Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Már többször megalázott egyik...

Már többször megalázott egyik osztálytársam az egész osztály előtt. Mit tudnék csinálni, hogy végre abbahagyja a piszkálásom?

Figyelt kérdés

Osztályba tavaly félévkor jött egy fiú,aki az a tipikus nagymenő fiú.Több tucat lány rajong érte,és rengeteg barátja van.

Már az első hetektől kezdve folyton beszólogatott nekem,megjegyzéseket tett rám. Egyszer felvettem egy rövidnadrágot és azt mondta,hogy jajj,milyen szép a lábam,csak kiégette a retináját(mert ugye nagyon fehér a lábam). Mivel anyagilag nagyon rosszul állunk,nincs pénzünk ruhákat vásárolni,ezért volt már nem is egyszer olyan,hogy anyu pólóját vettem fel,és azt mondta Bence,hogy úgy nézek ki,mint akit a kutya szájából rángattak ki,és hogy ha terhesek leszek is simán bele fogok férni abba a felsőbe vagy háromszor.És mondott utána még egy mondatot,amikor azt hittem elsírom magam,annyira megalázott:"Bár,te a büdös életbe sose leszel terhes,mert nincs az a szerencsétlen ember,aki kikezdene egy ilyen 2 lábon járó hulladékkal." :(:(

Még a héten történt,hogy szünet volt,Bence épp ette a tízóraiját,majd mikor megette,odajött hozzám,és a műanyag zacskót,meg a szalvétát a kezembe nyomta,és hangosan felkiáltott,hogy szemetet a szemétbe. Erre az egész osztály elkezdett röhögni.


Nagyon rosszul esik,hogy így viselkedik velem,mikor én egy rossz szót nem szóltam neki! Hogyan tudnék a sarkamra állni,és megvédni magam,mikor majd megaláz az osztály előtt engem?

A segítő válaszokat nagyon megköszönném!


2016. szept. 17. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban a pillanatban dől el pontosan, h mit teszek adott szituban. De egy ötlet, ha úgy érzed, adott esetben megpróbálhatod: nézz szembe bátran az osztállyal (de ez is sok mindentől függ, pl kik alkotják), és mondd meg nekik nyíltan, hogy aki röhögött, az épp olyan csökött agyú, és alacsony érzelmi intelligencia hányadossal bír, mint aki beszólt, és aki ettől érzi jól magát és emiatt büszke saját magára, az szánalmasan hányni való szardarab.


De tényleg sok tényezőtől függ tényleg, h pontosan hogyan járj el... az aktuális lelkiállapotodtól, attól is, kik vannak jelen, és azok között van-e barátod, és ő is nevetett-e, stb... Nagyon helyzetfüggő.

2016. szept. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahh, ez még engem is meghatott.

Szüleidnek ezt elmondtad? Csak szerezhetnének neked egy normális öltözéket, ez elég fontos lenne.

De ami alap dolog: Ne vedd komolyan amit ők mondanak.


Amikor oda adja neked a szemetet, vágd hozzá.

2016. szept. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Beszéld meg, mond el ezt az egyik olyan tanàrodnak, aki eléggé empatikusnak tűnik ahhoz, hogy foglalkozzon ezzel érdemben.

Akàr beszèl Bence szüleivel, hogy egy paraszt bunkó a fiúk.

Önmagad nem tudod megoldani ezt szerintem.

2016. szept. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora tahót,te jó ég...Az ilyeneket fel kéne rúgni. Valószínűleg a szülei is hasonlóak,vagy éppenséggel a gyerek az iskolában éli ki magát,mivel lehet otthon verik. Beszélj az osztályfőnökkel,ha ő se tesz semmit,menj az igazgatóhoz.
2016. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Te terjesztheted, hogy ő pedig meleg.
2016. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek légy résen, és szólj vissza neki valami frappánsat, ha alkalmad adódik, pl. amikor azt mondta, hogy "szemetet a szemétbe", akkor beszólhattál volna neki, hogy "Igen? Ebben az esetben ott a szemetes, ugorj bele szépen!" Ha eddig szótlanul tűrted, ezen biztos meglepődne. Ha nem válik be, rúgd tökön. Az ilyen "emberért" nem kár.
2016. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora mocsok már. Főleg hogy fiúként bánt egy lányt. Hát nem tudom, ha jól vissza tudnál vágni, de egyébként erőszakot alkalmazz szerintem. (Ui: imádom a hófehér bőrt, nincs is annál szebb szerintem:D, aki valakinek ezért beszól, hát bemtudom igazából el se tudom képzelni kb az eggyik leggyönyörűbb tulajdobság:D)
2016. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aljas mocsok ez a gyerek, én úgy pofánverném ezt a férget, hogy a fogai szanaszét röpködnének. Persze az erőszak nem megoldás, de az ilyen sz..r emberek másból nem értenek. Ő a legnagyobb hulladék ebben a történetben, de azok is akik a megalázásodon nevettek. Legszívesebben a sz...-t is kiütném ebből a mocsadékból.
2016. szept. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit lehiggadva ezt javaslom: amikor legközelebb készül valamire, üvöltsd a szemébe, hogy mindenki hallja: te homokos k...csög, csak lányokat tudsz megalázni! K...va bátor vagy.
2016. szept. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs a csúnya beszédért, de nem bírom elviselni, ha valakit igazságtalanul bántanak.
2016. szept. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!