Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért olyan nagy baj, ha...

Miért olyan nagy baj, ha csendes, szótlan valaki?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy iskolai közösségben mindig őket piszkálják, alázzák holott semmi rosszat nem tesznek, csak ülnek csendben.

A tanárok is mindig furcsán néznek rájuk, mintha valami idegen lények lennének.


2016. febr. 2. 16:24
 1/9 A kérdező kommentje:

Én például a nagypofájú, swagyolo kölyköket rühellem. Őket van is miért.

De ez teljesen elfogadott. De ha valaki visszahúzódó az nem

2016. febr. 2. 16:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem értik miért nem szólnak, ha nem barátkozik valaki akkor már barátságtalannak gondolják, akit nem érdekel senki más csak önmaga... kb. ilyesmik, tökre félreértik a csendes embereket azok akik nem ilyenek.
2016. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy csendes emberrel is lehet barátkozni, beszélgetni. Nekem sem jár a pofám ha kell ha nem, csak hogy felhívjam magamra a figyelmet, sőt, ha csak nagypofájú, hiperaktív emberekkel vagyok körülvéve, akkor inkább énis csak egyedül kussolok egész nap, de ha valaki odajön beszélgetni, barátságos vagyok, és közvetlen.
2016. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szinte minden iskolában volt 1-2 csendesebb osztálytársam, és azt figyeltem meg, hogy bár nem voltak sosem közösségi emberek, de ha ha bármelyik osztálytársnak segítségre volt szüksége (pl. leckében, tananyag megértésében), akkor ezek a "csendesek" mindig készséggel álltak rendelkezésre. De ugyanúgy bármi másban is, ha valaki a segítségüket kérte. Éppen ezért nagyon mérges lettem, mikor az ofő egyszer pont egy ilyen lánynak nem volt hajlandó megadni az ötöst magatartásból, "mert hogy mindig olyan csöndes, nem tesz az osztályközösségért semmit" címszóval. Na erre begurultam, és jó hangosan elkezdtem sorolni, hogy egész évben mennyi mindent megtett az a szerencsétlen lány az osztálytársakért. (Szerintem sokan neki köszönhették, hogy legalább a kettesük meglett adott tárgyból.) A tanár csak lesett. :D
2016. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
99%

16:56

Végre valaki, de most komolyan mondom. Az ilyen emberekből kéne több, mint ti. Mármint a lány, akiért felszólaltál és te. Ebből a sztoriból is látszik, hogy helye van a világban a csendesebbeknek és azoknak is, akik nem félnek kinyitni a szájukat.

2016. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ezt hogy értjük. Én például nem szoktam a tanárnak beszólogatni, nem pofázom ha nem érdekel az anyag, viszont társasági életet ugyanúgy élek, az osztályban kb 4 ember van akikkel nem jövök ki és nem is beszélek velük. Jól tanulok, úgyhogy nem cseszegetnek a tanárok, még az a tanár aki amúgy nem is kedvel engem és majdnem mindenkit piszkál, még ő se nagyon tud nekem beszólogatni, csak békén hagy. Az én tapasztalatom szerint az, aki csendes, nem olyan nagyon barátkozó típus, azt egyszerűen egy idő után lesz**ják, nem törődnek vele, nincs beleszólása semmibe, helyette is döntenek. Ezt mondjuk én nem szoktam hagyni, de egyetértek az előzővel; jó tudni hogy vannak akik kiállnak a másikért.
2016. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért néznek furán rájuk, mert általában a sulikban több van ezekből a mindenkinek beszólogatósokból vagy legalábbis az aktívabb, nyughatatlanabb emberekkel.

Én már amúgy se vagyok annyira beszélős típus, de mivel mostanában eléggé kezdtek felhalmozódni a problémák, mára már csendes és szótlan lettem. Nem tudom, hogy ez hogy és miért ezt eredményezte, de így alakult.

A tanárokról meg annyit, hogy fogalmam sincs, miért csodálkoznak a csendesebb embereken. Persze tisztelet a kivételnek. Ugyanis nem mindegyik tanár ilyen. A mi sulinkba is jár egy olyan(mármint tanár), aki nagyon megertő az ilyen gyerekekkel, többek közt velem is. Tiszteletben tartja, hogy én ilyen vagyok. Nem szólít fel annyiszor órán, mert tudja, hogy nehezemre esik megszólalni, kérdezi, hogy mi a baj, ha rossz kedvűnek lát, amire nem adtam választ neki, de ezt is megérti.

Itt a gyik.-en is sokan írják, hogy milyen rossz tanárok vannak, nem érdeklik őket a csendesebbek, pedig vannak kivételek. Én ki is fogtam egyet. Szerencsére(:

2016. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Több osztályomban, nálunk szó sem volt arról, hogy a csendes emberekkel valami baj lenne (amúgy sem kell általánosítani). Többször is azt tapasztaltam, hogy az osztályból a legcsendesebb ember volt a legjobb tanuló, akit minden tanár nagyon szeretett, pedig szünetekben egyáltalán nem barátkozott, még csak nem is próbált, csak akkor, amikor hozzászóltak, olyankor rendesen elbeszélgetnek. De azonkívül vannak, - inkább úgy fogalmaznék, hogy magányos, és az egyedüllétük miatt - csendes emberek, akiket csak akkor piszkának, ha furák és a ritka, röpke beszélgetésekben is furán és érthetetlenül fejezik ki magukat:)
2016. febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
A csend csodálatos, minden érték ott születik.
2016. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!