagózni az iskola előtt? És ha rászólok még van pofája felháborodni?

Figyelt kérdés

Házirend, benne: az iskola területén és annak 200m-es körzetében dohányozni tilos. Nincs kitétel hogy kinek tilos kinek nem. És ugye a házirend az "intézmény minden tanárára diákjára és egyéb dolgozójára" vonatkozik.

Hát akkor a tanár a főkapuban hogy mer bagózni? És a füstöt fújva számonkérni a diákot hogy miért cigizik? Én bizony rászóltam hogy vegyen már vissza neki se lenne szabad, és még fel volt háborodva. Gondoltam hogy jelzem az igazgatónak de mivel az igazgató maga is cigizve vonul be így sanszosan felesleges lenne.

De azért a mobilom fényképezője már kattant, és az EMMInek és ANTSZ nke ment a mail fotóval címmel tanár nevével. Egy anonim free címről persze. Kijönnek nem jönnek nem tudom persze, de tán történt valami mert az illető tanár 1 hete "betegállományban" van. Persze lehet semmi összefüggés.


2015. nov. 24. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Sose értettem, hogy a szabad levegőn, miért kell megtiltani a dohányzást.


Azt hogy iskola területén tilos a dohányzás, az még ok.

De a 200 méteres körzetét nem értem. Az már nem az iskolához tartozik.

2015. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én bizony rászóltam hogy vegyen már vissza", "De azért a mobilom fényképezője már kattant, és az EMMInek és ANTSZ nke ment a mail fotóval címmel tanár nevével."


A felmerülő problémákat többféleképpen is meg lehet oldani. Például felvetethetted volna egy osztályfőnöki órán, kezdeményezhettél volna beszélgetést a házirendről, annak esetleges logikátlan részleteiről vagy a fene tudja, nálatok milyen ésszerű és diplomatikus lehetőségek lettek volna. Te valószínűleg rossz megoldást választottál, főleg ha a fenti idézetek a valós stílusodat tükrözik. Csak gondolj bele: ha most ügyesen elérted, hogy a tanárnak baja legyen ebből, mennyire fog kedvelni ezután? Ne gondold, hogy nem fogja összerakni magában, ami történt.


"Egy anonim free címről persze." - persze...

2015. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valójában ha kiderül hogy baja lett a bejelentésem miatt a tanárnak és még1x be mer szólni, magam fogom neki örömmel elmondani hogy ÉN VOLTAM.

És bármit mer reagálni a telefon ott a zsebemben hangfelvételre állítva és persze fotózni is bármikor a jövőben is lehet.

Rohadjon meg ott ahol van.

2015. nov. 24. 17:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A porbléma csak az, hogy lefotózni illetve felvenni beszélgetéseket, az engedélye nélkül tilos, tehát simán beperelhet téged.

Utálom, ha valaki úgy cigizik, hogy a füstbe bele tud menni más, nem dohányzó ember is, de amit te csinálsz és a stílusod egyszerűen hányingerkeltő és gusztustalan. Egy köpedék vagy.

2015. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Lehet de nem én vesztettem el az állásom érdekes módon. Uis van ám egy fejlemény!!!!!!


Az iskola a közigálláson adott szakos tanárt keres. Na vajon a lefotózott tanár milyen szakos volt?

Bingó.

2015. nov. 24. 18:45
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Akkor gratulálhatsz magadnak, tönkretettél egy embert.

Remélem egyszer veled is ki fog cseszni valaki, minimum ilyen szinten. Sőt, remélem jobban, ha már egy ekkora alpári paraszt vagy.

2015. nov. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Már miért tettem volna tönkre? Hát ha valakinek ekkora pofája van hogy nagy hangon utasítgat miközben ott szabály amiről magasról szarik hát akkor az egy marha okos ember lehet.

Semmi perc alatt talál állást. Egy ilyen marha okos akárki.

Majd a leendő főnökét ossza így ki, aztán onnan is repül.

2015. nov. 24. 19:23
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert az iskolák arról híresek, hogy mindenki betartja a házirendet.


Gondolom sosem rágózol, puskázol, használsz mobilt az órán vagy egyéb olyan dolog, amit egyébként nem lehetne csinálni.

2015. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogsz te még hibázni kérdező, és be is fogod szívni rendesen. Amúgy ezen hogy lehet egyáltalán fennakadni? Az élet tele van igazságtalansággal, szét fogsz robbanni az őrülettől. VAGY! Navos, politikus, korrupt rendőr vagy egyéb más görény leszel, az ilyen személyiség az ilyen állásokhoz a legjobb.
2015. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 Így van.

Pl: Személyiségi jogokat semmibe véve, engedély nélkül fényképet készíteni és azt 3. személynek átadni személyes adatokkal együtt.

2015. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!