Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lehetséges, hogy egy osztályba...

Lehetséges, hogy egy osztályban valakit azért kerülnek el, utálnak, stb. mert az illető pl. külsőre megváltozott?

Figyelt kérdés

Amikor bekerültem az új osztályomba 9.-ben, akkor még rövidebb hajam volt, semmi smink, átlagos ruháim voltak, és persze, mondhatni, minden lány bírt.


Most, hogy eltelt 3 év, egy ideje jobban odafigyelek magamra, pl. csinosabb ruhák, egy kevés (!) smink (de azért nem mint egy útszéli - arra mindig ügyelek), hosszú haj, tehát csak külsőre változtam, és sosem vittem túlzásba.


Azóta észrevettem, hogy már nem keresnek úgy, mint azelőtt; csak arra vagyok jó, hogy segítsek nekik megoldani a házit vagy a dolgozatot... Engem ez nagyon zavar, mert én szeretek segíteni, csak ezt már mégis kihasználásnak hívják.


Régen ,,szürke egér" voltam kívülről, most a barátok hiánya miatt vagyok az.


Miért változott meg a véleményük rólam, ha belsőre mindig vidám, segítőkész és megértő vagyok? Csak próbálok valahogy kinézni is... Irigyek volnának?


L/18



2016. aug. 5. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Irigykednek rád, vagy attól tartanak, hogy a jobb srácok rád fognak bukni, nem rájuk.

De ha szürke egér maradtál volna, akkor meg lehet, hogy azért néznének ki, hogy nem divatozol, nem fested magad stb.

Ha gyakran segítesz másoknak tanulnivalókban, akkor nyilván az átlagnál jobb tanuló vagy. Lehet, hogy erre is irigykednek.

2016. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Először is, nem hinném, hogy pasiügyek miatt irigykednének, mivel van barátom, viszont a fiú osztálytársaim közül néhánnyal jóban vagyok. Ők meg a népszerű lányokkal legtöbbször kekeckednek, tehát viccből beszólogatnak nekik, velem meg tudnak komolyan is beszélgetni. A többi lány erre féltékenykedne? De egyébként ők sem néznek ki rosszul, többen is járnak bulizni, és mindig ezekről mesélnek, hogy ki, melyik fiúval, hogyan smárolt, stb. Én személy szerint nem bulizom, nem iszom, és gondolom, nem tetszik nekik, hogy én nem tudom őket elvinni ilyen diszkókba. Tetejében a zenei ízlésünk sem hasonlít velük...

A divatot nem szerettem sohasem, csak próbálom előnyös külsővel feldobni a személyiségem.

Jobb tanulónak nem mondanám magam, inkább szorgalmas vagyok, és ők ezt látják rajtam. Csak szeretném kihozni magamból a maximumot, van motivációm.

Csendes vagyok alapjáraton, már-már zárkózott, mert a csalódás ezt hozta ki belőlem. A tanárok szeretnek, mert általában nincs gond velem, elnézőbbek is, szemben a sok nagyszájúval (ezt nem én állítom, a tanárok mondják nekem, hogy milyen ,,normális", komoly vagyok).

Ja, és valamiben talán ők ,,jobbak": a pénzük... Műköröm, festett haj, iPhone... Én is lehetnék féltékeny rájuk, hogy anyu-apu pénzeli őket, de ez nekem nem életcél...

Fogalmam sincs, hogy akkor mégis mi lehet, én egy ideje már nem vagyok rájuk kíváncsi... Már a segítségtől is teljesen elment a kedvem, mert nem vagyok olyan, hogy hagyom magam kihasználni. Akkor persze én vagyok a gonosz...

Van felettem egy osztály, na ők szeretnek, de hát mégsem vagyunk osztálytársak. Meg alattam is van két lány, na ők még a mentségem. Rossz így, egyedül, és nagyon meg tudom becsülni azokat, akik mellettem állnak. Az osztályból tényleg nincs kire számítanom, mert nemrég hallottam vissza, hogy az egyik lány (akiben persze megbíztam), állandóan kibeszélt a hátam mögött. (Hát köszi szépen...) Úgyhogy én azóta hátat fordítok nekik. Majd csak észreveszik magukat....)

2016. aug. 5. 15:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te egy szupi csaj vagy. Bárcsak ilyenek lettek volna az osztálytársaim.
2016. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A rendes embereknek ne fordíts hátat.

Mondtad, hogy néhány fiú beszólogat a menőbb csajoknak viccből. Ezek a fiúk másokkal milyenek? Ne feltétlenül a te szemszögedből nézd őket, hanem mondjuk egy rendes fiú osztálytársad szemszögéből.

2016. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-asnak köszönöm szépen... csak látom, milyen felszínesek a mai lányok (tisztelet a kivételnek), és elborzaszt, hogy merre tart a világ... én nem nagyon értem az ilyen embereket. :/


4.: a rendeseket nagyon tisztelem és becsülöm, a világért sem ártanék nekik! Örülök, ha lelket öntenek belém. :) Párszor beszélgettem a fiúkkal erről, hogy miért nézik ki azokat, akik nem buliznak, de nem kaptam normális választ, csak azt, hogy

- ...Hát figyelj, jó dolog a bulizás...

Oké, és ha valaki nem jár? Bele se férne az időmbe, pluszban nem akarok másnaposan kelni következő reggel. Van egy nagyon szép lány osztálytársam, pénzes is, jól is tanul... olyan tipikus ,,pasik álma". Aztán mégis: évzáró elején hazavitték, mert túl jó volt a tegnapi buli... szerintem ez kicsit undormány dolog, bár nem akarok senkiről se véleményt alkotni...

2016. aug. 6. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!