Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha jövőre...

Mit csináljak, ha jövőre leszek 12. -es, de rosszul érzem magam a mostani iskolámban és szeretnék átmenni egy erősebbe?

Figyelt kérdés

Eddig 3 évet kihúztam egy szakközépiskolában, de rájöttem, egyáltalán nem érdekel, amit itt tanulok. De nem is ez a legnagyobb bajom ezzel az iskolával, hanem az, hogy úgy érzem, itt lehetetlen normálisan tanulni. Egyik osztálytársammal beszélgettünk erről és mondtam neki, hogy szerintem itt a szinvonal a béka segge alatt van, de ő azt mondta, hogy hát ez nem igaz, mert nem csak a szakközépiskolák, de a középiskolák között is benne vagyunk a város első 3 legjobb sulijaiban...Nem tudom, honnan szedte ezt, de akkor el se merem képzelni, milyen lehet a helyzet más iskolákban..

Más ismerőseim, akik gimnáziumba járnak, mesélték, hogy náluk milyenek a tanárok, meg milyen sokszor irnak dogákat, meg hogy majd' meggebednek, annyit kell tanulni, pedig csak 10.-esek. Nálunk meg 11.-ben olyanok vannak, hogy alig irunk valami dogát, egyedül a töri tanárunk feletetett gyakran, meg iratott dogákat, más tantárgyakból jó, ha vagy havonta irtunk valamit, akkor se egy nagyobb anyagrészből, csak pár leckéből egy kis röppentyűt és azoknál is mindig eljátszotta pár okos gyerek az osztályból, hogy óra előtt odamentek az adott tanárhoz és megmondták, hogy jajj ne irjunk már, mert senki se tanult, ezért elhalasztottuk...

Meg már házikat se adnak, egyedül a matek tanár szokott néha házikat adni, de azokat se ellenőrizzük le, mert tudja, hogy senki nem csinálja meg őket..

Általánosban minden tanár azzal riogatott minket, hogy majd a középiskola milyen kemény lesz, meg mennyit kell majd tanulni, stb, közbe szerintem én általánosban, 8. osztályban egy átlagos hónapban többet tanultam, meg többet is tanitottak, mint itt egy egész évben, 11.-ben. Mondjuk az is igaz, hogy nem teljesen fair egy általános iskolát, ahol csak az alapokat tanuljuk, egy középsulihoz hasonlitani, de nekem általánosban 4,5 körüli átlagaim voltak év végén és még úgy se számitottam az osztályon belül valami jó tanulónak, mióta ide járok meg 2-es-3-as vagyok. Általánosban legalább a tanárok is szigorúbbak voltak, meg az osztálytársaim is hajtottak a jó jegyekre és ezzel engem is motiváltak, itt meg tele van az osztály olyanokkal, akik örülnek, ha valami gyárba felveszik majd őket dolgozni, meg hót szánalmas basszus, hogy év végén az osztályfőnök nem győzte dicsérgetni a 3-as tanulókat, hogy jajj de jó, ők legalább nem állnak bukásra, talán még érettségizni is fognak tudni! :"D Szóval nekem az is számit abban, mennyire teljesitek jól, hogy milyen emberek vesznek körül és ilyenek között én is rosszul teljesitek...Arról nem beszélve, hogy még az órát is állandóan zavarják, szóval lehetetlen tőlük figyelni meg a tanároknak tanitani..Az egész osztályban kb 2-3 ember van, akiknek olyan terveik vannak, hogy egyetemre menjenek...Tiszta gáz.

Viszont erre az egy évre már nem tudom, érdemes lenne-e egyáltalán átmennem. Meg nem tudom, hogy pl. ha szakközépből megyek át gimnáziumba, akkor visszaraknak egy 11.-es osztályba, vagy ott is 12.-es leszek? Mert nekem az lenne mondjuk a legjobb, ha megint 11.-es lehetnék, legalább felzárkóznék valamennyire..Csak már amiatt se vagyok benne biztos, hogy el akarok-e menni innen, hogy már elkezdtük tanulni a táncot a szalagtűzőre, ráadásul páros tánc lesz és pont mindenkinek van párja, de ha én elmennék, egy fiú ottmaradna egyedül és egy másik lányt már nem biztos, hogy lenne idő keriteni valahonnan és neki ruhát csináltatni, meg megtanitani a táncot, meg minden...Szóval kb cserben hagynám az egész mostani osztályomat, de tényleg nem birom ilyen közösségben meg ilyen szar iskolában tovább, szerintem ha nem megyek át valami jobb iskolába, sosem fogok leérettségizni meg tovább tanulni..

Szóval szerintetek mit csináljak?


2016. jún. 19. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se szerettem az osztályomat, és a tagozatot sem, amin voltam. Bár én gimis voltam, de német tagozaton, amit rühelltem, egyrészt a tanár személye miatt, másrészt pedig maga a nyelv sem nyerte el a tetszésemet (bár talán épp a tanár személye miatt).


Én már 9. után át akartam menni másik suliba, francia tagozatra (általánosban is azt tanultam), de a szüleim nem engedték, úgyhogy végig szenvedtem az egészet. Szó szerint szendvedés volt mind a három év, mert nem azt tanultam, amit akartam, és az osztálytársaimmal sem találtam meg a közös hangot.


10. után is szerettem volna átmenni máshova, de ugye akkor meg a szüleim már azért nem engedték, mert "már nincs sok", 11. után ugyanez volt. Utólag bánom, hogy nem mentem át, egyáltalán, hogy ide jelentkeztem, de ettől függetlenül 11. után már felesleges átmenni. 1 vagy 2 év után még be lehet illeszkedni, de az utolsó évre felesleges. Ki kell úgy bírni, ahogy az eddigieket.


Az utolsó évben egyébként is már minden a szalagavató-ballagás-érettségi hegyében fog zajlani.


A felvételi meg nem közted és az osztályod között zajlik, hanem közted és az ország már középiskolásai között, a lényeg, hogy jóra írd meg az érettségid!

Ezt az utolsó évet ki kell már bírnod, ha az eddigi hármat átvészelted. :)

2016. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a problémában szenvedünk, mint a kérdező, - azt hittem, az én gyerekem írta :D - csak én a szülő vagyok és látom, hogy mi megy a szakközépbe.


"szeretnék átmenni egy erősebbe"

Azt írod, nem tanultok, akkor hogy akarnál ott leérettségizni? (jó igen, látom, 11-es akarsz lenni)DE!

Itt már 3 éven keresztül tanultál egy szakmát, amivel Neked már előnyöd lesz egy átlagos gimnazistához képest, mert már lesz valami a kezedben - így én ezt semmiképpen nem dobnám el 1 év miatt, ami ráadásul tényleg gyorsan el fog repülni.

Én sem tudom, hogy fog tudni leérettségizni a fiam, de semmiképpen nem helyeslem, hogy "elengedjen" egy szakmát a kezéből (egyébként ez a mostani oktatási rendszer hibája is, nem csak a rossz osztályé.

Ha annyira aggódsz az érettségi miatt, akkor kezdj el most, nyáron készülni, tanulni rá (mi legalábbis ezt fogjuk tenni) - ha mást nem, nyelvet vagy azt a tárgyat, amiről úgy érzed, a leggyengébben megy.

Csatlakozom a 2-eshez - ha már eddig eljutottál, kár lenne "eldobni" egy szakmát - menni fog az az érettségi... Mindenki csak nem bukik meg... :D

2016. jún. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Hopsz, közben eltűnt egy hozzászólás - akkor az elsőhöz csatlakozom :D
2016. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Akkor mégse megyek már át erre az egy évre...De esküszöm, életem eddigi legrosszabb döntése volt, hogy ide jöttem...Pedig általánosban egész jó tanuló voltam, simán felvehettek volna egy jobb gimibe is, mégis ebbe a proli iskolába kellett jönnöm...

Meg hiába van egy szakma a kezemben, ha soha nem fogom használni, mert egyszerűen nem is érdekel, 101, hogy soha nem fogok olyan helyen dolgozni, ahol hasznát veszem..Nem is vagyok jó belőle..

Az a baj, hogy egyetemen meg szlavisztikára szeretnék tovább menni, de akkor kéne emelteznem vagy töriből vagy magyarből, meg talán nyelvből, de ebben az iskolában, mint már mondtam, kb semmit nem tanitanak, még a sima közép érettségimet se tudom, hogy lesz meg, nem hogy az emelt :"D

Arról nem beszélve, hogy nyári szünetben is alig van időm meg energiám pluszba ezekre tanulni, mert egy hónapig minden nap gyakorlat van -.- Gyűlölöm ezt az iskoát..A gimiseknek ennyiből is jobb, hogy legalább van nyári szünetük, mi meg még ilyenkor is dolgozni járunk..Amiért még lehet, pénzt se fogunk kapni...Szégyen.

2016. jún. 19. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

De, fizetnek a nyári szakmai gyakorlatért.

A gimiseknek akkor jobb, ha tovább akarnak tanulni.


Azt meg soha ne mondd, hogy nem fogod hasznát venni a szakmai végzettségednek: én fiatal koromban UTÁLTAM takarítani - ma takarító vállalkozó vagyok :D

Sose tudhatod, mit hoz az élet... :-)

2016. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem fizetnek. Tavaly is beraktak minket egy gyárba, ahol azok helyett dolgoztunk, akiket elküldtek szabadságra és közölték, hogy nem fognak semmit se fizetni, mert annak is örülhetünk, hogy ott lehetünk gyakorlaton és leigazolják. Más ismerőseimnek meg, akik szintén szakközépbe járnak, minimálbért fizettek..

Ezek után simán el tudom képzelni, hogy a mostani gyakorlaton is majd közlik velünk, hogy örüljünk, hogy fogadnak minket, vagy hogy hát sajna nincs pénz fizetni nekünk..

2016. jún. 19. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Tavaly hoztak egy rendeletet a nyár közepén, hogy júl. 1-étől fizettek a szakmai gyakorlatokra - a fiam szerencsére júliusban dolgozott, de volt olyan osztálytársa, aki júniusi munkára bizony nem kapott pénzt.
2016. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi tavaly júliusban dolgoztunk, mégse kaptunk egy ft-ot sem.
2016. jún. 19. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!