Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki elterjeszt egy pletykát az iskolában, és mindenki bedől? Ennyire manipulálhatóak az emberek?

Figyelt kérdés

2016. márc. 19. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Meginterjúvoltad az iskola mind a 300-400(vagy whatever mennyi), hogy bedőltek-e neki (sztem valakiket nem is érdekel, s valszeg van olyan is aki nem hallott róla), vagy honnan tudod?xDDD

Igen, ennyire hülye az emberek egy rétege. De nem az összes.

Elég az nekik amiket hallanak gyakran.

2016. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem ismerik azt akiről a pletykát terjesztik, emellett ezek általában szaftos történetek szoktak lenni, amin nevetnek. Ennyire egyszerű, szóval nem feltétlenül manipulálhatóak, csak annyira nem érdekli Őket az igazság(mert az Ő szemszögükből nem fontos az akiről terjesztik), hogy inkább nevetnek rajta egyet, és kész. :)
2016. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj,nem fordul meg még az eszükbe se,hogy a valóság nem az,és hogy valaki csak saját céljából keseriti meg mások életét,csak mert utálja a másikat.
2016. márc. 19. 22:33
 4/9 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Alapvetően az emberek pletykásak, szeretnek másokat kibeszélni, továbbadni hogy "Azt hallottam...", és nem a valóságtartalma érdekli őket a dolognak, csak élvezik a pletykálást.
2016. márc. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%
Nem teljesen válasz a kérdésedre, de érdekes és ide kapcsolódik. [link]
2016. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

„Adj 24 óra előnyt az hazugságnak, és az igazság sohasem fogja utolérni.” — hindu mondás


…ámde: „A sánta kutya elsántikál, de a hazug embert utolérik.” — magyar közmondás


…viszont: „Mindegy, hogy mit, csak beszéljenek rólam…” — egyes vélemények szerint Jászai Mari okos megjegyzése volt, míg mások szerint, Gábor Zsazsa, a magyar származású, Amerikába emigrált botrányhős díva mondása…


A Lényeg: ha BIZTOS, hogy amit terjesztenek rólad, az becsületsértő módú rágalom, akkor…

● ha tudod, ki kezdte terjeszteni, akkor

a) vagy menj oda hozzá, és VÁGD SZÁJBA!, majd TE kezdj el terjeszteni róla, aljasul mocskos pletyká(ka)t!

b) vagy pedig hagyd el a szájbaverést, de TE kezdj el terjeszteni róla, aljasul mocskos pletyká(ka)t!

c) ha pedig nem tudod, ki volt a pletyka elndítója, akkor ha bárki eléd áll a pletykával (nyilván egy „jóakaród” lesz az első), vágj vissza neki így: — És az a 3 ember, akiket a múlt héten kinyírtam, aztán feldaraboltam, majd sósavval telt fürdőkádban eltüntettem, senkinek sem ütötte át az ingerküszöbét?!...


Hát így…


Érthető?

2016. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kissusi válasza:
"A varázslók első szabálya miatt: Az emberek ostobák. Elhiszik a hazugságot is, ha hinni akarják, hogy igaz, vagy ha azt gondolják igaz lehet." /Terry Goodkind- Legend of the Seeker/
2016. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolkozni fáradtságos.
2016. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
..
2016. jún. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!