Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanárom szándékosan...

Egy tanárom szándékosan hátráltat. Milyen lépéseket lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom, aki folyton engem szekál, mitöbb direkt hátráltat. Idén fogok érettségizni és szinte minden tantárgyból jeles vagyok, mert vannak céljaim és már tavaly óta tudom biztosan hogy mit akarok.

Ez a szóbanforgó tanárom matekot tanít és direkt csak tőlem szivatós dolgokat szokott kérdezni. Vagy amikor dogát írtunk és én előbb készen voltam, mint a többi osztálytársam, ő konkrétan megkért, hogy vigyem ki, megnézte és mondta, hogy nem kellett volna összecsapnom, lát benne sok hibát és tőlem mást várt el. Majd amikor elmondta a jegyeket, nekem direkt rosszabbat adott, pedig amúgy semmi baj sem volt azzal, ahogy megoldottam, csak ő máshogy szerette volna.


A sors iróniája, hogy ettől az évtől ez a tanár még az angolt is nekünk kezdte el tanítani, mert az előző elment és ő elvállalta. Nekem már tavaly óta megvan a nyelvvizsgám, így az akkori tanár nekem megmondta, hogy nem kell bejönnöm órára, csak akkor amikor írunk, de akkor előre fog nekem szólni.

Nos, ez a tanár ezt nekem nem engedi meg, sőt kijelentette, hogy ha egy percig is észreveszi hogy nem figyelek, akkor beír nekem egy egyest. Egyik osztálytársam megkért hogy magyarázzak el neki valamit, tök halkan elmondtam neki, erre beírt egy egyest. Elmentem az ofőmhoz, megmondtam mi történt és beszéltek egymással és a tanár azt mondta, hogy most az egyszer kihúzza, de ha még egy ilyen történik, akkor mindegy kinek "árulkodok", be fogja írni.


Ezt még muszáj elmondanom annyira szánalmas... Az egyik lány, aki egy másik évfolyamba jár a barátnőm. Nem nagyon híreszteltük, de valami "csoda" folytán ehhez a tanárhoz is eljutott a hír és azóta a barátnőmre is rá van szállva és őt is széjjel szivatja.

Már nagyon nagyon nagyon kezd elegem lenni ebből az emberből. Már napok óta egy olyan megoldádon gondolkozom, ami mindegyikünknek jó lenne és ő még le is szállna rólunk. Eddig nem sok mindenre jutottam, ezért fordultam ide, hátha valami ötletet kapok. Bocsi a hosszúságért, rövidebbre terveztem, csak jól esett kicsit kiírnom magamból.


18/F


2016. szept. 28. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Próbáltál már vele szemtől szemben beszélni? Szerintem igen változna a véleménye ha ugyanezt elmondanád neki amit itt leírtál...

Vagy próbálkozz kiegyezni vele valahogy hogy valamiért cserébe békén hagyjon...stb

Ha semmi sem segít akkor kapj elő egy kést, belezd ki a faszit és ha még él a belével akaszd fel egy fára ^_^ (az utóbbit ne vedd komolyan :P)

2016. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok gondolat felvetődött bennem most.

Nekem egy olyan ember képe rajzolódik most ki, aki nagyon sunyi tanár létére.

Normál esetben azt mondanám, hogy állj elé, és kérdezd meg tőle szemtől szemben, hogy mi a baja veled.

Vagy menj szembe vele, mondd el a szüleidnek, igazgatónak, hogy mi a problémád vele. De ezt nem feltétlenül javaslom, mert ebből csak rosszul jöhetsz ki. Azaz neki hatalma van, neked nincs.


De mivel érettségi előtt állsz és fontos most az átlagod, továbbá ennél az embernél fogsz érettségizni is, lehet, hogy az lenne jobb, ha meghúznád magad kicsit. Ne vidd ki előbb a dolgozataidat, ne jelentkezz, ne beszélj órán. Ha kérdeznek, válaszolj, de ne feltűnősködj.

Szivatós dolgokat feleletnél kérdezi, azaz kapsz rá jegyet, vagy csak szimplán órán normál kérdés formájában?


Amúgy nem véletlenül húzta ki az egyest, mert véleményem szerint nem adhat jegyet azért, mert rosszul viselkedtél órán. Maximum szaktanárit írhat be. Bár már régen voltam középiskolás, de akkor így volt.


Mielőtt valaki beszólna: nekem normális tanáraim voltak, egyikkel sem volt bajom, de egyik barátomat (más iskolába járt) hasonló módon alázták.

2016. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

"direkt csak tőlem szivatós dolgokat szokott kérdezni"


Direkt. Csak tőled. Senki mástól. Nyilván. Pont így szokott lenni.

2016. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3-as, látom sikerült kivenned belőle a lényeget. Gratula!
2016. szept. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ez a lényeg. Mi más lenne? Tanárok nem szoktak csak úgy saját szórakoztatásukra kib**szni a gyerekekkel. Nyilván nincs úgy, ahogy a kérdező írja. A kérdés inkább az, miért érzi azt, hogy a tanár rosszul bánik vele - és csak vele, senki mással.
2016. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert te biztos jobban tudod igaz? Biztosan te is ott voltál, biztos te is ugyanazokat tapasztaltad mint én. Marha okos lehetsz ha ezt így látatlanban sikerült megállapítanod, csak gratulálni tudok.
2016. szept. 29. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:

"Tanárok nem szoktak csak úgy saját szórakoztatásukra kib**szni a gyerekekkel."

Ahogy nyilván főiskolákon, egyetemeken sem... Peeersze. Álomország tengerpartján élsz. A tanár ugyanúgy ember, mint bárki más. Ha a kérdező érzi, hogy valami nem stimmel a tanár hozzáállásában, akkor nyilván lehet valami igaza.

Emellett figyelmen kívül hagytad azt az apró tényt, hogy az ő tantárgyán kívül mindenből kitűnő.

Spóroljuk meg a következő érvedet, amikor azzal jönnél, hogy a matek valószínűleg nehezebben megy a kérdezőnek. De akkor fizikából, kémiából amelyek azért szintén számításokkal foglalkozó reál tárgyak, vajon miért van jeles osztályzata?

Amellett milyen dolog az a tanár részéről, hogy beír neki egy egyest, csak mert beszélget órán. Adjon a magatartására egyest, vagy egy szaktanári figyelmeztetést, esetleg hívja ki felelni a táblához a kérdezőt. És ha ott nem teljesít, akkor jogos az egyes.

Tipikus kötekedő válaszoló vagy! Mindent látsz, de a lényeget nem veszed ki az írásból. Megakad a szemed egyetlen apró dolgon, amely a te verziódat támasztja alá, és máris igazolva látod a saját elméletedet. Az, hogy veled/velem normálisak voltak a tanárok, még nem azt jelenti, hogy mindenkivel azok! Mint említettem, ők is csak emberből vannak.

2016. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, akkor kérdező, hisztizz tovább, ne akard feltárni a problémát, ne gondolkodj azon, vajon miért csinálhatja, ne érdekeljenek az okok, viszont húzd a szádat továbbra is. Az hasznos lesz. Főleg így érettségi előtt.
2016. szept. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7

És mivel a tanárok is emberek, általában pedig elég magasan kvalifikáltak, és jó esetben a személyiségük is alkalmas arra, hogy gyerekeknek tanítsanak hasznos dolgokat anélkül, hogy megnyomorítanák az életüket, eléggé valószínű, hogy nem öncélú szórakozásból olyan, amilyen.

Pszichopaták ritkán jutnak el pedagógusi diplomáig. Szóval esélyes, hogy nincs nagy gáz a kérdező ügyével.

2016. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha neked ez hiszti volt akkor közlöm, hogy ezek szerint akkor nagyon nem ismersz engem, szóval semmi jogod ítélkezni.

Másrészről tudod nem minden tanár olyan mint amilyennek te leírod. Még egyszer mondom, nem te voltál ott, szóval ne akard jobban ismerni se a tanárt, se engrm

2016. szept. 29. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!