Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyit keres átlagosan egy...

Sowilo kérdése:

Mennyit keres átlagosan egy gimnáziumi testnevelés tanár havonta?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
4 kiló rizs meg az aprò
2016. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

lol



valaki?

2016. febr. 21. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Attól függ, mennyi ideje van már a pályán, milyen életpálya fokozatban van, és milyen az iskolai végzettsége.

2016. febr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt úgy értsem, hogy egy főiskolai végzettségű, max 4 éve tanító pedagógus 165.750Ft-ot visz haza havonta? Össze vagyok zavarodva.


Ismerősöm gimnáziumi testnevelő tanár, 10 éve van a pályán, havi 200 körül keres. Apám is nagyjából ilyesmi bért kap, szintén testnevelő tanár(igaz, 20+ éve tanít), de vele nem nagyon beszélek, főleg ilyenekről. Akkor most küldöd ezt a cikket, ahol megint csak elég jó béreket említenek.


Más cikkekben viszont olyasmiket olvasok, hogy rendkívül alacsonyak a tanári bérek, alig tudnak megélni... egy 2009-es kérdésben itt az oldalon szintén 10+ éve tanító pedagógusok arra panaszkodtak, hogy 90-100.000Ft körül keresnek. Azóta ennyit emelkedtek volna a bérek? Vagy én értelmezek félre valamit?


Ha erre jár egy tanár, igazán felvilágosíthatna. Már nekem kínos, hogy itt értetlenkedek, de apámat és az ismerősömet nem akarom ezzel traktálni.

2016. febr. 25. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legyèl szem.edzö valami puccos konditeremben, jobban jàrsz, nem csak anyagilag
2016. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Továbbra sem tudok mást írni, mint azt, hogy ott írja a bértábla, hogy mennyit keresnek (a nettó összegeket kapják kézhez). Az iskolai végzettségtől és besorolástól függ, hogy kinek mennyi a bére. Igazából nem az a lényeg, hogy ki hány éve van a pályán, hanem hogy milyen minősítő vizsgát tett (vagyis Pedagógus I, Pedagógus II, Mestertanár, Kutatótanár fokozatban van-e... ezeknek vannak minősítő eljárásai, amiket el kell végezni, hogy az illető ebbe a kategóriába essen). 2009-es adatokat ne nézz, mert azóta teljesen átalakult az egész, és igen, látszólag azóta nagy béremelés történt. De azt hozzá kell tenni, hogy a tanárok leterheltsége is eléggé megnőtt, illetve egy csomó juttatást elvettek tőlük, ami korábban járt nekik, szóval annyira azért nem számottevő béremelés ez.
2016. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

# 6

"a nettó összegeket kapják kézhez"


Ja, elkerülte a figyelmem, hogy a táblázat nem a nettót tartalmazza. :D Ha ebből még vonnak le, akkor az említett 160-ból 110 körül marad... akkor már értem, köszönöm a választ és a türelmed. Nem leszek tanár.


# 5

Erre is gondoltam, csak Dunát lehetne rekeszteni a 20 éves személyi edzőkből, egyáltalán nem lehet elhelyezkedni, kivéve ha testépítő versenyző vagy.

2016. febr. 26. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, bocsi, mondhattam volna, hogy a táblázatban csak bruttó összegek vannak :D Amúgy tényleg fika, amit nettó kapnak.
2016. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jól lehet keresni középiskolás tanárként, csak meg kell csinálni az edzőit is a TE-n, vagy minek hivják mostanság. Igaz, h. három évig 110-et keresel, de utána, ahogy az évek telnek, mindig átsorolnak felsőbb kategóriába.Igy 10 év után simán megkeresel nettó 150-et, és csak heti 22 órát kell megtartanod, mert a többi a rákészülés, ami 3-4 év után már rutin.

Ha az edzői végzettséggel megtartasz heti 1x egy kézi/kosár/pöttyöslabda edzést, amiért fizetnek, az már elég jó lovetta. Szóval ha leleményes vagy, akkor már az első évben megkeresel annyit bejelentve, amennyit az emberek nagy része csak keménytúlórákkkal, vagy nem bejelentve kapnak,akár több ledolgozott év után.

A tanitási szünetek előnyeit nem kell ecsetelnem. Nem nagy dolog, de sokan mások nem tudják, mikor kapnak szabadságot, stb.

Személyi edzősködés? Hát, bizonytalan, mint a kutyavacsora...

2016. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egy gimnáziumi tanár attól függően kapja a fizetését, hogy melyik kategóriába van besorolva (gyakornok, pedagógus I-II. stb.), és hány éve tanít. A bértábla szerint egy egyetemi végzettségű pályakezdő gyakornok tanár kb. 120 ezret keres (ennyit visz haza, tehát ez a netto), míg egy 10 éve tanító középiskolai tanár pedagógus I-es kategóriában kb. 170 ezer Ft-ot keres havonta és így tovább felfelé néhány ezer forinttal az évek és a kategória szerint.
2016. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!