Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lett valakinek öngyilkos...

Lett valakinek öngyilkos barátja vagy rokona? Hogyan tudtátok feldolgozni?

Figyelt kérdés

Pár napja öngyilkos lett az egyik legjobb barátom, (mániás depressziós...stb. volt) és szükségem lenne mások tapasztalataira, hátha segít valamit.


18L



#halál #öngyilkos #fiatal #mánia #depressziós #mániás depressziós feldolgozás
2014. nov. 25. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 ilyen volt egyik az apai nagyapám még születésem előtt felakasztotta magát. Lényegében családi körülményeik miatt.


A másik egy ismerősöm volt aki drogos volt és adósságba keveredett. Nem látott más kiutat.

2014. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb barát, mégsem tudtál segíteni neki?

Kár érte

2014. nov. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Erősítsd magadban hogy te nem tehetsz róla, ez az ő döntése volt. Sajnos nekem is volt már ilyen ismerősöm próbáltam tiszteletben tartani a döntését. Ezzel nem azt mondom hogy ne sajnáld...
2014. nov. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Beszélhetsz erről az Ifjúsági Lelki Elsősegéllyel a 137-00 ingyenes hívószámon, amit elérsz hétfőtpl szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról. (Fülkéből is.)
2014. nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Murakami Haruki - Norwegian Wood
2014. nov. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%

Legjobb barátom ölte meg tavaly szeptember 18.-án magát. A helyzetem csak azért volt rosszabb, mert én tettem fel neki az i-re a pontot, miattam tette meg. Amit le is írt a búcsúlevelében, idézem: "Luca (nem ez az igazi nevem) Sajnálom, nem te tehetsz róla. Vagyis, ha belegondolok... Igen! Miattad teszem... Részben."

Én lassan túltettem magam rajta, nem nézegettem vissza a képeinket, stb. Csak pár hónappal utána. És beszédet mondtam a temetésén. :)

2014. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó.. mi a frász az a smile a végén..? Ne légy már ennyire morbid.
2015. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fogadd el a döntését, gondolj arra, hogy azt csinálht amit ő akart, lehet, hogy tényleg jobb így neki. Hiányozni fog még nagyon sokáig, és ez így is van rendjén. Örülj neki, hogy legalább x évig ismerted. Feldolgozni évekbe fog telni, kitartás. Én sokszor nézek vissza közös képeket, visszaolvasom a levelezéseinket stb. Sosem hibáztattam magam a haláláért, mert én próbáltam segíteni neki, de az én "jóságom" nem tudta elnyomni az otthoni veszekedések, bántások traumáit. Én segítettem neki ameddig ő akarta. :)
2015. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első pár hónap nagyon rossz volt. Azt hittem már többé nem fogok tudni örülni semminek. Kb 2 év volt mire teljesen feloldódtam és nem gondoltam rá sokáig. Persze sokszor eszembe jut, de a szèp emlékek jutnak eszembe. És az idő tényleg segít. ;)

Sokat lehet tanulni önmagunkról és a világról. Ne kerüld éld meg az érzést. És próbáld kicsit kívülről nézni a dolgokat. Megszépülhet még ez is. Csak szeretettel gondolkodj!

2016. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2. Válaszoló egy f..szfej ne figyelj .... tarstd tiszteletben a döntését ha ugy döntött bár nálunk nem volt ilyen vagyis én élem világomat nincs ilyen igy nem tudom milyen lehet.... de át birom gondolni...
2017. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!