Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak engem zavar módfelett,...

Csak engem zavar módfelett, ha ilyen dolgokat beszél a tanár?

Figyelt kérdés

Első eset: Az egyik oktató egy promo videóban látott eszköz kapcsán mondta, hogy évek óra spórol rá de még mindig nem tudja megvenni (pont ilyen eszközt szeretnek vásárolni a suli után).

Második eset: Egy másik tanár ecsetelte, hogy nem tud menni a hegyekbe pár napra. Ugyanis az egyik haverja meginvitálta egy síelésre de neki nincs ennyi félretett pénze.

50 év körüli. Jó ideje ezen a területen mozog már...


Számomra szerfelett demotiváló, hogy felnőtt emberek és x ideje a szakmában dolgoznak, ennek ellenére anyagilag nincsenek a toppon. A tudást nagyon jól tovább adják. Azzal nincs is gond. Csak mikor az ember motivált és álmai vannak, úgy gondolja majd jól fog élni abból amit szeret... És akkor bumm. Nem futja adott munkaeszközre, vakációra... Szerintem nem kellene diákok elott ezeket a dolgokat hangoztatni.

Ti mit gondoltok erről?


23/F



2015. dec. 1. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És attól, hogy nem mondják el, szerintem megszűnik a jelenség létezni? Szép dolgok az álmok, de mellette a valósággal is tisztában kell lenni.
2015. dec. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Zavar a való élet?
2015. dec. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nekem erről egy új életfilozófiám van, amióta hallgattam egy előadót. Arról beszélt, hogy mindenkinek van egy hivatása, és csak akkor lesz igazán boldog, akkor teljesedik ki az élete, és anyagilag is akkor jár jól, ha megtalálja ezt az ő saját útját. Nagyon lelkesítő dolgokat mondott, és tényleg ahogy körbenéztem a saját környezetemben, azok tengődnek hónapról hónapra, akik csak jobb híján csinálják azt a munkát, amit. Biztos van kőgazdag is, aki utálja a munkáját, de azért nagyon úgy éreztem, hogy van abban valami, amit az előadó (valami Csaba) mond, és a legtöbb ember élete sokkal könnyebb lenne, ha bele merne vágni megvalósítani az álmait. Most két tanárról beszéltél, tudom, ez hasznos és társadalmilag elismert foglalkozás, de lehet, hogy ennek a két embernek mégis valami egész más hivatása volna, és azért ilyen nehéz nekik a tanári pályán.
2015. dec. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván aki egyetemi kutató/oktató lesz, az nem azért választja ezt, hogy jól keressen. Mondjuk vannak olyan valakinek szabadalmai vannak, meg céges projektet támogatnak szakmailag, így számottevő plusz jövedelemre tesznek szert.
2015. dec. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az se jó ha áltatnak hogy te majd milliókat fogsz keresni és hú de jó lesz...
2015. dec. 1. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Zavar a való élet?"


Kevés dolog zavar jobban

2015. dec. 1. 05:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég, ha szétnézel az utcán vagy híreket is olvasol.

23 évesen már nem kéne kalitkában élned.

2015. dec. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez van. Ha egyébként jól tanítanak, akkor nézd el a gyengeségüket, ők is emberek. Nincsenek a pedagógusok, és egészségügyiek megbecsülve az országban. Ez nagyon szomorú és nagyon rossz következményei vannak és lesznek.
2015. dec. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyen az élet. nem feltétlen kell, hogy a tied is ilyen legyen.ez a tanulság.
2015. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, engem teljesen más zavart ebben a két leírásban.

Szerintem ez magányügy, hogy ki hova akar menni nyaralni, síelni, mit akar venni, van-e rá pénze, vagy nincs, vagy más okból nem veszi meg, vagy megveszi. Tök mindegy. Nem értem, hogy ezt miért kellett mindenképpen megosztaniuk a diákokkal :S

Egyébként ahova én jártam, ott nem láttam anyagi gondokkal küzdő oktatót :D

2015. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!