Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárnak joga van felszólíta...

A tanárnak joga van felszólítani, ha nem jelentkezek, nem jelzem a szándékomat?

Figyelt kérdés

Szóval a tanárok szoktak kérdezgetni az anyaggal kapcsolatos dolgokat, és olyat is felszólítanak aki nem jelzi, hogy tudja. Akkor úgyse válaszol, vagy hülyeséget mond.

Például én alapból nem szeretek beszélni az osztály előtt, szólítson olyat aki tudja és szeret beszélni.

Múltkor a téli szüneti élményekről kérdezte körbe az embereket, ez magánügy nem?

A másik ez a bemutatkozásos baromság év elején: xy vagyok, innen jöttem.

Én úgy vagyok vele, hogy bemegyek, végigülóm az órákat, hazamegyek, készülök az esetleges dolgozatra.

Ezekre miért van szükség?


2016. jan. 31. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Én is rühelltem, főleg mikor egyetemen is ugyan ez volt, ott tényleg azt hittem békén hagynak, ott meg már tényleg nem tudtam még kivágni se magam :D

Ezzel a szociális készségeidet fejlesztik, de sokszor lehet csak csesztet mert látja rajtad, hogy nem érdekel vagy ilyesmi...

2016. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 piriiiii ***** válasza:
100%

A személyes dolgokat én sem szeretem közölni, már azt rühellem, ha arról kérdenek, hova megyek tovább tanulni.

Viszont, amikor felszólít, hogy mondd el az anyagot, azt akár feleletként is betudhatod. Joga van hozzá, ő a tanár. Csak jót tesz, ha gyakran kerülsz olyan helyzetbe, ahol meg kell nyilvánulnod. Mi lesz, ha felnőttként a munkahelyeden beszélned kell, vagy egy hivatalos helyen?

2016. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, szerencsére egyetemen ilyen bohóckodás már nincsen.
2016. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az más nincsenek idióta osztálytársak egy szűk teremben összezárva.
2016. jan. 31. 17:27
 5/10 A kérdező kommentje:
És mindez egy okj-s képzésen van.
2016. jan. 31. 17:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van joga felszólítani.

Egyrészt jó, ha kiderül, hogy mit nem tud, mert akkor azzal esetleg többet kell foglalkozni.

Másrészt, aki nem szeret szerepelni, lehet hogy akkor sem jelentkezik, amikor tudja a választ.

Ahhoz szerintem sincs senkinek semmi köze, hogy mi volt a téli szünetben, ki mit kapott karácsonyra, stb.

2016. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a személyes kérdésekre nem vagy köteles válaszolni. ezt udvariasan vissza lehet utasítani....azonban az anyaggal kapcsolatban bármikor számon kérhet...
2016. jan. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Felszólíthat, igen.

Sokan nem szeretnek emberek előtt beszélni, ráadásul a magyar diákoknál (gondolom oktatási rendszer hibájából adódóan, vagy mentalitás miatt, de pl Lengyelországban ez még rosszabb) alapvetően elég nagy probléma, hogy nem szeretik az interakciót órákon. Nem kérdeznek, nem szívesen jelentkeznek, nem szívesen válaszolnak. Minél nyugatabbra mész, a diákok annál bátrabbak, sőt a tanár-diák illetve a professzor-hallgató kapcsolat is sokkal kevésbé hierarchikus, mint nálunk. Nálunk nagyon gyakran előfordul, hogy az a szent, amit a tanár mond, az megkérdőjelezhetetlen, és sok diák nem mer "hülyeséget" mondani, pedig a "hülyeség bemondása" is végül is egyfajta tanulás.

Szóval örülj neki, hogy a tanár próbál interaktív órákat tartani, egyrészt az osztály tudását méri fel, másrészt pedig alapvető szociális képesség, hogy képes légy szakmai kérdésekre is válaszolni, másrészt pedig nem árt az, ha a diák gondolkozik és nem csak készen kapja a tudásanyagot.

2016. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tananyaggal kapcsolatban joga van kérdezni, a személyes dolgaidhoz, szüleid foglalkozásához, mit kaptál karácsonyra, hol voltál nyaralni, stb. viszont nincs semmi köze, ezeket a kérdéseket nyugodtan utasítsd vissza, ha nem akarsz rájuk válaszolni. Az én óráim meglehetősen interaktívak (nyelv), alapból az a rend, hogy a hallgatók sorban mennek végig a kérdéseken, feladatokon és úgy oldják meg/mondják a választ vagy kártyákat húznak, amin kérdések vannak az előző órai anyagból. Így nincs az, hogy épp a szemét kérdésnél szólítottam fel xy-t. Az első órán el szoktam mondani, hogy itt ez így működik, beszélni kell, akinek nem tetszik, nyugodtan adja le a tárgyat. Tudomásom szerint emiatt még senki sem adta le. Viszont azt megjegyezném, hogy soha semmilyen körülmények között nem teszek fel olyan kérdést, aminek megválaszolásával a diák bármilyen hátrányba vagy diszkriminálásra kerülne a csoportban (ilyenek a fent említettek), maximum olyanok fordulnak elő, hogy melyik országba szeretne elutazni vagy mi a kedvenc állata.
2016. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik ez a "joga van" megfogalmazás. Most komolyan, nekem ebből az jön le, hogy azt valami büntetendő cselekedetnek tartod, hogy egy tanár felszólít az órán, anélkül, hogy jelentkeznél. Persze, azt én sem szeretem, hogyha direkt engem választ ki, holott tudja, hogy nem tudom.
2016. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!