Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyon megaláztak az osztálytá...

Nagyon megaláztak az osztálytársaim. Hogy viselkedjek velük hétfőn?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 11. osztályos. Csak idén szeptemberben kerültem ebbe a gimnáziumba, mert a családommal előtte a Felvidéken, Szlovákiában éltünk. A régi sulimban sok barátom volt, egy jó osztályt kellett otthagynom. Ezért most nagyon szomorú vagyok, mert itt nem sikerült sajnos beilleszkednem.

Az osztály egyik fele rámszállt, cikiznek, nevetnek rajtam, és nem igazán értem, miért. Normálisan öltözködöm, átlagos az arcom és a testalkatom is, külsőleg nincs rajtam semmi, ami miatt csúfolódás tárgya lehetnék. Kicsit visszahúzódó vagyok, de amúgy barátságos, mosolygós, szeptemberben is így közelítettem az osztálytársaim felé. Szerintem az akcentusom miatt lehet, mert elég erős felvidéki tájszólással beszélem a magyart. Ez az anyanyelvem, de nálunk sok hangot máshogy ejtenek, ebben nőttem fel 17 évig, ezt nem tudom teljesen elhagyni... És sokszor úgy érzem hogy amiatt cikiznek, ahogy beszélek, meg hallottam már, hogy "szlovákként" emlegettek páran.

Vannak akikkel jóban vagyok, bár igazi barátnőt még nem találtam, de a padtársammal jól elbeszélgetünk és még pár lánnyal szoktam lógni szünetekben. Sulin kívül viszont senkivel nem szoktunk összejárni.


Néhány napja rámírt az egyik lány (aki néha szokott cikizni, de nem a legdurvábban), hogy sajnálja hogy nem fogadtak engem kedvesebben, meg hogy fura volt nekik hogy az összeszokott osztályba jött egy "idegen", de belátták hogy jófej vagyok és szeretnének jobban megismerni. És elhívott egy szilveszteri buliba, hozzájuk.


Én nagyon örültem, hogy végre talán befogadnak, naivan elhittem... Készülődtem, sütöttem sütit, vettem italt, próbálgattam anyukámmal ruhákat, stb. Erre mikor tegnap apu odavitt a megadott címhez, egy omladozó, kitört ablakú, lakatlan ház fogadott minket, nem volt ott senki. Én még akkor is azt hittem, hogy csak rossz címet adott meg az osztálytársam. Felhívtam őt, mondtam a problémát, erre belenevetett a telefonba és hitetlenkedve kérdezte, hogy "te tényleg azt hitted, hogy veled akarunk szilveszterezni? azt hittük,te is vágod, hogy csak vicc volt!" A háttérben is nevetéseket hallottam, aztán kinyomta a telefont.


Végigbőgtem otthon a szilvesztert és ma is nagyon szarul érzem magam. Mi lesz hétfőn a suliban? Hogy nézek a szemükbe? Nagyon megalázó nekem, még ha ők is voltak a szemetek... Biztos, hogy ez lesz a fő téma napokig... Hogy viselkedjek velük? Elég félénk, konfliktuskerülő lány vagyok, szerintem még beszólni sem mernék nekik... :(


Anyum felvetette, hogy ha ennyire nem érzem magam jól a suliban, váltsak iskolát, de az a baj, hogy egy olyan tagozaton tanulok, ami az egész városban csak itt van, és a jövőbeni álommunkámhoz kapcsolódik, nagyon sokat érne, ha itt tudnám elvégezni a középiskolát... Szóval ezt a másfél évet még ki kellene húzni, de mit ajánlatok, hogy viselkedjek velük ezek után? :(


Bocsi, hogy hosszú lett. Előre is köszönök minden választ!


17/L


2016. jan. 1. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Végezd ki a sok férget!
2016. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha cikiznek ne végy róla tudomást, egyszerüen nézdőket levegőnek
2016. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha kinevetnének, én a helyedben azt mondanám, hogy; köszönöm szépen, hogy megmutatták, hogy milyen mélyre csap az intelligenciaszintjük
2016. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Azt a mindenit, hogy lehet valaki ennyire szívtelen? Őket meg szard le ha cseszegetnek teljesen lényegtelen jófejnek lenni.
2016. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

A legjobb, amit tehetsz, hogy nem mutatod ki, hogy ez neked rosszul esik. Tudom, hogy közhelyes, de előbb utóbb abbahagyják, ha látják, hogy nem hatnak rád.

Minden jót!:)

2016. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Semmiképpen ne hozd szóba!

Semmiképpen ne mondd el, hogy sírtál és hogy bánt a dolog.


Ha ők hozzák szóba, akkor mondd meg nekik, hogy nem akartad őket megbántani azzal, hogy nem mész el a buliba, ezért mentél oda, de szerencsére nem kellett velük töltened a Szilvesztert és így elmentél a korábban megbeszélt buliba.


Nem baj, ha itt füllentesz egy kicsit, de készülj fel, hogy milyen volt a buli, hol volt, kik voltak ott, stb., ha esetleg rákérdeznének.

2016. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Magyarországra költöztetek?


1. bocsáss meg nekik

2. fogadd el magad

3. járj emelt fővel


a gyengeség jelére még jobb rád szállnak. Oda lehet mondani nekik valamit - persze ki kell állnia magáért az embernek - de ne a harag és egyéb érzelmek vezéreljenek.


szerintem....

2016. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az Anita?
2016. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Emelt fővel mennék be és soha a büdös életbe nem szólnék hozzájuk. Megmutatták, milyenek valójában, ennek megfelelő bánásmódot kapjanak vissza részedről is. Nem kell nekik beszólni, visszaszólni, egyszerűen látványosan mutasd ki, hogy le vannak szarva.
2016. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Jaj de szívtelen állatok... le se szard őket..edd meg te azokat a finom sütiket amiket csináltál;) ne legyél szomorú boldog és sikeres újévet:))
2016. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!