Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ajándék az oktatónak - mikor?

Ajándék az oktatónak - mikor?

Figyelt kérdés
Vezetni tanulok, már közelítek a végéhez, és mivel nagyon bírom az oktatómat, szeretnék majd neki adni valami kis apró búcsúajándékot a végén, mert nem csak jól tanít, de jó hangulatúak is voltak az órák. Nem tudom, mikor illene odaadni? Utolsó órán vizsga előtt? De akkor ha megbuknék, az elég hülyén jönne ki.. Vigyem vizsgára az ajándékot, és ha sikerül, adjam oda, ha nem, nem? Vagy vizsga után külön keressem fel? Szerintetek mikor a legalkalmasabb?

2016. febr. 21. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én vizsga után keresném meg. Vizsga előtt tényleg necces, neki is kínos ha mégsem sikerül. Rögtön vizsga után nagyon rohanós.
2016. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga után adtam neki egy apróságot, hasonló indíttatásból (azt hiszem, akkor már csak papírozni kellett visszamennem hozzá).

" Vigyem vizsgára az ajándékot, és ha sikerül, adjam oda, ha nem, nem?"


Ez is jó ötlet, csak ne lássa a vizsgabiztos, és ne kérje el. :)

2016. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na nálam ilyen nem volt. Az oktatóm célzásként szemrebbenés nélkül tudatta velem, hogy szoktak neki adni egy kis ajándékot, hol ezt, hol azt... A többit meg rám bízta, hogy veszem e vajon a lapot.


Amikor vizsgáztam, vizsga előtt mindig négyszemközt beszélt a vizsgabiztossal. Közölte vele, hogy buktasson meg a legapróbb hibáért is. Ugyanis, akkor veszek tőle további órákat. Úgyhogy nekem csak negatív tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.

2016. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:
100%

A helyedben óvatosan kell kezelném, ezt a "nagyon bírom az oktatómat" állapotot. Mi van, ha csak Te érzed így?Amíg le nem vizsgázol, addig semmi sem biztos.

Az oktató megtanítja a vizsgához szükséges alapokat, Te pedig megpróbálod végrehajtani, amit elvárnak tőled. Amíg tanuló vagy, addig ennyi a kapcsolat, és nem több.(szerintem)


Aztán -ha minden rendben, és úgy látod jónak- jogosítvánnyal a kezedben megkeresed, átadod az ajándékot, és megköszönöd a munkáját.

Ha ettől korábban próbálkozol, az kellemetlen szituációkat szülhet........

2016. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is a vizsga utánira szavazok! :)
2016. febr. 23. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!