Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit reagálnátok, ha egy...

Mit reagálnátok, ha egy illető, aki csak facebookon ismerősötök, olyat kérdezne tőletek, amilyet lent leírok, mert nem fér ki?

Figyelt kérdés

Tehát, ha az érdeklődést sikerült felkeltenem, most megfogalmazom érthetően.

Van egy lány, olyan 13 körül lehet, és mielőtt bárki legusztustalanpedofilozna, én 20 éves, teljesen hetero lány vagyok boldog kapcsolatban.

A lány ugyanabba a gimibe (6 osztályos) jár, ahová én is jártam, meg az öcsém jelenleg is jár. Egyikünkkel sem beszélgetett személyesen soha, csak bejelölt, mert ugye kell sok ismerős. (nem ítélkezni!)

Mindig tök jó dolgokat osztott meg, és hasonló az érdeklődési körünk, úgyhogy néha nyomtam a dolgaira egy-egy lájkot, ő már messzebb ment az internetes tetszésnyilvánításban, ugyanis egyszer kommentet is hagyott! O.o

Most, hogy érzékeltettem, hogy egyáltalán nem vagyok a barátja, vagy egy olyan személy, akiben megbízik, jöhet a lényeg: mostanában eléggé fura dolgokat posztol, szomorú/tragikus számokat, megdöbbentő képeket, és ennél többet nem írhatok, mert akkor magára ismerne.

Rá akarok írni, hogy minden oké-e vele, mert eléggé segélykiáltás-szagú mostanában, illetve, hogy szívesen segítek, ha tudok miben. Nekem is volt egy-két "korszakom", és tudom, hogy pocsék, szóval a kérdés nem az, hogy van-e közöm hozzá (mert már lebegnek a lelki szemeim előtt a "kije vagy, mi közöd hozzá" válaszok, és tudom, hogy semmi), hanem, hogy ha ti tizenévesek vagytok/lennétek, mi lenne a reakciótok erre? Halálra rémülnétek, hogy rátok írt egy őrült ember, vagy nem?


2016. márc. 5. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki.
2016. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csakis a lányon műlik, hogyan reagálna. Ez nem tizenévestől függ, hanem magától az embertől.

Írjál nyugodtan neki üzenetben némi érdeklődést. Aztán kiderül, miként reagál rá.

2016. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos örülne. Minden tini átmegy ezen a "világvége, senki nem ért meg, meg akarok halni" korszakon. Nyilvánvalóan azért posztol ilyeneket, hogy kérdezgessék és sajnálgassák. Ha van erre energiád, hát add meg neki, amire vágyik, csak ne vedd komolyan a felét se mindannak, amit majd rádzúdít. Mert ugye a "mi a baj, hogyan segítsek?" kérdésre nem mondhatja el az igazat, miszerint igazából semmi, csak olyan furán érzi magát... így hát ráfogja majd valamire, de azt jól eltúlozva.
2016. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Persze, én se úgy gondoltam, hogy minden tizenéves egyforma. Én sem vagyok több, csak egy árva évvel, akkor ennyi erővel elég lenne kitalálnom, hogy én mit reagálnék, és megvan a megoldás... Még jó hogy nem! :) Csak gondoltam, ha mondjuk itt 10 válaszolóból 8 azt mondja, hogy azonnal egy 50 éves Pedomacit vizualizálna kamuprofillal, és a rendőrségre szaladna, akkor inkább nem próbálkozok :D

2016. márc. 5. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!