Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik fiatalon lesznek öngyilkosok?

Figyelt kérdés

Ez alatt mondjuk 15-20 éveseket értek.

Másként gondolkodtok a tettükről, mintha egy érett felnőtt tette volna? Hibáztatjátok őket?



2014. dec. 15. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem hibáztatnám őket.


Szerintem ez egyébként filozófiai kérdés.


Az élet sz.ar, tehát bármennyi idősen lesz öngyilkos egy ember, valamilyen szinten racionális döntés.


Fiatalon még inkább érzelmi alapú, bár pont a rengeteg negatív érzelem miatt sz.ar az élet, és pont emiatt racionális döntés az öngyilkosság is.


Érzelmek nélkül nyilván senkit sem zavarna semmi se. Ezt azért írom le, mert nem értek egyet azzal, hogy az öngyilkosság az pusztán hirtelen érzelmi felindultságot jelentene (például szakítás után).


Én inkább a világot teszem felelőssé, ami miatt fiatalon és érettebb korban is viszonylag nehéz élni benne. Persze egyéni döntés alapján, az életképesebb emberek elhatározhatják, hogy csak azért is élnek amíg tudnak, viszont ennek sokak esetében nincs igazán több értelme, mint az öngyilkosságnak.


Ezért gondolom, hogy ez inkább hozzáállás, felfogás kérdése. Én például nem szívesen élnék olyan életet, aminek eleve nem látom célját, és még csak nem is tesz általánosan boldoggá, elégedetté.


Persze én a direkt kitűzött apró célokban sem nagyon hiszek, de ez én vagyok, semmiképpen sem erőltetném rá ezeket a meglátásaimat másokra.

2014. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
nagyon sajnalom oket, es szomoru vagyok hogy egyedul maradtak a problemaikkal. fiatalok ongyilkossaga (es altalaban a halala) sokkal tragikusabb mint az idosebbeke.
2014. dec. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem gondolkodom máshogyan róluk, mint a felnőttekről, mindannyian emberek vagyunk. Mindannyian egy igencsak szr világban élünk, senkit nem ítélek el, aki véget vet az életének, szerintem jogunk van ehhez.
2014. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
értük van az Ifjúsági Lelki Elsősegély, a 137-00 ingyenes hívószámon érhető el hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, fülkéből is. Itt előítélet-mentesen, megértően állnak a hívókhoz, semmi hibáztatás, csak empatikus hozzáállás van.
2014. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Tehát lehet beszélgetni.


Ettől máris jobb hely lesz a világ, ámen.

2014. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
67%
Fel hívtam őket... Egy 40-es anyuka hang köszönt. Na akinek a szüleivel van gondja az tuti nem fog beszélni vele. Ha egy fiatal 25 éves hölgyel beszélgetne valaki az hihetőbb lenne...
2015. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenki azt kezd az életével amit akar!

Van aki könnyebben veszi az akadályokat van aki nem.

Van akit több rossz ér másokat meg több jó. Ki érti ezt :(

2015. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy is, az elet elvesztesevel nem sokat veszit az ember meg aztan, meg senki sem elte tul.


Az hogy fiatal korról es ongyilkossagrol beszelunk most, keveset valtoztat.

2015. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nézze meg mindenki a benx a robbanékony tinédzser eden lake a másik én a bosszúvágy filmeket meg az osztály című 2007-es észt film drámát végre valahára rájövünk arra hogy miért történnek ilyen esetek.
2017. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!