Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Az iskolai piszkálódásokról, bullyingról.

Az állatvilágban is a gyenge, beteg egyedeket kitaszítják stb. Ugyanez megy az iskolában általában azokra szállnak aki önbizalomhiányos, csendes, esetleg valami betegsége van, beszédhibás, nagy a füle, vagy más a személyisége. Ösztönösen rátámadnak.

A falka magatartás is ott van.

És ez úgymond teljesen elfogadott a társadalomban, nem tesznek ellene.

Érdekes állat az ember.


2016. ápr. 23. 23:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Nekem például szorongásos gondjaim vannak és olyan mintha megéreznék az emberek belémkötnek.
2016. ápr. 23. 23:46
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom hogy ez egy primitív, állatias viselkedés. Egyébként pedig nem csak az iskolában létezik ilyen, a felnőtt életben is ugyanúgy, egy munkahelyen például. Vannak sajnos akik egyszerűen ettől képzelik magukat többnek, hogy akibe tudnak, belekötnek, mindeközben simogatja a lelkét a tudat hogy ő nem olyan, mint akibe belekötött...
2016. ápr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én voltam bullying áldozata. Ennek hatásaként 8,5 éve szorongok, legalább 8 éve vagyok depressziós, kétszer újultam ki, és 4 szakembernél jártam, antidepresszánst szedtem, megnéztem belülről egy pszichiátriát... 6,5 évig akartam öngyilkos lenni, 4 évig voltam üldözési mániás, 6 hónapig voltam pánikbeteg. Úgyhogy ha ezt olvasva az az ötleted támad, hogy én bizony nem pártolom, akkor jó helyen tapogatsz. :D


Igazából szerintem legtöbbször azok is gyengék, akik zaklatnak. Csak ők, hogy ezt leplezzék, inkább másokat taposnak a sárba. Ezt egy olyan ember, aki gyenge, de van gerince, nem csinálná meg.


Amúgy én személy szerint azt vallom, hogy mindenkinek vannak gyengeségei, mindenkinek van miben fejlődni, valakinek több dologban is, de senki nem lehet eléggé önbizalomhiányos, csendes, beszédhibás, nagy fülű stb., ahhoz, hogy megérdemelje, hogy elhitessék vele, hogy ő nem ér semmit.

2016. ápr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem a suli másokat baxtató menőgerekei olvassák ezeket.
2016. ápr. 24. 00:26
 5/7 anonim válasza:
100%
Szintén áldozat voltam még általánosban. Csendes, visszahúzódó, szemüveges lányként kiközösített az egész osztály. Rengetegszer szó szerint belebetegedtem, iskolaundorom lett, a szüleim sokszor el sem hitték, hogy tényleg beteg vagyok, azt hitték csak szimulálok. Nagyon rossz volt. Persze, az, hogy ezt elmondod anyukádnak, ő meg szóvá teszi a tanárnak, nem segített, csak mégjobban piszkáltak miatta. Én meg persze nem szóltam vissza sosem, ha szivattak. Nem értettem, hogy miért kellene megvédenem magam, amikor nem is csináltam semmit. Mai napig rossz érzéssel tölt el, ha visszagondolok arra az időszakra. Annyira beforduló lettem, hogy a mai napig nem tudok teljesen megnyílni senkinek sem. Félek a sérüléstől. 26/l
2016. ápr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia ! Az iskolai baxlatások a tanárok gyenesége.És akik előttem véleményt írtak ők is jól látják a helyzetet.Viszon azok akiket piszkáltak azért mert nem csatlakoztak a bírkákhoz azok más emberek lesznek.Többre viszik az életben ! És itt nem kizárólag az anyagiakra gondolok.Pl valakit cseszegetnek,de ő lesz a programozó aki mondjuk 4-500ezret keres,és összejön egy normális lányal,és saját háztat vesznek,saját autót,és banki hitel mentesen boldogan élnek. :-) Ellenben akik cseszegették őket.... Az élet vissza adja nekik ! Tudod ez a karma !
2016. ápr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké akkor én is leírom a történetemet.Anyukám rokkant nyugdíjas volt.(1,5-éve elhunyt) Falun nőttem fel.Volt pár gyerek aki azzal bántott,hogy gúnyolta anyut.Aztán a tanár tartott egy kis előadást,hogy ezt nem kellene csinálni...De volt sok roma is a suliban aki látott egy karate filmet videón és verjünk meg valakit...Igen megvertek ! Volt hogy az egyik folytogatott.Az amelyik folytogatott azóta többször is volt börtönben.Amikor a folytogatásról szóltam a tanárnak az egyből el bagatelizálta,hogy ugyan csak felnagyítom a dolgot...Érted ? Már annyi bűncselekményt követett el,hogy 1 húzása van.A három csapás törvény szerint bent fog maradni.Másik roma srác szintén.Sőt ezek ketten akiről írok legutóbb 9-évet voltak börtönben.Kb egy hete kérdezte tőllem azbegyik hogy lenne-e szíkfű szedőm eladó.Azt válaszoltam,hogy a szomszéd falubsn ahol át veszik ott árulják is.(egyébkén valóban így van) De ő már egy kiszámítható ember.Mert én tudom,hogy nem akarta ő azt kifizetni csak meg akart rövídíteninegy szíkfű szedővel.De legközelebbi találkozáskor ha megint próbálkozik akkor helyre teszem ! Hogy ide figyelj,mi nem vagyunk sem rokonok sem barátok csak egy faluban lakunk,és te engem baleknak nézel én meg ezt tudom ! És én nem vagyok balek ! Na szevasz !
2016. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!