Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi oka lehet hogy év közben...

Mi oka lehet hogy év közben egy iskolát otthagynak a tanárok? Milyen képet ad ez az iskoláról?

Figyelt kérdés

A fluktuáció egy munkahelyen természetes. Bár egy jó munkahely és egy jó iskola is joggal büszke arra ha állandó gárdája van. Hiszen ha egy dolgozó elégedett jól érzi magát miért is menne el. Ha gond van, stiklik vannak akkor húznak el a tanárok. De azért egy tanárban szokott lenni annyi hivatástudat hogy kihúzza a tanévet és csak nyáron vált. Ahhoz már nagyon gázosnak kell lennie egy munkahelynek ha tanév közben egyik napról a másikra tűnnek el tanárok.

Mi lehet a háttérben? Szeptember óta 5 tanár ment el, épp most az egyik, egyik napról a másikra.

Ahogy az lenni szokott betegállomány, majd jön egy levél hogy felmond. Felmondási idő lenne, de nem hajlandó letölteni az iskola meg furcsa mód szó nélkül belemegy ebbe biztos ennek is megvan az oka.

Pl azt elmesélem hogy egyik távozónál az iskola ragaszkodott a felmondási időhöz, majd az illető tanár mutatott valami papírt az igazgatónak és közölte vele vagy elengedi azonnal vagy ezzel a papírral befárad az EMMI-hez. Azonnal elengedte fizut papírokat még aznap megkapta. Mi volt a papíron nem tudom.


Mi folyhat itt? Lehet nekem is húznom kéne? Ki tudja mi lehet a háttérben?

Mondjuk a vezetőségre semmi mást se lehet mondani mint hogy totál dilettáns vadbarom alkoholista vénember-kettősből áll, minden túlzás nélkül.


2016. febr. 4. 12:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
A "hivatástudat" maszlag. Az embernek saját magának kell az életét alakítani, mert senki más nem fogja helyette. Az iskola is csak egy munkahely, amit nem kell misztifikálni, mert a megélhetés és a saját élet racionális kialakítása nem érzelmi kérdés. Miért nem kérdezed meg a távozott illetőket a váltás okáról. Biztosan sokan őszintén elmondanák.
2016. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kevés fizu, szar munkahely, még több tanár fel fog mondani.
2016. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egy hivatástudat nem maszlag, mert én még friss tanár vagyok és nemrégi ÁLTALÁNOS iskolai osztálytalálkozómon az összes anno engem felsősként tanító tanár még ott dolgozik...

Hány éve is? 4+5+2 éve. És mind ott van.

Itt meg szinte évről évre cserélődik a teljes gárda ahogy a tablóképeket elnézem.

Elég csak a 2015. júniusi tablót megnéznem. Pár van itt még közülük.

2016. febr. 4. 12:28
 4/17 A kérdező kommentje:

"Kevés fizu, " Ez pont nem igaz mert bértábla van. Ha tanárként elmegy máshova pont ugyanannyit kap.

És hova menne valaki pl történelem-magyar szakkal ha nem tanárnak. Sehova se kell máshova.

2016. febr. 4. 12:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha te is tanár vagy ott, akkor miért nem kérdezed meg a kollégáidat, illetve volt kollégáidat, hogy mi történt.

Nyilván elegük van a körülményekből. Ez a kettős fenntartás kész vicc. Nem dolgozom iskolában, de régebben volt sok közös programunk iskolákkal. Amióta klikk van, azóta semmit sem tudtunk közösen csinálni.

Szinte minden helyen vannak kisebb visszaélések, nem is feltétlenül azért, mert csalni vagy nyerészkedni akarnak, csak simán működni. Gondolom, ezzel kapcsolatban mutathatott valami papírt az egyik munkatárs.

2016. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem bírják a "nyomást" az iskolákban. Mint tudod a tanárok között is vannak külön érdekkörök, baráti körök, az igazgatónak és vezetőségnek nyalizók. Én ismerőseim közül voltak többen akik azért mondtak fel mert az igazgató politikai érdekből került oda és ők nem voltak hajlandóak beállni mögé. Volt olyan ismerősöm aki azt mondta így szó szerint "ő nem tanít állatokat". Na de olyanról is hallottam aki megelégelte hogy ha elvitt a tanáriból 10 A4-es lapot azt külön fel kellett írnia meg hány krétát vitt el. Ezek apró dolgok de mind egy feszültséget okoznak és a végkifejlete az hogy megutálja amit csinál vagy nem érzi magát ott ahol van. A legtöbb ember a hivatástudat mellett a körülményeket is nézi. Mivel te kezdő vagy (nem tudom hány éve vagy ott) neked az érdeked az hogy maradj. Be kell biztosítanod a helyed, erre minimum 5 év kell.
2016. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nyalizók mindenütt vannak. Meg sógorkomahaverek is. Nálunk is az igazgató felesége zéró végzettséggel "pedagiai igazgató". Hogy az mi nem tudni de egy kamu papír pozíció mert a KIR-ben ott vannak az iskola felelős vezető + helyettese és ő nincs benne = kamu az egész.

De ott van és osztja az észt miközben érettségin kívül semmije sincs.

Pl már ez is lehet egy ok, valaki ezt nem képes tűrni, vissza nem szólhat hát inkább felmond.

2016. febr. 4. 13:12
 8/17 A kérdező kommentje:

""ő nem tanít állatokat"."


Ilyet már én is mondtam. Vannak olyan "diákok" akik nem emberek.

Véglények két lábon és tudnak beszélni.

2016. febr. 4. 13:13
 9/17 anonim ***** válasza:

"Azonnal elengedte fizut papírokat még aznap megkapta. "

Mese.

Ha te is tanár vagy, nagyon jól tudod, hogy ez nem így megy. A "papírokat" nem az iskola adja, hanem a fenntartó, és a fizetést sem az igazgató osztja a fiókból, hanem elküldi a teljesítési igazolást ( ledolgozott órák, esetleges szabadságok, betegszabadság, pótlékok...)a fenntartóhoz, aki az alapján kiszámolja a járandóságot, figyelembe véve az év közben arányosan járó szabadságok állását ( többet vagy kevesebbet vett ki, mert ennek függvényében vagy pénzben megváltják, vagy levonják tőle), szépen "lesétál" ( azaz mindenhonnan begyűjti az igazolásokat, hogy a munkáltató felé nincs tartozása, a rábízott anyagi eszközökkel elszámol, stb...

Aztán majd a fenntartó megküldi a fizetési jegyzéket, és az Államkincstár majd utal. Jó esetben is minimum egy hét az átfutás.


És az iskola nem "szó nélkül belemegy", hanem nem tehet semmit, ha a tanárnak nem határozott idejű szerződése volt, és azonnali hatályú felmondással mond fel. Még indokolnia sem kell.

[link]


És Te, mint ott dolgozó tanár, itt érdeklődsz a dologról, nem a távozó kollégáidat kérdezted meg.


Úgy vagy te tanár, ahogy én füstifecske! :-)

2016. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"és az Államkincstár majd utal"


Khm.

Alapítványi iskola. Nem utal az Államkincstár...


És igen, az igazgató fizet, a fenntartó csak falból van, kamuszervezet.

Mivel az igazgató és a fenntartó alapítvány első embere "érdekes" módon családtagok.

2016. febr. 4. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!