Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történhet ha összeveszek a...

Mi történhet ha összeveszek a tanárral?

Figyelt kérdés

Középsuliba járok.

Angol órán nem mindig van könyvem, meg a munkafüzetbe cekával kell írni és ha nincs akkor nem csinálok semmit vagy nem a mf be irom. Meg nem is megy a tantárgy és a tanár leszégyenitő hannggal mondja hogy hogy kell. Elég félénk vagyok de inkább az hogy magamra veszem a dolgokat.

A tanár kitalálta hogy fogyatékos vagyok meg hogy olyan vagyok int egy 3 éves. Meghogy menjek kisegitőbe.

A múltkor emiatt visszaszóltam neki. És mondták a többiek hogy a tanár a hülye. Még az se nézte jó szemmel a dolgot aki mintha utálna. Mi történhet ha visszaszólok neki és elkezdenék vele veszekedni? A szaktanári meg az ofői annyira nem érdekelne inkább azért aggódnék h ne buktasson meg (pl beir pár 1 st) és a többiek se piszkálnának valszeg.



2015. ápr. 25. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Órai munkára simán beírhat 1-est de csak úgy nem

Ha megteszi akkor igazgató hoz menjetek be a szuleiddel :)

2015. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Simán megbuktathat, megtalálja a módját, hogy adjon egyeseket. Semmi értelme a tanárral veszekedni, inkább figyelj, otthon tanulj, legyen ceruzád, könyved, a konfliktusforrást kell megszüntetni, nem veszekedni értelmetlenül.
2015. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

de olyan rossz hogy fogyatékosként kezel

senki sem szereti

év elején át akartam menni a kezdős csoportba de nem engedett

2015. ápr. 25. 21:37
 4/18 anonim ***** válasza:
21%
nekem is ugy tunik hogy fogyatekos vagy.
2015. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Aztán miért?

az lehet velem a baj hogy félénk vagyok, nem viszek néha dolgokat, nem megy az angol, nem merek kiállni magamért viszont ez kezd javulni. A környezetem már kiskorom óta tönkre tesz. Aki tényleg ismer az tudja hogy kedves, jófej vagyok

Amúgy a tanár egy nagyszájú, nagy egójú, s_eggfej. Akinek lehet hogy szexhiánya van de ebbe nem akarok belemenni. Pont a letipró fajta

2015. ápr. 25. 22:15
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz hogy az emberek lekezelnek és csak a számukra negativ dolgokat jegyzik meg rólam. Azért vagyok ilyen mert nem fogadnak el és nem is akarnak, ha elfogadnának akkor meg tudnék változni. És nem vagyok fogyatékos te hülye farok fogadjunk hogy te is egy s*eggfej vagy vagy netán a tanár
2015. ápr. 25. 22:21
 7/18 anonim ***** válasza:
Sajnállak :/ Szerintem az igazgatóval kéne beszélned erről, mert ilyet egy tanár nem mondhat egy gyereknek órán ilyeneket, hogy fogyatékos, meg hogy egy 3 éves szintjén áll...Nálunk is vannak bunkó tanárok, de azért egyik se szólogat be ilyeneket, ki is rúgnák szerintem. Esetleg ha többen panaszkodnátok róla, hogy b szogatja a diákokat, akkor nagyobb sikeretek lenne szerintem. Addig is kitartást :/
2015. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Foglaljuk ossze:


- nem viszel konyvet orara

- nincs ceruzad

- nem csinalsz semmit oran


De szerinted ez rendben van.


Most mond meg oszinten, nem vagy fogyatekos? Ne a tanarral veszekedj bakker, hanem csinald amit kell!

2015. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem az igazgatóval kéne beszélned erről,"


Jo otlet. Az igazgato gondolod nem fog rakerdezni hogy miert nem csinalja azt oran amit kell?


Eszem-faxom megall komolyan. Ennyire nincs realitaserzeketek, gyerekek?

2015. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor világítsuk meg a dolgot a másik oldalról. Én tanítottam már jó pár osztályban (egyetemista gyakorlótanárként) és voltak olyan gyerekek, akiknek hiába mondtam, hogy mit kell csinálni, egyszerűen nem tették meg. Ha feladtam a házit, nem csinálta meg, ha kihívtam a táblához, tette a hülyét, ha mondtam, hogy írjon a füzetbe, nem írt semmit. Most szerinted az ilyennel mit lehet kezdeni? Gyanítom, hogy te is valami hasonló vagy (az alapján, amit írtál).


Szerintem az történt, hogy a többedik ilyen eset után a tanárnak elege lett, és egyszerűen elkezdett lehülyézni. Nekünk egyetemen azt tanítják, hogy ezt tilos, nem szabad, mert a gyereknek (ó, szegény!) önértékelési problémái lehetnek tőle...


Na mindegy, összességében tehát nem csinálta jól, hogy fogyatékosnak nevezett, mert ezzel csak a konfliktust gerjeszti. Tehát a tanár is hibázott, de meg lehet érteni! Vannak egyéb pedagógiai módszerek arra, hogyan lehet egy gyereket motiválni (még az olyat is, mint te vagy, akik nem akarják felfogni, hogy mit kell csinálni), így nincs igaza a tanárnak, hogy ilyeneket mond rólad (rólatok). Viszont előbb-utóbb mindenki elvesztené a türelmét szerinte, és vele is ez történt.


Inkább próbálj vele kibékülni, nem visszaszólni, ha mond valamit. Főleg, ha utána félsz, hogy megbuktat, akkor megérte vele kötözködni? Inkább vegyél erőt magadon, és írj ceruzával a munkafüzetbe, olyan megerőltető dolog az? :D


Javaslom, kérj tőle bocsánatot. Szegénynek biztos jól esne. Lehet, hogy azért ilyen agresszív és nem szimpatikus, mert általában ilyenek vele a gyerekek, és már elege van, nincs sikerélménye, csak szenved veletek. És ez a ti hibátok, mert tiszteletlenek vagytok! Próbáljátok már a tanár érzéseit is figyelembe venni!


Egyébként ne aggódj, tiltva vagyon, hogy a tanár "csak úgy" egyeseket írjon be. Érdemjegyet csak a tudást felmérő esetekben lehet adni (felelés, dolgozat), fegyelmezés céljából, főleg bosszú céljából nem. Igazából még az sem létezik, hogy "órai munkára egyest ad". Tudom, hogy sok tanár csinál ilyet, de papíron nem lehet :)

2015. ápr. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!