Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fiam most 8. osztályos tanuló....

Fiam most 8. osztályos tanuló. Múlt héten jelen volt az iskolaudvaron, amikor a barátja dohányzott (mellette állt). Most jelenleg mégis az én fiammal szemben indítottak fegyelmi eljárást. Igazságos/jogos ez?

Figyelt kérdés
Mikor ezt a tanáriban valaki jelezte, hogy valaki dohányzik az udvaron, felelősségre vonták mindkettőjüket. Mindketten tagadták a dohányzás tényét. Később a dohányzó fiú felment az igazgatóhoz és elmondta, hogy ő dohányzott, majd elnézést kért, hogy letagadta. Azt is elmondta, hogy kizárólag ő dohányzott, a fiam nem. A dohányzó fiúval szemben nem indítottak fegyelmit a bocsánatkérésére tekintettel.
2016. jan. 27. 18:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%

Pont nem az életre tanít mivel ott van jog is. Benne van a házirendbe, hogy jelentenie kell azt aki dohányzik? Meg kell akadályozni? Verje ki a kezéből vagy mit csináljon?


Szerintem csak fenyegetőznek, hogy ráijesszenek a fiadra és bevallja. Velünk is sokszor eljátszották.

Az iskola csinálhat egy tesztet, hogy kimutassák dohányzott-e, de szerintem nincsen rá többszázezer forintjuk.


Annyi, hogy továbbra is ki kell tartania az igaza mellett. A szülőnek meg kiállnia a gyerekért. Ha a tanárok önbíráskodnak akkor pedig az Ombudsmanhoz kell fordulni.

2016. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jogos, de sajnos jellemző arra, hogy mennyire rosszindulatúak a tanárok manapság. Amennyiben nem oldották meg ezt igazságosan, kérlek, fordulj az ombudsmannhoz (1 éved van ezt megtenni a sérelem után).
2016. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett azóta az ügyből?
2020. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!