Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tanárt a diákok a háta...

Ha egy tanárt a diákok a háta mögött csávókámnak hívnak az pejoratív vagy bók vagy egyik se hanem neutrális?

Figyelt kérdés

van egy tanár elég fiatal és ráadásul még annál is fiatalabbnak néz ki mint amennyi. A diákok a háta mögött úgy beszélnek róla hogy csávókám.

Ami azért érdekes mert a kamasz lányok a velük kb egykorú kamasz fiúkat is csávózzák.

Aztán van a hapsi ami feljebb van korban. És van a fickó ami még feljebb. És van a faszi ami már a vénember.


Vajon milyen "íze" van ha egy tanárt a csajok a háta mögött csávókámoznak?


2016. jún. 2. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseim a csávókámat a fiatal, jófej emberekre használták. Én nem használtam sosem, mert nem tetszik a szó.
2016. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Vagyis a szó maga nem tetszik de jelentése pozitív?
2016. jún. 2. 11:29
 3/14 anonim ***** válasza:

Az én ismerőseim pozitív értelemben használták, igen.

A "gyajazacsavóóhee" az már nem volt pozitív, már nem is emlékszem honnan jött. :D

2016. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

""gyajazacsavóóhee"


Ez ha nem tévedek egy adott etnikumtól származik és az az etnikum lényegtelen mit mond.

Kit érdekel a tehén mit bőg az udvarban?

2016. jún. 2. 11:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyzettől függ. Nálunk az egyik tanárra úgy utaltak, hogy "a tanár úr" amit sértésnek szántak, mert nagyon fiatal és elég alkalmatlan volt még. Maga a kifejezés nem tűnik így rossznak, mert ugye udvarias megszólítás meg minden, de ha beszéltek róla azért a szövegkörnyezetből/hangszínből lejött hogy sértés. Most ez is hasonló, nem hangzik a csávókám sértőnek, de kissé lesajnáló. "na csávókám még ezt se tudja..." De ha alapjában véve nem rossz dolgokat mondanak róla akkor nyilván csak poénként hívják így a háta mögött a kora miatt.
2016. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, hogy ez a gyajazacsávó téma valami reklámban (talán egy sziget feszt reklámban?), vagy komédiában volt, mindegy is. Igazából én azért nem szeretem a csávó kifejezést, mert nálunk a cigányok használták, amikor általánosba jártam és így nem nagyon lett a szívem csücske.
2016. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jól néz ki a tanár? :D

Amúgy sztem inkább bunkó. De kinek hogy.

2016. jún. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én közegemben tuti pejoratív lenne... nekem erőről a kifejezésről az jutna eszembe, hogy egy jófejkedő, de erőltetett és a korához, státuszához nem megfelelően viselkedő tanárról van szó. Aki túlzottan menősködik meg bratyizik.
2016. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, egymás szinonímájaként használom, ezek szerint csak én nem tudtam, hogy ez kor szerint megy.


Fickót nem használom, mert nevetségesen hangzik, de a faszi lehet 18-tól felfele bárki.

2016. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Faszi egy 18 évesre?

Hát nagyon nem.

50 alatt senkire.

Szerintem.

2016. jún. 2. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!