Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Ha egyik diákotokat...

Tanárok! Ha egyik diákotokat sírva találnátok, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Beszélnétek vele? És ha nem mondja el mi a baja, akkor mit tennétek?

Általános iskola, felső tagozat.



2016. febr. 3. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Beszélgetnék vele.
2016. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha nem mondaná el, hogy mi a baja?
2016. febr. 3. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is megpróbálnék beszélni vele.
2016. febr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja persze... Engem amikor 4 cigánygyerek vitt ki erőszakkal hogy megfurdrssenek a hóban, egy tanár vagy egy takarító volt a folyosón. Odebbalt, mikozbe vittek. Ennyi volt. Kérdezo, ne legyek mar ilyen naiv. Mit érdekli a tanárokat egy pityergo gyerek!? Visszatérve a furdetesre, banom hogy nem tudtam akkoriba hogy ezert meg börtön is járhat. Ugy felnyomtam volna őket, aztán mehettek volna 2 évre a sittre. Vagy iskolan belul a " TANAROK" elintézték volna egy kis enyebejnyevel...
2016. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok naiv. Tudom, hogy vannak normális, rendes tanárok is, csak szerettem volna megtudni, hogy itt a gyik.-en levő tanárok mit tettek volna.

Amúgy köszönöm a válaszokat, de hogy ha nem mondja el, hogy mi a baja, akkor mit csináltok?

2016. febr. 3. 20:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmit,majd elmondja ha van bizalma feléd
2016. febr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is mondja el, akkor is megértően beszélek vele. Úgy gondolom a kedves szavak is segítenek. Ha elmondja, próbálok segíteni. Éreztetem, hogy az ajtóm mindig nyitva áll előtte.
2016. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Szia. Nem vagyok tanár viszont én egész sokat bőgök suliban főleg régebb idén még csak egyszer fordult elő de később sokat fogok (8-adikos lány). nem biztos hogy segítek de azért én leírok három esetet is mert mind a három más.

Egyszer hatodikban matek óra kellős közepén ért utol mert egy oszt társam beszólt és pont rossz passzban voltam, s elkezdtem sírni. Én kimentem a tanári asztalhoz és megkértem, hogy a tanárnő engedjen ki a mosdóba. Ő kérdezte, hogy mi bajom van de én nem mondtam el (nem akartam bemártani az oszt. társam akivel egyébként most jóban vagyok). Végül az lett, hogy kb. harmadik kérésre kiengedett és többet nem kérdett semmit.

Hetedikben egy verseny díjkiosztóján voltam. Igazából ott elég furán jött ki az egész, hisz a tanárnőmtől a végén elbúcsúztam és egy másik tanárommal aki szintén ott volt mentem ki az épületből azzal, hogy pár perc múlva ott vannak értem. Közben apumnak volt egy kisebb balesete (semmi baja sem lett), de attól én frászt kaptam. Mivel a városnak egy olyan részén voltam ahonnan ha semmi bajom sem lett volna sem találtam volna haza gondolkodás nélkül mentem vissza a tanárnőmhöz (a másik tanárom már elment). A sírás igazából csak akkor tört ki belőlem amikor a tanárnőm rákérdezett, hogy mi bajom van. Úgy ahogy sikerült két szóból elmondtam, hogy mi lett. Ő megnyugtatott és elég ügyesen el is terelte a figyelmemet. Arra, hogy meg pontosan mi történt kb. 2 hónapra kérdezett rá (szóba került).

Idén pedig mivel suli választás előtt állok egy tanáromnak pont nem tetszik, hogy hova szeretnék menni és egy kicsit összevesztünk. Mivel alapból olyan tanárról van szó, akit nagyon szeretek ez elég rosszul esett és hát nekifogtam bőgni, na ő se nem kérdett, se nem vigasztalt. (utána még egy kicsit feszült volt a légkör közöttünk)

Egyébként szerintem nem mindenki kérdezne rá, mert a tanároknak is van olyan napja amikor esetleg nem bírnának ki még egy problémát, meg hát sokszor a barátok többet tudnak segíteni. Ha meg nem mondja el, akkor én mindenképp hagynám. Tapasztalatból mondom, hogy engem ha nem akarom elmondani jobb hagyni mert én olyan furán működök, hogy ha nem fogadják el ilyen helyzetben tőlem a nemet könnyen megharagszom és elkezdek félni az illetőtől.

De szerintem az, hogy a tanárok mik kezdenek egy síró diákkal mindkét félen múlik.

2016. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
szarnek ra. biztos szerelmi ugy, majd kinovi a kis pisis
2016. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!