Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGE Gazdasaginformatikus vagy...

BGE Gazdasaginformatikus vagy ELTE Programtervező Informatikus?

Figyelt kérdés
Melyik lenne jobb választás és miért?

2016. jan. 7. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen más a két szak, attól függ mit akarsz tanulni/dolgozni.


Gazdinfón elég gyenge a programozás oktatása, viszont kapsz mellé sok hasznos gazdasági ismeretet (számvitel alapjai, üzleti intelligencia, adatbiztonság, mikro,makroökonómia). Mondjuk ezek mind hatalmas témakörök és csak a felszínét karcolja az oktatás. Tehát egy jó általános tudásbázist ad. Én ezt tanulom, szeretem.


Programtervezőiről várjál meg egy ilyen hallgatót.


Legjobb lenne, ha elmennél nyílt napra; fontos, hogy milyen benyomást kelt benned az adott intézmény (elvégre 3-4 évig ide akarsz járni utána). Mondjuk most már lehet lekéstél erről.

2016. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk én meg pont azt gondolom, hogy azért annyira nem más a kettő. Mind a kettő alapvetően informatikai képzésnek minősül. Igaz, hogy a gazdinfó kiterjed a gazdasági alapokra is, de programozást, és egyéb számítógépes alapokat ott is tanítanak. Szerintem manapság bármelyikkel be lehet tölteni egy fejlesztői állást, főleg, hogy az ilyen informatikusokból most elég nagy a hiány.


Az sem mindegy, hova jár az ember gazdinfón. Egyes helyeken jobban erőltetik a gazdasági részt, mint kellene. De pl. a BGE (BGF)-ről jó véleményeket hallottam gazdinfó terén.


Én proginfóra járok egyébként (ELTE). Még csak most kezdtem, de a mintatantervet ismerem: elsősorban itt sem a programozás uralja a képzést. Természetesen tanítanak programozni, de az az általános vélemény az egyetemi programozás oktatásról, hogy a gyakorlatban nem tanít meg, önálló tanulás és érdeklődés erősen szükséges.


Ami a proginfón úgymond a gazdaság helyett van, az a matek. Nem csak kis alapozó matekra kell gondolni: a matek összes területére kitér a képzés, elég nagy részletességgel, elmélet és gyakorlat formájában is.


Én annak idején úgy választottam, hogy már csak ide volt hely. :D Mivel én más alapszakon végeztem korábban, de a mester elkezdése után úgy döntöttem, ez nekem nem kell, informatikus akarok lenni, de akkor már csak pótfelvételi volt. Nekem is amúgy benne volt a tervekben a BGE gazdinfó.


Összegezve: ha nyitott vagy a matek és a gazdasági tárgyak iránt is, akkor majdnem mindegy, melyiket végzed el. Ha valamelyik nagyon nem fekszik neked, pl. utálod a matekot, akkor a proginfót ne nagyon erőltesd, ha a meg a közgáztól van herótod, akkor a gazdinfót felejtsd el. Persze matek mindenképp lesz gazdinfón is, szóval teljesen megúszni nem lehet. Viszont közgáz legfeljebb érintő jelleggel bukkan fel proginfón.

2016. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznosak ezek a válaszok. Nem a matek az erősségem,de úgy gondolkozok,hogyha elvégzem a programtervező informatikust több lehetőségeim lesznek és nagyobb lesz a bérezésem is,bar ehhez nagyon nagy akaraterő is kell. Kollégiumokról valaki valamilyen tapasztalatok? Várom még a további válaszokat.
2016. jan. 7. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Bemásolom egy régebbi válaszom, mert viszonylag gyakori kérdés. Egyébként gazdinfót én SZTE/PTE-n ajánlanám, mert ott nem hanyagolják el az infó részét. Illetve proginfónak pedig SZTE/ELTE.


"A legtöbb helyen a gazdinfó(7 félév) a proginfó(6 félév) 80%-át lefedi. A különbség, ami szokott lenni az a matematikai tárgyakban van elsősorban. Általában nincs analízis II, III, numanal II, III. Hanem helyette valszám és statisztika van több. A plusz félév pedig a gazdasági tárgyak.


1-2 egyetem próbálja erőltetni benne a közgázt, de nem sok sikerrel, mivel ez alapvetően informatikai képzés. Programozni pedig sem proginfós sem gazdinfós sem mérnökinfós nem tud, ha csak a kurzusokat végezte. Programozni mindenki otthon tanul meg, ezért elhelyezkedni ugyanannyi eséllyel lehet bármelyik képzéssel. A feltétel általában valamilyen IT diploma és a sikeres interjú."

2016. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
mindenképp gazdaságinformatikus!
2016. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
én tegnap voltam BCE-s nyíltnapon pont a gazdinfó miatt, meg régebben ELTE-n is a proginfó miatt. Nekem a BCE teljesen elvette a kedvemet a gazdinfótól (mondjuk engem inkább az infó része érdekel és ott meg a gazdaságos van elvileg a hangsúly), de elvileg a BGE-n több az infó. Szerintem az a legjobb, ha elmész Educatiora és ott megkérdezed a helyieket, vagy január 29-én lesz még BGE nyíltnap és azt meghallgatod és beszélsz a helyiekkel
2016. jan. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!