Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanárok direkt azokat...

A tanárok direkt azokat cseszegetik, akik szeretnének láthatatlanok lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik tanár utál engem és már elegem van belőle, hogy mindig, amikor feltesz egy kérdést órán, 10-ből legalább 7 alkalommal engem szólit fel, hogy mondjam a megoldást. Közbe tudja, hogy sikhülye vagyok a tantárgyából, meg csendes is, de csak azért is engem szólit fel. Mintha direkt élvezné, ahogy megalázhat, mikor rossz megoldást mondok, vagy azzal, hogy amikor válaszolok, vagy hatszor visszakérdez, hogy mit mondtam, beszéljek már hangosabban, mert a hátrébb ülők semmit nem hallanak...Nem értem, ha sose tudom a választ szinte, meg nem is lehet érteni, amit mondok, mert olyan halk vagyok, de közbe ott ül egy csomó másik ember, akik okosak és hangosan is beszélnek, miért engem kell felszólitani mindig? Persze más tantárgyakból, amikből jó vagyok, feltesz a tanár egy kérdést, én jelentkezek, erre valami s3gghülyét szólit fel, akinek még halvány fingja sincs, miről is van szó egyáltalán és utána ezzel megy el az idő, hogy csesztetik az adott gyereket, miért nem tanul, mi olyan nehéz van ebben, meg ilyesmi. Akkor miért direkt az ilyeneket szólongatják?
2016. ápr. 23. 15:26
 1/9 Inessential ***** válasza:

Szívasd meg a tanárt, tanulj direkt a következő órára és ne hagyd, hogy kicsesszen veled, aztán majd megdöbben, ha nem mondasz hülyeségeket.


Ezt a legtöbb tanár így csinálja, mert pont azt nem szeretik, ha te csak csendben ülsz, mert zavarja, hogy te gyakorlatilag lesz*rod az óráját (az ő szemében).

Milyen tantárgy?

2016. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Ne légy egy szerencsétlen csendes besza.ri ember. Ezt tenyleg csak jo szandekbol irom.
2016. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem cseszegetés. Ha tanár lennék, én sem azokkal foglalkoznék, akikről tudom, hogy maguktól is megértik az anyagot és le is ülnek megtanulni. Hanem azokkal, akik maguktól ezt nem teszik meg.


Az iskolai órának nem az a célja, hogy a tanár kint parádézzon, hanem hogy lehetőleg minden diák fejébe beleverje az anyagot. És pontosan tisztában van azzal, hogy magadtól nem tudod az anyagot, és ráadásul ha jól tippelek, eszed ágában sincs megtanulni, csak túlélni szeretnél. Ezt nyilván nem engedheti egy tanár.


Miért nem ülsz neki megtanulni. Vagy ha érteni kell és nem érted: miért nem kérsz segítséget a tanártól, hogy akár külön elmagyarázza neked?

2016. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is azzal van a baj, ha néha felszólit, hanem azzal, hogy direkt kigúnyol, megaláz a többiek előtt is. És szerintem senki se szin 5-ös mindenből, nekem pl. ez a tantárgy olyan, amit nem is annyira értek, bár nem is annyira megérteni kell, hanem bemagolni, amihez nincs türelmem se, de még csak nem is érdekel, nekem csak az a lényeg, hogy ne bukjak meg belőle és csókolom. Én csak azt szeretném, ha nem engem szólitana fel mindig, mert úgyse tudom a választ a legtöbb esetben, én csak ülni akarok órán és jegyzetelni, majd elmenni egy másik órára, amit értek és jó vagyok belőle. Ez a tanár viszont ezt nem érti meg és 3 éve minden egyes óra fele azzal megy el, hogy engem szapul, hogy nem hallják a többiek, amit mondok, meg hogy miért nem emlékszem mondjuk arra, mit vettünk 9.-ben, nem fogok leérettségizni, stb.
2016. ápr. 23. 16:13
 5/9 Inessential ***** válasza:

Tegyél érte, hogy ne tudjon mivel gúnyolódni.

Milyen tantárgy? Töri? Vagy irodalom?

2016. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Történelem :s
2016. ápr. 23. 16:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A maga módján jót akar ezzel. Nyilván úgy van vele, hogy azt hiszi, hogy mivel te nem tudod az anyagot, ezért minél többet szerepeltet, hogy minél többet nyilvánulj meg a többiek előtt. A tanár ugyanis nem azokkal fog a legtöbbet törődni, akik mindent tudnak, és mindent értenek, rájönnek az összefüggésekre maguktól is, hanem azt, akik erre képtelenek maguktól. Ezért kérdezget téged állandóan.


Viszont ha megjegyzéseket tesz, hogy így hogy fogsz leérettségizni stb., az tényleg rossz dolog, nagyon rossz pedagógia az ilyen, mert csak elriasztja a gyereket. Én mindig úgy voltam vele, hogy csak a pozitív megerősítésnek van jó hatása, a szapulásnak soha nincsen, sőt, legtöbb esetben inkább csak elveszi a gyerek kedvét az adott tárgytól.


Szerintem menj oda hozzá egy szünetben, és beszéld meg ezt vele, amit ide leírtál. Ha én lennék a tanárod, megérteném, és nem szólítanálak fel többet. Legalábbis nem olyan gyakran.

2016. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Inessential ***** válasza:

Na...akkor ugyan úgy vagyok, mint te...mindenből jó vagyok, csak töriből vagyok kettes...

Viszont engem nem csesztet a tanár. És nem azért nem tanulom meg, mert nem lenne türelmem, vagy lusta vagyok hozzá, hanem mert egyszerűen a iskolai történelem nem érdekel. Olyan, mint egy mese. Szívesebben nézem a pl a National Geographicot, vagy a Spektrumot, meg az ilyesmi csatornákat, mert az a történelem, amit ott elmondanak sokkal valósabb és sokkal érdekesebb, mint amit megtanulunk. Magyarország azon kevés országok közé tartozik, ahol az egész világ történelmét meg kell tanulni, majd ennek a bő háromnegyedét nem is használjuk (és akkor még lehet, hogy keveset is mondtam). De most ez igazából hülye kifogás, hogy nem használjuk, viszont akkor is...

De ettől függetlenül ha kell én tanulok, de nem izgat az a történelem, ami az iskolában van. Ha egy múzeumban lenne az óra és egy régész tartaná, az sokkal érdekesebb lenne.

Engem nagyon sok minden érdekel a történelemmel kapcsolatban, itthon szoktam is olvasgatni neten, de az iskolai töri könyv olyan, mint egy mesekönyv, néhol pár igazsággal megtűzdelve.

2016. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyet értek :D Az ismeretterjesztő csatornákon én is szeretek nézni történelmi témájú műsorokat, mert tele vannak érdekességekkel, csak az a baj, hogy a töri órákon nem az érdekességeket kell megtanulni, hanem a legunalmasabb részeket...Ráadásul annyi tanulnivaló van töriből, hogy belegebednék, ha azt mindet benyalnám, csak egy órán irunk 3-4 oldalnyi vázlatot, ok, azt megtanulom oda meg vissza. Erre még igy is csak max egy gyenge 3-as lehet a dogám vagy a feleletem, mert a tanár kitalálja, hogy még pluszba könyvből is tanuljunk. De a töri könyv is olyan, hogy amit a vázlatba leirnánk egy mondatba, azt ott fél oldalon keresztül ragozzák, mire kibogozom belőle a lényeges dolgokat, már bele is fáradok az aznapi tanulásba, pedig még csomó más tárgyból is van mit tanulni..
2016. ápr. 24. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!