Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok, ilyen esetben...

Mit gondoltok, ilyen esetben jó ötlet magántanulónak menni?

Figyelt kérdés

Ha van valaki, aki:

- gyorsabban tanul, mint a többiek

- egyedül, könyvekből, internetről is tud tanulni

- nem igazán kedveli a kortársai nagy részét, ezzel együtt az osztálytársait



2016. szept. 2. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
49%
A magántanulásnak van egy nagy veszélye mégpedig az hogy az illető kapcsolatteremtési/beilleszkedési/szociális képességei nem fognak fejlődni ... A jó képességű diák az iskolában is kitud bontakozni ha akar nem kell ahhoz magántanulónak lennie . Én úgy gondolom hogy a magántanulásnak több hátránya van mint előnye , ha csak egészségügyi okok nem indokolnék én biztos nem engedném a gyerekemnek hogy magán tanuló legyen .
2016. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
73%
Ezt elsősorban neked, a szüleidnek meg a tanáraidnak kell eldöntenie. Én őszintén szólva nem javaslom, hogy emiatt magántanuló legyél, mert meg kell szoknod, hogy egy közösség tagja vagy, mert majd a munkahelyeden is biztos lesznek emberek, akiket nem bírsz, de otthonról nem végezheted azt munkát.
2016. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
54%

Nem jo otlet. HA nem tud beilleszkedni akkor arra kellene fokuszalni az energiaiat, foleg ha a tanulas konnyen meg.


Lehet az ember barmilyen okos ha nem tud beilleszkedni a tarsadalomba akkor nem jo semmire.

2016. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 A kérdező kommentje:

# 1: Mert attól aztán nagyon fejlődnek a szociális képességeim, hogy össze vagyok zárva idiótákkal (tisztelet a kivételnek), akik számára a legfontosabb a "menő" hajviseletük és öltözködésük és egymás szívatása.

Van 1-2 barátom, akikkel biztosan tartanám a kapcsolatot magántanulóként is, a többieket meg leszarom.

2016. szept. 2. 22:32
 5/99 A kérdező kommentje:

Ja, és a szelfiket kihagytam a számukra fontos dolgok közül.


# 2,3: Nem az a fő probléma, hogy nem tudok alkalmazkodni, hanem hogy nem akarok, mert ehhez fel kellene adnom az értékrendemet, kissé olyan irányba kellene változnom, amilyenbe nem szeretnék.

2016. szept. 2. 22:36
 6/99 A kérdező kommentje:
# 2: Rengeteg féle munkahely van, így olyan is, ahol általában értelmes emberek vannak - nem az a bajom itt se, hogy van 1-2 hülye, hanem az, hogy a legtöbben azok -, meg olyan is, hogy pl. otthon dolgozom.
2016. szept. 2. 22:38
 7/99 anonim ***** válasza:
Nem tudsz esetleg egy másik suliba átiratkozni? Lehet, hogy ott más lenne a közeg. Ha okos vagy, akkor hivatkozhatnál erre, hogy szerinted egy jobb iskolával többre vinnéd a későbbiekben, akkor a szüleid is lehet, hogy engedékenyebbek lennének.
2016. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 A kérdező kommentje:
# 7: Köszönöm az ötletet, de sajnos nem. Ez a legjobb iskola a városban, máshol még sokkal rosszabb a helyzet.
2016. szept. 2. 22:52
 9/99 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy veled is van... hidd el, nálam is ez van. Én úgy hárítom ezt a fajta közeget, hogy egy teljesen más embert ismerhetnek, felszínes kapcsolat alakítok ki, nem folyunk bele egymás életébe stb., nem láthatják az értelmes, igazi énemet, csak azt aki a Spongyabobot szereti. Én így tudom elviselni, egésznap hülyéskedünk, haza jövök és olvasom a könyveimet. Nem érdemes megfutamodni, lesz még munkahelyed, ahol idióták lehetnek, de akkor már a megélhetésed forog kockán.
2016. szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek nemhogy stagnálni fog, de még romlani is tudnak a szociális képességei, ha idiótákkal van egy helyen. Sokkal rosszabb, mintha magántanló lenne. Mellesleg mindenki otthon tanul, az iskolában csak leadják az anyagot! Otthon a legjobb tanulni. Ha a kérdező szorgalmas lesz, akkor sokkal inkább megéri neki magántanulónak mennie, mint szenvedni az iskolában. A szociális képességei meg garantáltan nem fognak romlani. De nem olyan könnyű magántanulónak menni. Ha csak pár éve van vissza, akkor szerintem bírja ki. Harcoljon, küzdjön, fejlődjön a jelleme (jó irányba).
2016. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!