Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni ilyen esetben...

Mit lehet tenni ilyen esetben a tanár ellen?

Figyelt kérdés
Ma volt egy elég komoly összetűzésem a tesitanárral. Az egész onnan indult, hogy elfelejtettem váltásnadrágot vinni, ő pedig adott egy koszos, rikító piros, használt nadrágot helyette. Megmondtam neki szépen udvariasan, hogy elnézést amiért nincs nadrágom, de én ezt a használtat nem szeretném felvenni. És akkor borult el az agya. Konkrétan a fél gimi előtt ordította le a fejemet, hogy mit képzelek magamról és, hogy ezért egyest is adhatna én pedig mondtam, hogy jó adjon egyest akkor még jobban elkezdett ordítani, hogy mit pofázok vissza stb... Soha nem volt még összetűzésem egy tanárral se az iskolában, konkrétan az egyik legjobb magaviseletű tanuló vagyok és nem szoktam hozzá az ilyesmihez és valahogy nem hagy nyugodni am nem is én vagyok az első akit így leordít. De az biztos, hogy ilyen esetben nem ez a megoldás egy tanárnak, hogy porigaláz mert ezzel ő is megsérti a házrendet úgyhogy, valamit tuti lehet tenni, csak fogalmam sincs mik az első lépések ilyen helyzetben.

2015. márc. 2. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Bizonyíték kéne legközelebb készíts hangfelvételt. A tanárok nagy ganék, le tagadják a csillagos eget is ha felelősségvonásra kerülnek valami szarságukért.
2015. márc. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Adott egy váltásnadrágot. Vadiújat nyilván nem fog adni. Leordította a fejed? Nem csak ez a tanár, nem csak a te fejed, még ha erre nem is volt neked precedensed. Nem egy intőt kaptál, csak egy leordítást. Hidd el, én is kaptam anno. Ha tőle nem kapod meg, lehet, hogy majd a főnöködtől, ha még vissza is beszélsz ki is rúgnak.Nem azt mondom, hogy ne állj ki magadért, de ha valamiben saras vagy - ld nem vittél felszerelést -, akkor ne neked álljon feljebb.

Sz@r dolog, én is megkaptam anno, nem egyszer.

"ilyen esetben nem ez a megoldás egy tanárnak, hogy porigaláz mert ezzel ő is megsérti a házrendet" - ha tényleg megsérti a házirendet, akkor tudsz valamit tenni ellene, de tényleg megsérti? Tényleg benne van a házirendben? (mert nem mindenütt van benne)

2015. márc. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Igazából így, 27 éves fejjel álltam neki elolvasni a múltkor a volt iskolám házirendjét és bizony kiderült, hogy anno körülbelül minden nap megsértette valaki a környezetemben (tanár, vagy diák). Szóval ha nem hagy nyugodni, akkor jelezheted valakinek (le van írva asszem, hogy kinek) és ennyi. Mást nem tudsz tenni, meg nem is igazán érdemes. Max szarrá fog szopatni a hátralévő időben (de ezt meg könnyen meg lehet úgy oldani, hogy az utcán többen összetalálkoztok vele és megbeszélitek a dolgot).
2015. márc. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Egy: az a tartaléknadrág tiszta,azért van.


Kettő: a tanár hülye hogy nemírta be az egyest. És jelezte volna az ofö felé hogy a szorgalmad siralmas.

2015. márc. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kell hangfelvétel. a főnökénél jelezheted, aki az iskolaigazgató.
2015. márc. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A törvényben benne van, hogy egy tanuló nem büntethető alázással. Ha ordított és csúnya szavakat használt, nyugodtan jelentsd fel. A mocskos nadrágot is azért akarta rádadni, hogy ezzel megalázzon. Tudom hogy megkésett a válaszom, de igenis jelentsd fel.
2016. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!