Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok miért nem vesznek...

A tanárok miért nem vesznek tudomást arról, hogy mi folyik egy osztályban?

Figyelt kérdés

Például ha egy diákot szekálnak, bántalmaznak az osztálytársai, erről nem vesznek tudomást, sőt sokszor partnerek is benne.

Akkor kapcsolnak ha már baj van, az áldozat elkezd lógni, kárt tesz magában, mert ugye ilyenkor már a tanárt is felelősségre vonják. Volt egy ilyenre példa a régi osztályomban.


2016. ápr. 6. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Mert tanárok, nem pedig testőrök, biztonsági őrök.
2016. ápr. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"A pedagógus alapvető feladata a rábízott gyermekek, tanulók nevelése, tanítása. Ezzel összefüggésben kötelessége különösen, hogy

a) nevelő és oktató tevékenysége keretében gondoskodjon a gyermek, tanuló testi épségének megóvásáról, erkölcsi védelméről, személyiségének fejlődéséről, továbbá az ismereteket tárgyilagosan és többoldalúan közvetítse,

b) nevelő és oktató tevékenysége során figyelembe vegye a gyermek, tanuló egyéni képességét, tehetségét, fejlődésének ütemét, szociokulturális helyzetét és fejlettségét, fogyatékosságát, segítse a gyermek, tanuló képességének, tehetségének kibontakozását, illetve bármilyen oknál fogva hátrányos helyzetben lévő gyermek, tanuló felzárkózását tanulótársaihoz,

c) a gyermekek, tanulók részére az egészségük, testi épségük megőrzéséhez szükséges ismereteket átadja, és ezek elsajátításáról meggyőződjön; ha észleli, hogy a gyermek, illetve a tanuló balesetet szenved, vagy ennek veszélye fennáll, a szükséges intézkedéseket megtegye,

d) közreműködjön a gyermek- és ifjúságvédelmi feladatok ellátásában, a gyermek, tanuló fejlődését veszélyeztető körülmények megelőzésében, feltárásában, megszüntetésében,

e) a gyermek, tanuló életkorának, fejlettségének figyelembevételével elsajátíttassa a közösségi együttműködés magatartási szabályait, és törekedjék azok betartatására.

f) a szülőket és a tanulókat az őket érintő kérdésekről rendszeresen tájékoztassa, a szülőt figyelmeztesse, ha gyermeke jogainak megóvása vagy fejlődésének elősegítése érdekében intézkedést tart szükségesnek,

g) a szülő és a tanuló javaslataira, kérdéseire érdemi választ adjon,

h) a gyermekek, tanulók és szülők emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartsa,

i) a gyermekek, tanulók részére az etikus viselkedéshez szükséges ismereteket átadja."


[link]


Kötelessége lenne erre odafigyelni, de sajnos, nem mindegyikük teszi. Az okok egyénenként eltérők lehetnek, erre nehéz lenne itt felelni.

2016. ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki partner a lelki bántalmazásban, az az én szememben minden, csak nem pedagógus. Szerencsére én kevés példát láttam erre. (Bár az a kevés is túl sok.)
2016. ápr. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Felnek, mert senki nem vedi meg oket, es nincsenek eszkozeik arra, hogy fellepjenek az iskolai bantalmazas ellen. Az en ocsemet is zaklatjak egy ideje, rendorsegi feljelentest fontolgatunk, hatha ez majd leallitja az agyatlan barom allatokat, ha mar a szep szobol nem ertenek.
2016. ápr. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert gyáva férgek. Ahhoz van bátorságuk, hogy társak legyenek a megalázásban, de ugyanezt az energiát az illető megvédésébe már képtelenek fektetni. Pedig semmibe se kerülne nekik az áldozat helyett a bántalmazókra rászállni, párszor elbeszélgetni velük és az orrukra koppintani. Ehhez bőven megvan a hatalmuk. Itt egyértelműen a nemakarásról van szó. Részemről mélyen csalódtam nem egy pedagógusban annak idején, számomra ezek nem példaképek. Márpedig aki pedagógusnak áll, annak kicsit több kötelessége is van, mint csak a tantárgyakat letanítani.
2016. ápr. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tényleg félnek, én tudok olyanról ez igaz óvodában történt, hogy volt egy agresszív gyerek az óvónő épp akkor tette helyre a kölyköt amikor megjelent az anyuka, és amikor meglátta hogy az óvónő kiossza a gyerekét szó szerint nekiment az óvónőnek. Mivel már az óvónőn kívül nem igen volt senki az óvodában talán három gyerek, tettlegességig fajult a dolog. És ezt ugye ilyenkor bizonyítani sem könnyű...
2016. ápr. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Mert nem az ő dolguk, van nekik elég bajuk is.
2016. ápr. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
91%

Sok esetben szerintem nem elég felkészültek és nem tudják, hogyan reagáljanak ilyen helyzetben. Vagy csak alapból gyökerek. A húgom pl meghallotta, ahogy az osztályfőnöke az őt szekálóknak magyarázza, hogy igen, ő olyan kis különc lett, hát nem is értem blabla bla, ahelyett, hogy tanár létére mondjuk nem kibeszéli azt a diákot, aki amúgy is ki van közösítve.

Hány tanár legyint arra is, mikor a fiúk lányokat molesztálnak az iskolában? Nekem pl ezzel voltak mindig gondjaim ,egy tanár se segített volna, pedig majdnem minden nap bőgve mentem haza az iskolából.

2016. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én tanáraim is ilyenek voltak. Szeretnek ezek bűnbakot csinálni egy gyerekből.
2016. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki pedagógusnak készül épp olyan komoly pszichológiai felülvizsgálatoknak vetném alá, mint a hivatásos sofőröket. Tanárhiány van. És? Megnézném azt is, hogy hova jelentkezett, miért csak második, harmadik helyen van a tanári szak megjelölve, egyáltalán akar-e pedagógus, tanár lenni?
2021. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!