Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hiányzik a régi osztályom,...

Hiányzik a régi osztályom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy sikerült megbuknom év végén matekból és a pótvizsga sem sikerült. Így újra kell járnom a 9-et. Az általános osztályom erősen az elmegy kategória volt, nem volt egy igazi barátom sem, de azért megvoltunk egymással 8 éven át. Azonban amint gimibe kerültem, már gólyatáborban éreztem, hogy sokkal jobb a közösség, mint ami az általános osztályomat jellemezte. Később ez a gyanúm be is igazolódott, valami eszméletlen jó osztályom volt, voltak barátaim is, összetartó közösség volt és tényleg az volt, hogy kivétel nélkül bárkivel el tudtál beszélgetni (27-en voltunk, szóval azért nem általános dolog, hogy mindenkivel tökéletesen szót ért az ember), együtt voltunk mindenben, megvédtük egymást, ha valami balhé volt. Szóval egy olyan osztály (volt), amit mindenkinek kívánok, mert tényleg tökéletes volt. Viszont nagyon lusta vagyok, ezért is sikerült megbuknom. Az új osztályba eleinte furán éreztem magam, de most így 2 hónap után úgy érzem, azért sikerült valamennyire beilleszkednem, de nincs igazán senki barátom, persze azért vannak, akikkel így csoportban el lehet beszélgetni. Szóval nem rossz osztály, az általánosban lévőhöz képest nagyon is jó, viszont messze nem olyan jó, mint az előző. Eltelt 2 hónap és még mindig rettentően hiányzik az előző osztály. Amint csak belegondolok valami tavalyi emlékbe (akár szomorú, akár vidám dolog), azonnal elkap a sírás, mert annyira fáj, hogy már nem lehetek ott. Fáj látni őket nap, mint nap (nem váltottam gimit), ahogy teljesen természetesnek veszik azt, hogy ők együtt vannak és nem tudják, mekkora áldás egy annyira jó osztály tagjának lenni. Próbálom feldolgozni, hogy az már nincs többé, de egyszerűen nem megy. Erre gondolok minden nap és rögtön elkap a rossz érzés. Bármit megtennék, hogy visszamenjek hozzájuk, de persze tudom, hogy nem lehet.

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett, de muszáj volt kiöntenem a lelkem :)

Szóval, esetleg aki átélt már hasonlót, vagy csak tudna tanácsot adni, az legyen szíves ossza meg velem, mindent meghallgatok.

ui: Alkohol meg nem megoldás semmire, csak ideiglenesen.



2015. nov. 6. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, ki akart neked alkoholt ajánlani szerinted? egy 15-16 évesnek? Azért mert megbuktál? Ne viccelj már.. majd elmúlik nyugi. Te most inkább tanulj, és ne a volt osztályod felé sóvárogj. A jelenlegivel próbálj minél jobb viszont kialakítani, és a tanulásra koncentrálj. Sulin kívül tudtok még beülni valahova, vagy találkozni valahol.
2015. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem meg úgy volt, hogy általános iskolában nagyon jó osztályom volt. Mindenben segítettünk egymásnak, sok barátom volt, mindenkivel jól kijöttem. Aztán jött a kilencedik.. Új osztályom lett, de nekem nagyon hiányzik a régi osztályom. Itt nem vagyok jóban annyira senkivel sem, és nagyon szomorú leszek, ha vissza gondolok a régi közös emlékekre.. Sokat sírtam, de már úgy gondoltam, le zárom a multat. Szerintem neked is azt kéne. Tudom, a régi osztályhoz mindenki jobban ragaszkodik, de meg kell szokni. Azóta sokkal jobban jövök ki mindenkivel. :)

2015. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Tudjátok tartani attól még a kapcsolatoit. Legjobb barátnőmmel ovi óta joban vagyok, maig is

L/24

2015. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel én is egy szar osztályba kerültem,nagyon unalmasak,és legszívesebben be se mennék
2015. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szinte mindenkivel jóban voltam az akkori osztályból és én is megbuktam. Ám a kutya sem foglalkozott velem utána.. egy kezemen megtudom számolni hányan foglalkoztak velem utána. Többi le sem sz*rt, szóval nem volt nehéz elengednem őket. Bár azóta is ha összefutok valamelyikkel akkor beszélgetünk meg rendes viszonyban vagyunk, csak a jó viszony átment egy ilyen szimpla ismerős dologba.

10-es voltam, de 9-es anyagot tanultam mert 0-ban kezdtem és engem 16 (majdnem 17) évesen visszatettek gólyák közé.... :D Azt hittem ott lövöm le magam. Viszont szerencsére volt egy srác, aki már kb. az elején mondta, hogy üljek mellé meg minden és jóba lettünk és szépen lassan megismerkedtem mindenkivel és rettentő jó osztály volt, összetartó még a nézeteltérések ellenére is és kb. mindenki jóban volt mindenkivel.

2015. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam. Velem az történt, hogy idén másik suliba mentem. Tök jó ez a suli, nagyon szeretem, kedvesek az osztály és az évfolyamtársaim, de hiányzik a régi osztályom, főleg a barátaim, a kedvenc tanárom, akivel szerintem már sosem találkozom. A tavalyi tanév utolsó heteiben otthon bőgtem, az évzárón is a sírás kerülgetett, a nyár elején is sokat sírtam, de ez valahogy elmúlt. Próbáltam a jóra koncentrálni, hogy a suli jobb, mint az előző és azért jó osztályt fogtam ki. A barátaimmal a régi suliból szoktam találkozni, igaz, hogy ritkábban, de megoldjuk. Annak viszont örülök, hogy nem kell majd ott lennem a ballagáson, mert én ott halálra bőgném magam. Hetedikes vagyok most. Neked is azt ajánlom, hogy szünetekben legyél a barátaiddal, a régi osztálytársaiddal, iskola után vagy hétvégén beszéljetek, menjetek el valahova. Azért az jó, hogy ugyanabba a suliba jártok a régi osztálytársaiddal! És szerintem neked is el fog múlni egy idő után a folyamatos sírás, stb. Már én se sírok csak ritkán, mondjuk amikor a kérdésedet olvastam, felidéződött bennem
2015. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

*a régi osztályommal a közös emlékek

(Utolso vagyok)

2015. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!