Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetném elő ezt a...

Hogyan segíthetném elő ezt a folyamatot?

Figyelt kérdés
Az osztályomban minden (vagy legalábbis a legtöbb) gyereknek van egy olyan tanára akivel bármiről tudnak beszélni, jól kijönnek egymással. Velem egyik tanár sem társalog, vagy szólít fel órán. Pedig szoktam jelentkezni és járok versenyekre is. Örülnék ha lenne akár csak egy olyan felnőtt (de nem rokon) akivel nyugodtan tudok beszélgetni.

2016. febr. 1. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Velem tudnál. S én megoldásokat is tudok nyújtani.
2016. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Soha se tanártól várj külső segítséget a problémáid megoldásához. Egy átlag tanár szinte alig lát ki a kötelességeiből, ma már vajmi kevés ideje van akár a magánéleti kríziseit rendezni, akár önmagával foglalkozni. Mellesleg úgy hiszem, nem a kötetlen tanórai beszélgetések közte szeretnél személyes dolgokat feltárni magadról egy felnőttnek, aki szimpatikus és reményeid szerint meghallgat, megért és segít. Barátkozz a sulidban, menj ki a szünetekben a folyosóra és spontán ismerkedj. Keress elfoglaltságot, ha szeretnél és van rá időd, no meg persze energiád, menj el diákmelózni, vagy hobbi szinten sportolj. Kezdj bele új dolgokba, ha közel laksz a sulidhoz, biciklizz el reggelente, majd hazafele keress új utakat. Viszont, ha messzebb laksz, akkor vegyél rollert, gördeszkát és azzal menj egy darabon. Próbáld meg kevesebb stresszel élni a mindennapjaidat. Tervezd meg előre, hogy mikor, kivel, mit fogsz csinálni. Készíts napirendet és közben igyekezz mindent pozitívan látni. Az elején szörnyen nehéz lesz, épp ezért kiábrándító, de ne add fel!

Végezetül, én talán a számtalan negatív tapasztalatom miatt érzem úgy, hogy folyton csalódok, talán az önbizalomhiányom miatt, mégis azt kell, hogy írjam, ne bízz meg egy tanárban! Nem is feladata, hogy érdemben segítsen neked és, mint említettem, ideje sem volna rád, ergo csupán csalódnál, hiszen nem tudnád mindig elmondani, ami éppen bánt. Mellesleg elkezdenél kötődni a tanárhoz, ami persze természetes, mégis kellemetlen.

Ha szeretnél, írj privátot bátran! :)

16/L

2016. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem is annyira a kérdésre válaszolnék, hanem inkább kicsit cáfolnám az utolsó választ, ugyanis az, hogy sose tanártól várj segítséget, kicsit erős.

Lehet, hogy sok tanár ilyen, de tisztelet a kivételnek. Sajnálom, hogy ha valaki nem ért velem egyet, de én úgy érzem, hogy ha még névtelenül is, de ki kell állnom az egyik tanárom mellett.

Ő észre veszi, hogy ha valami baj van és rá is kérdez, próbálja megoldani. Bár én ezt nem nagyon tudom kihasználni, mert nehezen bízok másokban, de még így is próbál segíteni.

Látni rajta, hogy idegesebb néha, mint régen, de még most is nagyon törődik a tanulókkal.

Szerintem ezt mindenki átérzi, aki már találkozott ilyen kivételekkel.

2016. febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!