Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A szobatársam programtervező...

A szobatársam programtervező informatikus és még soha nem hallott a Valve-ről meg a Steam-ről, nem furcsa ez egy kicsit? Pedig ő is aktívan játszik játékokkal.

Figyelt kérdés
Lehet hogy én vagyok csak így? Nekem kicsit furcsa volt hogy nem hallott róla, pedig szerintem elég meghatározó pontja a játékiparban Lord Gaben és csapata. Még ha nem foglalkozna játékokkal egyáltalán megértem, de játszik jó pár játékkal. Ismertebbekkel ráadásul, ezért is meglepődtem hogy nem mondanak neki semmit olyan klasszikus Valve játékok mint pl. a Portal,Half-Life, Left 4 Dead, Dota meg ilyesmik. Válaszotokat előre is köszi.

2016. jan. 10. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerű: hazudik.

(Vagy egy pajtában élt eddig)

2016. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
De valóban fura de a kérdés, hogy akkor mivel játszik? Mármint ha még nagyon nem is játszik Valve játékokkal akkor is, ma már egy csomó játékot Steam-en kell beaktiválni. Tehát számomra ez tényleg lehetetlennek tűnik, hogy valahogy ennyire kimaradjon belőle valaki, még a youtube-on is rátalálhatott volna de ezek szerint azt sem, érdekes.
2016. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam hasonlóval, bme mérnökinformatikus hallgató és nem hallott még a Half-life játékokról (!)
2016. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Programtervező informatikus, vagy programtervező informatikus képzésre jár, ahol az elsősök 95%-a a 2. év végére kibukik? Mert ha utóbbi, akkor nem lepődnék meg, mivel sokan azt hiszik, hogy itt tanulnak majd meg programozni, és elég az az egyetem elvégzéséhez, ha napi 8 órát loloznak.
2016. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Végülis megtörténhet, bár attól függ, mivel játszik.


Én egyébként programtervező matematikus vagyok végzettségem szerint, de csak azért tudok a Steamről, mert a memecenteren előfordultam egy időben s ott találkoztam a névvel s a Gaben-mítosszal :) Nekem semmi közöm hozzá.

A Valve más, a Half-Life és a Portal nagy kedvenc :D De van, aki mással játszik. A párom (ő is infós) ugyan az előbbiekkel is, de legtöbbször azért a régi Doom megy nála (azért gzdoommal :D nagyságrendekkel jobb, mint a Doom 3d, de az újnak is más lesz a bája, a régi valahol verhetetlen), valamint pár kis játék a kedvenc mágikus animelányaival, plusz a Touhou.


Vannak érdekes dolgok. Pl. biztos van, aki szerint fura, hogy én vagy 3 éve láttam a Star Wars első részét. Többet sosem, mert nem tetszett. A világ OK, de a sztori gyenge, erről nekem ennyit.


Én a wow meg cs:go meg gta meg ezeket nem tudom igazán, mik. Persze hallottam róluk (mire nem jó a memecenter, már megint), de ennyi.

S én érdeklődő típus vagyok, mászkálok mindenfelé, hallok sok dologról (de játékokkal nem foglalkozok külön, mindössze néha játszom némelyikkel. fogalmam sincs, mikor mi jelenik meg, s ha nem megy a sok éves pc-men, többnyire nem is érdekel). Egy programozó simán lehet beszűkültebb, mint én.


De ha modern ismert játékokkal játszik, akkor kicsit furcsa, igen.

2016. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én BME mérnök infóra járok és Steam-ről is csak véletlenül tudok, a másikról én sem hallottam..

Szoktam játszani, de nem csúcs játékokat.

Szerintem nem alapfelszereltség egy informatikusnál, kivéve ha játékfejlesztő, akkor nyilván alap.

2016. jan. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

No kedves válaszolok köszi a válaszokat, most pedig mindenkinek akinek van valami hozzáfűznivalóm elmondom amit szeretnék:


2-es válaszoló: Kérlek szépen szereti a NFS-eket, kedvencei a Most Wanted de a Carbont is sokat nyomatta. Ezenkívül még szereti a Diablokat meg úgy a Blizzardos játékokat. Mivel nagy SW-os ezért nagyjából majdnem minden SW-os játékkal játszott, a JK3-at vagy 8-szor vitte ki elmondása szerint. Ezek amik úgy ismertebb gamek amiket tol.


3-as: Lol azért az komoly xD Azért a Half-Life eléggé alap (kellene hogy legyen)


4-es: Igazából most diplomázik, utolsó féléve van BA-n, szakdogára készül. Ő nem az a típus aki kibukik, jól tolja a srác, írt egy gamet Unityben 1edül :D Amúgy a hozzászólásod tetszik, elég az egyetem elvégzéséhez ha naponta 8 órát loloznak xD :) Lel.


5-ös: Köszi hogy elmondtad te miket ismersz, és hogy őszinte voltál a SW-al kapcsolatban. Nem vagyunk 1formák én például oda vagyok érte nagyon, de a gyűrűk ura nem fog meg, láttam az összes részt majdnem de úgy elég is volt. Nemhiába kinek mi ugyebár nem vagyunk egyformák. Mondjuk azért a WoW, GTA meg CS elég alap dolog. WoW a világ egyik legnépszerűbb MMO-ja, a legtöbbet játszott MMO a világon. CS a világ talán legnépszerűbb online FPS-e a CoD mellett, egyben a Steam 2. legnépszerűbb játéka (a több mint 10 ezerből) A GTA kétségtelenül a világ legnépszerűbb sandbox akciójátéka és a legsikeresebb is. Őszinte véleményem a WoW-ról meg a CS-ről hogy mindkettő egy nagy .... (lócitrom), de a GTA igazán nagy királyság.Remélem hasznos volt ez a kis gyorstalpaló :)


6-os: Ne aggódj én se játszok csúcs játékokat. Egyáltalán. Nem is viszi a gépem meg annyira nem is érdekelnek. Amúgy a srác írt már saját játékot tehát fejlesztő. Szerintem azért alap lenne hogy tisztában van a meghatározó szereplőkkel. De neki csak a Blizzard létezik meg az EA xD :D

2016. jan. 11. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyanokat játszik, amikről sosem hallottam :D Van ez így. Nekem a Half-Life jön be, de ezt már írtam korábban. Évekig vártam a HL2 ep3-at, most már feladtam, de ha a világ egyik leggazdagabb embere lennék, megvenném a jogokat meg valami fejlesztőcsapatot és megcsinálnánk :D


De ha valami a legnépszerűbb játék a műfajában, miért kéne ismernie egy programozónak, aki játszik, de mással? Nem érdekli, nem az ő világa, nem jön vele szembe.

2016. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem hallottál pedig jó kis klasszisok többnyire. De azért a HL-ért jár a pluszpont. Egyébként kérdésedre válaszolva elmondom a véleményemet. Igazából nem azt hogy kötelező ismernie de azért nem árt :) Az élet más területein is szerintem előfordulhatnak hasonló helyzetek. Például a zenében, vagy a sportban, egy-egy műfajban, ágban azért nem rossz ha tudjuk kik a meghatározó szereplői egy adott területen. Hasonlóképpen a játékiparban is nem rossz szerintem ha valaki tudja kik a meghatározó szereplők :) Szerintem. De ez csak az én véleményem, nem muszáj egyetérteni vele természetesen. Ha te másként gondold rendben van legyen úgy. Mindenesetre ez az én gondolatom erről kedves 8-as válaszoló :)
2016. jan. 12. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!