Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet eltanácsolni egy...

Hogyan lehet eltanácsolni egy diákot egy gimnáziumból?

Figyelt kérdés

Tehát az én osztályomba jár 3 olyan ember, aki nagy nehezen 'megmászva' az elmarasztalások 'lépcsőfokait' eljutott a fegyelmi tárgyalásig (a gimnázium keretein belül). Ők nem először vannak már fegyelmi tárgyaláson. Van köztük, olyan, aki már harmadszorra megy rá, amióta ebbe az iskolába jár. Eddig mindig 'megúszták' az eltanácsolást, mert nálunk úgy működik egy ilyen fegyelmi tárgyalás, hogy bemegy a diák a fegyelmi tárgyalásra szülővel/képviselővel. Ott egy lapra összeírja, hogy mit nem fog elkövetni megint az iskola falain belül, ami ellenkezik az iskola házirendjével. 3 hónap türelmi időt kap, ami alatt, ha megszegi a listáján szereplő dolgok közük egyet is, akkor elbocsátják az iskolából. Ha nem akkor marad.

Sajnos nem látok rá esélyt, hogy valaha is elmennének ezek a személyek az iskolából, így marad számomra az a választási lehetőség, hogy én váltok miattuk gimnáziumot.

Lehet másféle úton (egyszerűbben) is eltanácsolni diákot??

A segítségeket előre is Köszönöm Szépen!



2013. nov. 15. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az osztály nagyrésze egyetért abban, hogy az adott diákok nem ide valóak, bomlasztják az osztályt, rossz hatással vannak rátok, netalántán tanúi voltak annak, hogy nem épp jó magaviseletűek, akkor szerintem a ti nyomásotokra is el lehet őket küldeni. Egyébként a legszolidabb módja az eltanácsolásnak az, amikor az ofő "javasolja" a szülőknek, hogy gyermeküket vigyék máshová, vagy különben... Ez nálunk előfordult rossz gyerekekkel.
2013. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálunk már megtörtént az október elején, hogy az osztályfőnök javasolta mindhárom személy szüleinek az iskolaváltás lehetőségét, de nem mentek el, minden maradt a régiben, az igazgatónő pedig magyarán szólva bagózik az egészre.

Kimondottan sajnálom már az 'öfőmet', mert ha valami törén9ik ebben az iskolában, akkor állandóan az én osztályomat és őt veszik felelősségre, még ha nem is tőlünk követték el azt a bizonyos dolgot. :(

2013. nov. 15. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:

De ha "megjavulnak" a rossz diákok, akkor már nem fogják őket elküldeni-

Hányadikosok vagytok?

2013. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg fogják úszni az egészet, ha meg nem buknak

Szerintem te hiába vársz arra, hogy majd elküldik őket

Nem fogják

2013. nov. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj el te akkor máshova
2013. nov. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
uh :( én elhet elmennék a helyedben
2013. nov. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

10. osztályba járok/járunk.

Valóban gondoltam már rá, hogy elmegyek ebből az iskolából, már meg is volt a másik gimnázium, ahova úgy volt, hogy átmegyek, csak közben 'kötöttünk' az osztályfőnökömmel és az igazgatóhelyettessel egy megállapodást, hogy november végéig/december elejéig még itt maradok ebben az iskolában, és ha eddigre nem mennek el ebből az iskolából valahogyan, akkor én is elmegyek.

Lassan itt a November vége...

2013. nov. 16. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!