Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tud öngyilkos lenni...

Hogyan tud öngyilkos lenni egy fiatal diák?

Figyelt kérdés

[link]

Oké, biztosan nem voltak tökéletesek, mert aki mindennel elégedett és sikerélménye van az élet valamennyi területén az nem vetemedik ilyesmire. Nekem sem volt könnyű kamaszkorom, a mai napig kisebbségi komplexusom van a magasságom miatt és néhány dologgal sosem voltam elégedett, de nekem eszembe sem jutott volna, hogy öngyilkosságot kövessek el, abban a korban, amikor még baj és probléma esetén van lehetősége az embernek a változtatásra (külföldön történő munkavállalás, egyetem váltása). Mélységesen együtt érzek minden családtaggal, de valahol kicsit groteszknek is tartom az ilyen eseteket. Gondolom gimnázium révén nem lehetett olyan lezüllött iskola. Fel nem tudom fogni, hogy milyen lelkiállapotban kell lennie egy olyan embernek, aki fiatalon öngyilkos lesz.



2016. jan. 26. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Mert éretlenek, játéknak hiszik az életet. Szerinted miért vagdossa magát minden második kiscsaj is?
2016. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Ma olvastam el ezt a cikket, azért tényleg nem ugyanolyan tininek lenni most, vagy mondjuk 10-20 éve. Régen is szekálták egymást az emberek, de azért más az, ha hazamegy a gyerek, és ugyanez folytatódik, és nem csodálkoznék, ha abban az osztályban is hasonlók mentek volna.

Amúgy kortól függetlenül fiatalok is lehetnek mentális betegek, depressziósak, aki pedig véget vet az életének, az jó eséllyel szenved valamilyen hasonlóan komoly betegségtől, meg ugye ki tudja mi volt még a tinik életében. Ne haragudj, de az, hogy nem vagy elégedett a magasságoddal nem feltétlen hasonlítható össze mások problémáival...

A cikk pedig feltételezem, hogy okkal nem részletezi az öngyilkosság módjait, egyrészt felzaklatná valószínűleg a hozzátartozókat, illetve nem nagyon kéne senkinek sem ötleteket adni.

2016. jan. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
97%

Talán piszkálták, zaklatták az iskolatársai. Én is átestem ezen, én csak depressziós lettem és pszichiátriára kellett járnom.

Hidd el nagy mellbedöfés egy fiatalnak, ha kiközösítik, vagy megalázzák, cikizik, főleg egy érzékenyebb léleknek.

Szorongás, depresszió egy nagyon mély állapot és így keresnek kiutat.

2016. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
A tanárok könnyen öngyilkosságba taszítják a diákokat, azzal, hogy igazságtalanok, rosszindulatúak, rájuk szállnak. A diák pedig úgy érzi hogy semmit sem tehet.
2016. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nálam akkor kezdődött minden, amikor iskolás lettem. 14 éves koromban kezdett rohamosan romlani az állapotom. 19 évesen voltam elösszőr pszichiátrián. Most 20 éves vagyok és eddig volt 5+1 öngyilkossági kísérletem.

Nekem nem olyan problémám volt, hogy alacsony vagy éppenséggel magas vagyok, hanem sokkal súlyosabbak. Ha valakit érdekel, írjon privátba.

2016. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
a te esetedben is a tanárok kellett volna megakadályozzák a bántalmazást. ehelyett biztos vagyok benne, hogy ôk szervezték a zaklatást
2016. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!