Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolában a tanárok miért...

Az iskolában a tanárok miért nem veszik észre, ha egy gyerek vagdossa magát? Csak számmomra érthetetlen ez ennyire, elég feltűnő azért. Főleg testnevelés órán, v elképzelhető a tanár szándékosan nem vesz tudomást?

Figyelt kérdés

2016. jan. 3. 22:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

1. nem veszik észre

2. ha észre is veszik nem érdekli őket, mondván nem egy tanár dolga a gyerekek lelkibajának a kezelése

2016. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
11%
Nem ismerik ezt a 14 éves lányok körében hihetetlenül népszerű szórakozást. Annyira nevetséges és gyerekes az egész. Kb mint ha lemosható tetkót ragasztanál fel aztán várnád, hogy na mit szólnak a többiek.
2016. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
34%

Ez a vagdosásos hülyeség mostanában lett "divat". Egy átlag (idősebb) tanárnak szerintem fel sem tűnik, nem is nézi. Az "ő idejükben" még nem volt szerintem ilyen.


15 éve jártam középiskolába, én akkor ilyenről még nem is hallottam. Nem is tudtam volna elhinni, hogy valaki ilyet csinál.

Most meg minden sarkon ilyen vagdosós, vagdosással figyelmet kivívni akaró lelki nyomorék.


Sokat változott a világ.

2016. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%
Mivel pont a figyelemfelkeltés, önsajnáltatás a célja, így nagy hiba lenne megadni a karcolgatónak, amire vágyik. Ezzel csak megerősítenénk benne azt, hogy jól teszi, hiszen a felületes kis sebei miatt megkapja az áhított babusgatást, ezért folytatná a végtelenségig, míg ha nincs eredménye, sokkal hamarabb felhagy vele.
2016. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Én direkt rejtegettem, és olyan helyen csináltam, ahol nem láthatta meg senki. (Boka, comb és csípő találkozása.)


Az kellett volna még, hogy valaki nézegesse.

2016. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%

Igazából ilyen esetben az a probléma, hogy a gyerek arra vágyik, hogy valaki foglalkozzon vele. Ugyanis az nem természetes és nem egészséges dolog, hogy valaki azt gondolja, hogy úgy tud feltűnést kelteni, ha árt magának.


Persze egyetértek az előttem válaszolókkal, szerintem is a legtöbb, aki ilyet csinál, lelki nyomorék és inkább szánalmas ez a dolog, főleg, ha ezt divatból és megjátszott világfájdalomból teszik. Úgyhogy ha látnék egy ilyen gyereket, inkább jól lecseszném, igazából az ilyen egy jó nagy csattanós pofont érdemelne, csak ugye a tanárok nem tehetnek ilyet.


Na mindegy, aki csinálja, majd pár év múlva problémázhat azon, hogy ott vannak a hegek. Volt is itt nem egy kérés már, hogy mit tegyen a hegekkel, gáz-e randizásnál, ha a másik látja stb. De mindeg,y nem az én bajom.

2016. jan. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább azt kérdezném meg, hogy a szülő miért nem veszi észre és tesz ellene valamit...

Meg hát ott vannak a szercsi-lávcsi-szupcsi barátok is. Nekik is hamarabb észre kellene venni és tenni is valamit, bár sajnos a remek barátságok kimerülnek a fb-ra posztolt közös fotókban.

A tanár általában nem vizslatja alaposan a tanítványok testét, az önvagdosó szerencsétlenek meg zömében nem az ő figyelmükre ácsingóznak, úgyhogy nem is előttük szenvelegnek. És ha észreveszi is, a pedagógusnak elég korlátozottak a lehetőségei.

2016. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Olyan mint ha az idő múlásával egyre jobban tolerálnánk a fogyatékos viselkedést. Régen sem volt ilyen. A néger rabszolgák sem vagdosták a kezüket, amiért rabszolgák. Soha senki nem csinált ilyet.

És most tényleg érdemes időt szánni egy 14 éves-re aki nem tudja lekötni magát?

Árvaházba sínylődik rengeteg gyerek, de nekünk azt a retardált 14 évest kéne sajnálnunk akit nem takargat be anyu hajnali 3-kor mikor hazatért abból a buliból ahova el akart menni? Mert ha nem mehet azért vagdossa magát, ha pedig mehet akkor azért mert mért nem foglalkoznak vele otthon, vagy jaj de nehéz pasiügyei lettek. Mi ez a lelki nyomorultság? Ez az eszméletlen elkényeztetettség? Mint mikor a milliárdosok megölik magukat mert csak milliomosok lesznek, vagy egy milliomos elveszti a millióit. Holnap kiülök suliba az ablakba és megmondom, ha nem kapom meg az érettségit akkor kiugrok. Végül is így működik az élet.

2016. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%
És a Kedves Szülő - akiben elvileg jobban meg kellene bíznia a gyereknek -, miért nem veszi észre?
2016. jan. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
46%
Kedves válaszolók, mind annyirafélreértitek a helyzetet. Igen ti más korban nõttetek fel akkor, amikor még az emberek másmilyenek voltak, de mára ez megváltozott. Tudjátok nem mindenki azért vagdossa magát, mert "rosszak a pasiügyei" vagy mert nem törõdnek vele otthon. Hallottatok már a depresszió nevû betegségrõl? Bár valószínûleg a ti korotokban még "nem volt divat depreylssziósnak lenni". Akkor hadd mondjak valamit. Vannak olyan emberek akiknek ez a génjeikben van mert tudományosan bebizonyított, hogy lehet depressziós génekkel születni, anik késõbb elõidézhetnek vagdosást, vagy öngyilkosságot. De gondolom akkoriban amikor ti voltatok fiatalok "ez sem volt divat"...
2016. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!