Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diaktarsam zavarba hozott...

A diaktarsam zavarba hozott az ajandekaval. Viszonoznom kellene valahogy?

Figyelt kérdés

Egy tanfolyamra jarunk, ahol hetente futunk ossze. Ketten vagyunk diakok + a tanar. Utolso ora vegen a diaktarsam nekem es a tanarunknak is adott egy pici disztargyat unnepek alkalmabol ajandekba.


Mi persze semmivel nem keszultunk, nem lett megbeszelve. Hogyan kene viszonozni? Ha legkozelebb valami unnepre kapnanak tolem valamit, az olyan tre lenne, mert nekem ez sosem jutott volna eszembe; egyertelmu lenne, hogy a diaktarsam "nyomasara" tennem, kenyszerusegbol. Meg en a tanaromat nem szivesen ajandekozom, nekem az zavarbaejto. O meg nem adhat nekunk, mert akkor az osszes diakjanak kellene adnia, es rajtunk kivul van meg vagy 10 csoportja, ahol tobben is vannak. Es mi lesz, ha legkozelebbi unnepen is nekiall megbeszeles nelkul ajandekot osztani a diaktarsam?


Ha fontos:

En 22/L

Diaktarsam 30/F

Tanarunk 27/F


2015. dec. 23. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sehogy se kellene. Ha szeretnéd vegyél / csinálj neki valamit.
2015. dec. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De akkor mar mindkettejuket meg kell ajandekoznom, kulonben eleg felreertheto lenne a helyzet. Akkor meg aztan mindketten tudnak, hogy csak a diaktarsam miatt produkalom ott magam en is... :/
2015. dec. 23. 21:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Én simán megmondanám neki, hogy nagyon jól esett, hogy gondolt rám, és ha utólag is, de szeretném viszonozni, szerintem egy ilyen helyzet a legkevésbé sem "tré", vagy "kényszeredett". A saját döntésed továbbra is, hogy adsz-e neki ajándékot, vagy sem. Van olyan osztálytársam, akitől kaptam ajándékot, de én nem készültem semmivel, mivel nem számítottam rá, ellenben utólag szeretnék nézni neki valamit, az ünnepek elmúltával elmúlik ez az ajándékozási láz, mindenki visszazökken a megszokott életébe, el is feledkezik az ilyen apróságokról, mivel nyilvánvalóan az régen rossz, ha valaki azért ad ajándékot, hogy viszonzást kapjon, szóval szerintem ekkor már kevés ember feltételezné azt, hogy kényszerből adja valaki az ajándékot, mivel ilyenkor már azt sem lehet mondani, hogy van bármiféle elvárás az emberekben.
2015. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ertem, de akkor meg a tanarunk erezne rosszul magat, nem? Azt pedig nem tehetem meg, hogy csak a tarsamnak adok valamit kettesben, mert azonnal felreertene. Szerintem tetszem neki, es neha eleg jol elbeszelgetunk, batoritani viszont nem akarom egy ilyen ajandekkal... komolyan, megorulok. :D
2015. dec. 23. 22:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát a tanár előtt már tényleg gázos csak neki ajándékot adni, kettesben viszont megint csak meg tudod indokolni, hogy miért akkor adtad oda, szóval ha komolyan gondolod az ajándékozást, akkor fő az őszinteség, ha pedig kifogást keresel, akkor hagyd a francba az egészet, annak sem lesz semmilyen következménye..:D
2015. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ugy ertettem, hogy a tanarnak is adnek, de attol meg o keszulne ki, hogy akkor bizony neki is kene mar kettonknek adni valamit... :D ugy erzem, tulparazom.

Ugy erzem, ennek az egesznek nem szabadott volna megtortennie :D ne hagyjatok cserben...!

2015. dec. 23. 22:44
 7/12 anonim ***** válasza:
A tanárnak utólag szerintem nem érdemes ajándékot adni, azt már tényleg nem indokolja semmi, szóval ha nem égsz a vágytól, hogy neki is vegyél valamit, akkor szerintem ezt hanyagold :D
2015. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaid. Nem kínozlak tovább. Úgy döntöttem, elfelejtem az egészet. :D (Meg persze remélem, Húsvétkor nem akar majd adni semmit...)
2015. dec. 23. 23:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyan, nincs mit :)

És abból baj nem lehet, húsvétra pedig csak nem ad semmit, azért az nem kifejezetten ajándékozós ünnep, maximum gyerekes családok esetében :D

2015. dec. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bízom benne. :))
2015. dec. 24. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!