Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajándékot lehet adni a vizsgab...

Ajándékot lehet adni a vizsgabiztosnak, oktatónak?

Figyelt kérdés

Holnap vizsgázok, és arra gondoltam, vizsga előtt veszel 1-1 bort. És odaadom az oktatónak és megmondom neki, hogy köszönöm a több hónapi munkát. A másikat meg adja oda a vizsgabiztosnak.


Nem lekenyerezés céljából, csupán ajándékként. Lehet ilyet? Volt aki csinált ilyet? Hogy oldotta meg, odaadta a vizsgabiztosnak, vagy az oktatónak és ő adta oda?



2013. okt. 28. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
a több mint száz ezer forinttal szerintem eléggé megköszönted a munkáját
2013. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De vmi személyes ajándékra gondoltam. Ugye azt a pénzt ink az iskola kapja meg.


Na meg nem az a fajta oktató, aki lehordja az eget. Káromkodni is csak 2x3 hallottam, de akkor se emelte fel a hangját, és nem szidta a hozzátartozóimat. :D

2013. okt. 28. 15:21
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
ez annyira szánalmas. minek puncsolsz? ha olyan a vizsgabiztos ezt nem tűri el és meg is húz. nem családtag, hogy ajándékot kell neki adni OH MEIN GOTT
2013. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

A vizsgabiztossal egyszer találkozol, a vizsgán, miért adnál neki ajándékot?


Ha valakinek érdemes lehet ajándékot adni, az az oktatód, neki is utána, miután átmentél.

2013. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 SzilKa ***** válasza:
97%
Én csak a vizsga után adnám oda, de csak az oktatónak. Ha ragaszkodsz hozzá, adhatsz a vizsgabiztosnak, de a félreértések elkerülése érdekében mindenképp a vizsga után add csak oda. Ha előtte adod, az nagyon kellemetlen lehet neki, akkoris ha leszögezed ,hogy nem azért adod.
2013. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező figyelmességből ajándékot szeretne adni egy olyan embernek aki sok órán keresztül segítette, oktatta, de persze a Nagyérdemű ezt szánalmas kuncsorgásnak tartja. Hát ezért tart ott ez az ország ahol...


Kérdező: természetesen lehet ilyet, de én máshogy csinálnám. Először is a vizsgabiztosnak nem adnék ajándékot, mert csak egyszer találkoztok és teljesen közömbös lesz az a kapcsolat is. Az oktatódnak viszont adhatsz egy üveg bort, de ezt is csak a sikeres vizsga után tedd meg.

Szerintem szép gesztus.

2013. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat :)
2013. okt. 28. 15:56
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Én sztem hülyeség és nem azért, mert a többség magyarral egyetértek! Csak alaphangon 150 ezret leperkálsz azért, hogy vizsgázhass és még utána is ki tudja mennyit, ha nem mész át. Minek ezt tetézni még pár ezer ft-tal? Én úgy érzem a magyarok többsége nem áll úgy anyagilag, hogy ilyet megengedhessen magának. Igaz, nem ismerem az anyagi helyzeted és nem is áll jogomban bele szólni, de sztem ez a jogsi szerzés csupán biznisz, semmilyen személyes dolog nincsen benne és ha megszerzed a jogsit utána az oktatód kb. abban a minutumban elfelejt, hogy létezel.
2013. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Inkább azután ad oda ha sikeres vizsgát tettél mert nem száz százalék hogy sikerülni fog a vizsgád ,így hát ha adsz is valamit azt csak a sikeres vizsga után tedd!
2013. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Döntöttem. Veszek 1 bort és azt majd ha sikerült a vizsga odaadom az oktatónak ajándéka. Ha nem akkor marad nálam, vagy jó lesz a következő vizsgára :)
2013. okt. 28. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!