Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanaroknak nem a teljesitmen...

A tanaroknak nem a teljesitmenyt kene osztalyoznia?

Figyelt kérdés
Szoval angolbol eleg jonak szamitok a suliban ha valaki valamit nem tud, egybol hozzam fordul, van hogy a tanar is. Azt tudni kell hogy egy lusta ember vagyok, igy egesz angol oran alszok, azzal az uruggyel hogy amiket tanulnak az oszt tarsaim azt en mar 1-2 eve tudom, es ez tenyleg igy van, a dolgozataim mind otosek, harom db negyesem van a minimum 10 db otos mellett, es a tanarno meg azzal fenyeget hogy nem adja meg az otost.Az oszt tarsaimnak nincs bajuk azzal hogy alszok angol oran, sot nevetgelni szoktak rajtam amikor valaki megijeszt es felebredek.Nem zavarom az orat, nem beszelgetek,nem hiszem azt hogy barmit megtehetek, a tanarno megis pikkel ram.Nem ertem hogy miert akarja hogy figyeljek.Ebben az evben kb semmi ujat nem tanultam. Hasonlo szinten vagyok angolbol mint o es ezt nem tudja elfogadni?Vannak olyanok hogy hibasan ad le pl egy anyagot es amikor szolok neki akkor csak annyit mond hogy o tanar o jobban tudja, amikor en 3-4 kulonbozo konyvbol is olvastam az adott anyagrol az elmult 1,5 evben es mindegyikben ugy volt a helyes ahogy en mondtam.Miert van ekkora egoja?Az oke hogy tanar, de nem pont "peldakep" szerepet kene jatszania? Tanitasban teny hogy jobb mert en nem tudok tanitani, de angolbol beszedben es irasban is hasonlo szinten vagyok mint o es nem tanulok semmi ujat az orain. Miert pikkel ram?
2016. jún. 7. 08:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
nem agresszív emberek vannak itt, csak olyanok, akik utálják ha valaki pofátlan és még neki is áll feljebb..
2016. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

Velemenyem szerint van itt par durva hozzaszolas. Nem kene egy nyilvanos oldalon ennyire ocsarolni egy gyereket.

A tisztelet ketoldalu dolog. Minden embertarsunkat tisztelni kell egy bizonyos szintig, de utana van az amikor ki kell vivni a masik tiszteletet. Egy jo, ismetlem jo tanar nem viselkedik igy. Egy kivalo tanar meg osztonzi, motivalja a tanuloit. Akar szemelyre szabott feladatokkal amit irt is itt valaki az elobb.

2016. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván azért zavarja a viselkedésed, mert úgy érzi, nem fogja tudni fegyelmezni az osztályt, ha csak egy diáknak is elnézi, hogy nem törődik az órájával. Ha neked kellene 15 kamaszgyereket kordában tartanod, valszeg téged is zavarna - lehet, legközelebb majd a második legjobb angolos fogja azt mondani, hogy ő inkább alszik, aztán meg a harmadik, aztán meg az osztály hülyéje is közli majd, hogy ő akkor mostantól inkább nem figyelne.


Ha tényleg ilyen jó vagy, egyszerűen mentesd fel magadat angolból, és szabaduljatok meg egymástól.

2016. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Én is így voltam vele, bár nem voltam egy nagyképű pöts, aki azt hitte, szundibundizhat.


Szólj a tanárnak, hogy adjon neked külön feladatokat. Négyesed is van? Nekem az már gáz lett volna, a legtöbb angol dolgozatot 10 perc alatt megírtam, és több pontot kaptam rá, mint amit el lehetett érni.


Vegyél vissza az arcodból, és beszélj a tanárral.

2016. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%
Rontani a tekintélyét nem célszerű, ha át akarsz menni ebből a tárgyból. Nálunk a német cserediák javította ki a némettanárt, de neki lehetett, mert őt nem osztályozta :D Ha lehet még olyat, hogy nyelvvizsga után nem kell bejárni órára (nálunk lehetett, de régen voltam diák) akkor csináld meg.
2016. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

A teljesítménybe beletartozik az órai teljesítményed is.


Amúgy meg ha ennyire unod, tedd le az osztályozó vizsgát a hátralévő évek anyagaiból, aztán nem kell többet bejárnod órákra.

2016. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 acelsziv ***** válasza:
6%
16: Azért nem tesz a kis patkány vizsgát, mert akkor nem lenne hol játszania a hülye fejét.
2016. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16 voltam


kár, pedig a tanárnak is könnyebb lenne ha nem kellene ilyen mentalitású gyereket tűrni az óráján. Mert igenis bosszantó. Jómagam is tanítok nyelvet, bár szerencsére nem gyerekeket, hanem egyetemistákat. Volt már olyan, hogy az órámon folyton telefonozó, röhögcsélő, alvó tanulótól óra után négyszemközt megkérdeztem, hogy mi a problémája ami miatt ilyen viselkedést tanúsít. Volt aki diákmunka miatt volt fáradt és elaludt, abszolút megértettem, de sajnos a többség a kérdezőhöz hasonlóan tojt az egészbe. Nekik elmagyaráztam, hogy az, amit én egy 90 perces óra alatt nekik leadok, voltaképpen napokig, hetekig készül, azért, hogy ők egy könnyen érthető, interaktív és a lehetőségekhez mérten szórakoztató tanórát unatkozhassanak végig. Aki nem tiszteli a munkámat annyira, hogy ez alatt az idő alatt nyitva tudja tartani a szemét vagy a táskájában a telefont, azzal sajnos nem tudok olyan elnéző lenni, ha esetleg nincs kész egy feladata vagy késik, netalán épp jegyhatáron áll a zh-ja vagy a 6. pótzéhát szeretné, mert az addigiakat épp "nem ért rá" megírni. Ráadásul nem kötelező tárgy, ritka nyelv amit érdeklődésből vesznek fel, ergo senki nem áll mögöttük tüzes vassal, hogy be kell járni az órámra, különben nem kap diplomát.

Nekem diákkoromban a némettel volt hasonló problémám, túl magas szinten voltam a többiekhez képest, unatkoztam, félévkor szóltam a tanárnak szépen kulturáltan, hogy ez van, úgy érzem, kevés nekem az óra, mik a lehetőségek. Ő ajánlotta az osztályozó vizsgát, én pedig megcsináltam, mert így lett heti 4 szabad órám, amit az angol tanulására fordíthattam (az sajnos sokkal rosszabbul ment de így sikerült sokat haladni.) Megoldás lehet még, ha a tanuló plusz feladatot, könyvet kér amit az adott nyelven olvashat. De itt keménykedni, hogy jaj mekkora király vagyok miközben (ezen felröhögtem) nem is színötös, teljesen felesleges.

2016. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Attól mert jó vagy angolból,nem jelenti azt hogy az órákon aludnod kell.A tanár nem csak a teljesítményre adhat jegyet,adhat az igyekezetre is.Szerinted ez a gyengébb tanulókkal,akiknek nem jó a teljesítményük,de igyekeznek,próbálkoznak,nem igazságtalan egy picit?

Aludj otthon.Iskolában normálisan kell viselkedni.Megérdemelnéd a 2-est is ezért.

2016. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
12-es a tanár jól csinált mindent.Manapság a tanárnak már semmihez nem lesz joga,mert a diák hibájából még őt is megbüntetik.Pedig egyébként rohadt tiszteletlen dolog belepofázni,mikor a tanár magyaráz valamit,ez neki kellemetlen tud lenni.
2016. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!