Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is észrevettétek hogy...

Ti is észrevettétek hogy mennyire 2 táborra szakadtak, a 20-24 évesek? Ez mindig így volt?

Figyelt kérdés
Az egyik fél az egyetemista, főiskolás, akinek a legfontosabb a leendő karrierje, és a kötetlen bulizás, új dolgok kipróbálása, általában komoly párkapcsolat nélkül. A másik aki érettségi és szakma után dolgozik, a párjával együtt él, és már ennyi idősen babát vállalnak, otthon ülnek csak, a gyerekvállalás inkább a nőkre vonatkozik az említett kor szerint, nekik általában a párjuk már 30 feletti. A két csoport pedig nagyon nincs egy hullámhosszon, itt gyakorin is sok kérdésnél szidják, lenézik egymást.
2014. jún. 15. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem csak az ilyen provokatív, ellentéteket szító kérdések tűnnek fel.
2014. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
24 vagyok. Egyetemet végzett, 4 éves kapcsolattal, és kiemelkedő munkával, és nem szeretek bulizni akkor én most melyik csoportba tartozom?
2014. jún. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Történetesen akkor én és a vőlegényem pont az átmenet vagyunk, nekem 2 diplomám van, ő idén végez (6 éves egyetem), egyáltalán nem a legfontosabb a leendő karrierem, csak arra törekszem, hogy annyi pénzem legyen, hogy ne kelljen százforintot tegyek vegyek hó végén, hogy a gyümölcs-zöldség, húsféle ne legyen luxus étel a házunkban. Ennyi. Aztán pont teszek rá a karrirerre, egy szép kis nyugis családi életre vágyunk mindketten a párommal, sosem volt az életünkben első a bulizás és komoly kapcsolatban élünk már 7 éve.


A másik meg, hogy egyáltalán nem érdekel más értékrendje, életfelfogása, sem az, hogy ki hány évesen vállal gyereket.


24-L

2014. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Ez így elég általánosító. Egyetemet végeztem, együtt élek a párommal, nem buliztunk, dolgoztunk az egyetem mellett, tervezzük a gyereket.
2014. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

20 éves vagyok, 3 éves kapcsolatban élek, mindketten egyetemisták vagyunk, sokat foglalkozunk a dolgunkkal, szakmánkkal, és mindketten szeretnénk családot. Tudniillik, a karrier azért is fontos, hogy egy babát legyen miből eltartani.

Akkor most karrierista vagyok vagy családcentrikus?

2014. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Én máshogy látom a dolgot :)


"Az egyik fél az egyetemista, főiskolás, akinek a legfontosabb a leendő karrierje, és a kötetlen bulizás, új dolgok kipróbálása" - valamint a tanulás, szakmai gyakorlatok nyáron, kiállítások, ismeretterjesztő előadások. Általában komoly párkapcsolatban vannak.


Van a másik réteg, aki ugyanígy, csak épp szórakozik tanulás helyett, és valóban, bulizik, és a komoly kapcsolatnak hírét sem hallotta...


Meg van a 3. tábor, a műveletlen szakmunkás, aki az iskola elvégzése után már büszkén tölti fel a fészbúkra, hogy eljegyezték, 19 évesen meg már jön a prüntyő is a minimálbérre, ők aztán "komolyak". Igaz saját albérlet vagy lakás még nincs, a szülőknél laknak egy szobában, de hát ugye mire várjanak? itt senkinek nem lesz 30 éves korára sem elég pénze, hogy megéljen, merthát az hülye sznob, akinek mégis.


Sajnos az utóbbiak vannak többségben, főleg a gyerekvállalás témakörben.

2014. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
a harmadik: aki elvan a sztereotípiáival mert nem látja át a képet, meg mert gyakorin akar közvéleményt kutatni
2014. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen idióta, általánosító kérdést? Még válaszolni sem érdemes rá.
2014. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
6-os!!! Tudomásul vesszük, hogy neked is jogod van a véleménynyilvánításra!
2014. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

"Meg van a 3. tábor, a műveletlen szakmunkás"


TE nagyon műveltnek tűnsz!

2014. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!