Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, hogy viszonyultok a...

Tanárok, hogy viszonyultok a puskázáshoz? Volt már, hogy észrevettetek valakit puskázni de nem szóltatok érte?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 25. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Matematikai statisztikát tanítok. Annak is örülök, ha hibátlanul letudják másolni a képletet. Aztán hagy szóljon, nem sajnálom tőlük azt a pár pontot, amit így összekuporgatnak:)
2016. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
nem igen érdekel, nem velem cseszik ki, hanem magával ha nem tanulja meg az anyagot.
2016. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Elárulok egy titkot: simán észre lehet venni, hogy ki sunnyog a pad alatt, csak a diákok hiszik azt, hogy nem lehet észrevenni... Már ránézésre is meg lehet állapítani, hogy ki gyanús, ki nem.


Legtöbbször én azért nem szoktam szólni, mert egyrészt engem sem érdekel (csak úgy csinálok, mintha...), másrészt mire odamennék, úgyis eltenné, és nincs kedvem meddő vitákat folytatni, és hallgatni a hülyeségét, hogy nincs semmi nála bla bla. Harmadrészt ha volt annyi esze, hogy megírja a puskát, akkor lehet, hogy tanult is belőle valamit, és néha többet használ a puska megírása, mintha a gyerek úgy ülne le dogát írni, hogy semmit nem tanult, és sz*rik bele. Ha már puskát írt, az azt jelenti, hogy foglalkozott vele valamennyit, azaz valami ragadt is rá. Egyébként ha nagyon szemtelen és feltűnő a puskázás, akkor elveszem és egyes, de legtöbbször én is hagyom.


Ami engem jobban idegesít, az a sugdosás, arra szoktam inkább harapósabb lenni.

2016. ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sunshinedoll ***** válasza:
81%
Egyetemen én azt vettem észre, hogy jobban értékelik a kézzel írt puskát, mint a telefont. Volt olyan professzorom, aki vizsgán azt mondta, hogy "Tudom, hogy terjed maguk között kidolgozott feladatsor, nyugodtan nyissák meg a telefonjukon, másolják ki, úgyis sz-r" :DDD
2016. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Őszintén!

Aki puskázik az úgyis megbukik azokból a tárgyakból ahol a gyakorlati tudás feltétel.

Ha át is megy, a ráépülő tantárgyakon úgyis elvérzik az alapok hiánya miatt (vagy vért fog izzadni).

A ZH úgy van összeállítva, ha nem megy csípőből az anyag akkor nem lesz elég ideje annyi feladatot megoldani, hogy elérje a 2-es szintet.

(mechanika, tartószerkezetek, földművek, alapozás stb.)

2016. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Ja az lemaradt, van segédlet amiben szinte minden benne van és lehet használni ZH-n. De még így se nagyon megy!

Már a segédlet "állapotából" látszik, hogy ki mennyit foglalkozott vele!

2016. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Ülnek százan az előadóban zh-n. Be sem tudnék menni a sorok közé olyan zsufoltság van.

Persze látom ha puskáznak.

Mondom párszor hogy ne puskázzanak attól abbahagyják.

Nem hagyon szó nélkül ha észreveszem de nem is veszem el senkitől a dolgozatát ezért.

2016. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Kis csoportokban tanítok nyelvet, tehát be tudok közéjük menni és észre is veszem, ha valaki puskázik. Ilyenkor szép csendesen odamegyek és elveszem a puskát ( a dolgozatot nem ). Volt már rá példa, hogy a puskán lévő példamondatok is rosszul voltak leírva, úgyhogy kijavítottam a puskát és a végén visszaadtam, hogy legalább a következő zh-ra meg tudja tanulni.
2016. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
88%

Legegyszerűbb azt mondani, hogy bármilyen könyv, jegyzet használható. Aki nem tudja az anyagot, úgy sincs ideje kikeresni.

Érdekességként: nekem volt néhány tanárom, aki vizsga előtt elkérte a puskákat és a komoly munkákat ötössel jutalmazta.

2016. ápr. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Volo válasza:
79%
2005 ősztől 2010 tavaszig tanítottam főiskolán (Műszaki rajz, Gépelemek, Mérés tárgyakat). Az volt a legnagyobb csalódás számomra, hogy egyetlenegy kézzel írott puskát sem láttam az 5 év alatt. Én elvettem a puskát zh-n a hallgatótól, de így járt jobban, mert a kollégám azonnal kivágta azt, akit észrevett. Én miből puskáztam? Középiskolában humán tárgyakból, mert az nekem nagyon nem feküdt, nem érdekelt (irodalom, történelem), egyetemen csak menedzsment tárgyakból, a szakmaiakból nem. Első félévben akkora karót kaptam mechanikából, hogy nem fért rá a papírra, mert ugyan hibátlanul megoldottam a feladatokat, de a középiskolában tanultak alapján. El is mondta a tanár, és nem haragudtam érte. Aztán megtanultam, és pótzh-n megcsináltam rendesen. A legnagyobb baj műszaki területen, hogy nem tanítják meg a hallgatókat, hogy hogyan tanuljanak.
2016. ápr. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!