Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az osztályfőnöknek...

Szerintetek az osztályfőnöknek van ahhoz köze, hogy ki miért hiányzik?

Figyelt kérdés

Az osztály egyik párja nem rég három napot együtt hiányzott, és az osztályfőnök gyanakodott, mert már máskor is hiányoztak együtt. Valahogy kiderült, hogy wellnesseznek, és az ofő nagyon kiakadt, majd amikor visszajöttek kioktatta őket az osztály előtt meg megkérdezte tőlük, hogy a szüleik milyen gyakran mennek el wellnessezni.

Na most szerintem ehhez szerintem semmi köze. Elmúltak már tizennyolc évesek, igazolásuk van, a szüleik megengedték és amúgyis saját pénzből mentek.

A srác felhozta, hogy egy másik srác az osztályból nemrég két hetet volt Bangkokban vagy hol. Persze neki az igazgatótól kellett engedélyt kérnie, mert máshogy nem tudta volna leigazolni, a másik esetről meg senkinek se szóltak, de ők le is tudták igazolni, akkor még nem mindegy?! Ki akarna szólni az osztályfőnöknek, mikor mindenen problémázik?

Engem amúgy nem izgatna, mert nem is vagyok jóba velük, csak tavaly már tőlem is kérdezte, mikor meg tudta, hogy van barátom, hogy mi ez a sok hiányzás, a szüleim tudnak-e róla, meg hogy ilyenkor otthon vagyok-e. Ha az lett volna, amit ő gondolt akkor talán jogosan is akadt volna ki, de nem az volt, és egy idő után zavaró ez a faggatás.


2016. jan. 20. 09:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg amíg más iskolákban elfogadják, ha már elmúltál 18 a saját aláírásoddal azt a 3 nap igazolhatót, addig itt nem. Értem én, hogy próbálják fenn tartani a gimnáziumi színvonalat, de attól még lehetne erre valami egységes megoldás.
2016. jan. 20. 10:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, nem kéne erről faggatóznia, inkább úgy kéne megoldani, hogy van egy x darab maximum hiányzás, azt túllépve osztályismétlés.

És ha be is tartanák, valószínű összekapná magát mindenki, és nem menne inkább wellnessezni.

Mondjuk nekem is tanári fizetésem lenne, és valaki avval kérkedne előttem, ráadásul a tanított óráim számlájára, hogy elmentek rongyot rázni valahova, és is leégetném az illetőt.

2016. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt két tanuló nálunk gyakorlaton. Mindkettő problémás volt, s kb. ugyanazért. Az egyikre mégsem haragudtak annyira. Ki tudja miért. Őt mindenért megrótták, a másikat soha. Év végére egész normális lett. A másikat meg kirúgták, amikor összejött a kellő óraszám.

Az valóban nem helyes, hogy nagy nyilvánosság előtt avatkozik a magánéletükbe. Pedagógusként viszont dicsérendő, ha a nevelni is akar, nem csak leadni az órát.

Hivatalból pedig ahhoz igenis köze van, hogy a hiányzás betegség, lógás, kikérés stb. miatt történt-e.

2016. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Igazad van, semmi köze hozzá. Elmentek valahova, az ő dolguk, ameddig igazolható, nem lépték túl az igazolható hiányzást nincs vele semmi baj. És nem csalással (pl hamisított orvosi igazolással) hiányoztak, hanem a megengedett szülő által leigazolható napokat vették igénybe. Semmi köze hozzá senkinek, hogy hol voltak.
2016. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, az ofőtök túlreagálja.


Nem lógtak, megengedett szülői igazolással hiányoztak.

Hogy miért, ahhoz neki semmi köze.

2016. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az igazolás szabályos, akkor semmi köze hozzá.
2016. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom az egyik tanulót, vagy mindkét tanulót kedveli, nem szeretné hogy a tanulásuk rovására menjen a dolog és ha elmúltak 18 évesek akkor gondolom idén fognak érettségizni, amire azért nem árt készülni. Hová jársz iskolába?
2016. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!