Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért mondják, hogy nyalizok...

Miért mondják, hogy nyalizok a tanároknak?

Figyelt kérdés

Az osztályból az ilyen tipikus "5 tantárgyból is bukásra állok, de leszarom" emberek kitalálták, hogy minden tanárnak én vagyok a kiskedvence, meg nyalizok nekik és állandóan beszólogatnak emiatt meg az osztályfőnökhöz járnak árulkodni, hogy őket minden tanár szivatja, csak engem nem. Közbe ez rohadtul nem igaz, csak már ők is olyanokat beszólogatnak a tanároknak, hogy megértem, ha kiakadnak rájuk, én meg nem akarok beirásokat meg egyeseket kapni, meg nem tanulni járok az iskolába, nem aludni meg órán pofázni meg ilyesmi, szóval ha a tanárok mondanak valamit, azt megcsinálom.

Pl. a tesi cuccomat régebben gyakran itthon hagytam és a legutóbbi alkalomnál a tanár mondta, hogy ha még egyszer nem tesizek, beirja a szaktanárit. Csak utána véletlenül megint itthon hagytam és nem akartam szaktanárit kapni, szóval abban a ruhában tesiztem, amiben mentem. És azok az emberek, akik beszólogatnak, állandóan kiülnek telefonozni meg beszélgetni és mikor a tanár rájuk szól, hogy miért nincsenek átöltözve, ez már a sokadik alkalom, szaktanárit fognak kapni, még nekik áll feljebb és azt mondják, mi az, hogy nekem lehet utcai ruhába tesizni, nekik meg nem. Közbe nekik is lehetne és ők se kapnának szaktanárikat, ha vennék a fáradtságot és felemelnék a seggüket..

Vagy mondjuk fel voltak háborodva azon, hogy mi az, hogy az irodalomtanár ilyen 3-4 oldalas verselemzéseket irat a füzetbe, ezt lehetetlenség megtanulni. És egyszer kihivott a tanár engem felelni és megkérdeztem, kivihetem-e a szöveggyűjteményt, ő meg azt mondta, hogy vigyem. És úgy feleltem és kb semmit nem kellett rá tanulnom, mert a szöveggyűjteménybe benne volt a vers, amit elemezni kellett és elolvastam egyszer és úgy el tudtam mondani mindent. Persze egyből verték magukat, hogy mi az, hogy nekem szabad szöveggyűjteményt kivinni, nekik meg nem. Közbe a tanár egy szóval se mondta, hogy nem lehet, csak soha senki nem vitt ki feleléshez szöveggyűjteményt, szóval gondolta, anélkül is menni fog nekik. Csak meg kellett volna kérdezni, kivihetik-e és megengedte volna..

Vagy hasonló volt kémián is, amikor egyszer irtunk egy kisebb dogát számolásból, ők meg megkérdezték, lehet-e használni hozzá a függvénytáblázatot, a tanár meg azt válaszolta, hogy nem, egy ilyen könnyű számolást nehogy már ne birjanak megjegyezni. Aztán később irtunk egy nagyobb dolgozatot, amibe benne volt év elejétől kezdve az egész szerves kémia, amit vettünk és annál és kérdeztem meg, lehet-e függvénytáblázatot használni, mert fejből már lehet, nem emlékeznék minden egyes vegyületre, amit vettünk, hogy pl. milyen halmazállapotúak vagy milyen magas az olvadás és forráspontjuk, mire mondta a tanár, hogy igen, ehhez már lehet használni. Persze ők már egyből mondták, hogy jajj bezzeg mikor ők kérdezték, nem lehetett. De az egy tök egyszerű termokémiás számolás volt, ráadásul 2 db feladat volt összesen, magát a dogát megirtuk vagy 15 perc alatt, ez a nagyobb meg két jegyet ért, ráadásul minden benne volt év elejétől kezdve és egész órán irtuk...Azért szerintem van egy kis különbség...

Szerintetek is nyalizós vagyok és kivételeznek velem?


2016. máj. 11. 18:11
 1/5 A kérdező kommentje:

*meg én tanulni járok az iskolába...

Bocsi :D

2016. máj. 11. 18:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyalizás.


Csak használod az eszed és kérdezel,meg tanulsz rendesen.


Nekik azért áll feljebb,mert lusták tanulni,kérdezni, tenni azért,hogy ne bukásra álljanak.

2016. máj. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy nyalizó, és nem kivételeznek veled.

Valakit muszáj csesztetniük, és okolniuk a saját sikertelenségükért. És te vagy ez a személy.

Te mindent jól csinálsz, tanulsz, használod a fejedet.

Ellenben ők nem tanulnak, nem használják az eszüket, és ezért mást hibáztatnak.

Csak kitartást kívánok neked, és nem kell velük törődni.

2016. máj. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egyáltalán nem nyalizás, de csak tudod használni az eszedet, ezért ők irigyek rád (és tudod mit szoktak mondani: "Az irigység a legőszintébb elismerés"). Ne törődj velük, szerintem ők csak nem bírják elviselni, hogy te jobban tanulsz náluk és találékonyabb vagy.
2016. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyan ez van velem is!
2016. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!