Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Komoly! Mit kéne ilyen esetben...

Komoly! Mit kéne ilyen esetben tennünk?

Figyelt kérdés

Ez egy eléggé komoly téma, szóval, aki olyan gorombaságokat akar írni, hogy "Old meg magad!" az inkább ne válaszoljon, előre is köszönöm!

Mi egy kisebb város iskolájában tanulunk. Én több okból sem szeretek benne lenni ilyesféle ügyekben, szerencsére nem csak én vagyok ilyen. Ám nem mindenki hasonlít hozzám, ez idén mutatkozott meg a legjobban. Van két lány az osztályomból, jóban vagyunk velük, szoktunk beszélgetni, de nem szoktunk velük lógni meg ilyen. Év végén mentünk táborozni az évfolyammal, ők azt mondták, hogy visznek sört. Ebből nem lett végül semmi, úgy tűnt annyiban maradt ez az alkohol téma. De nem. Év elején olyanokat meséltek, hogy valahol mennyi sört meg pálinkát ittak. Nem is annyira érdekelt a dolog minket, gondoltuk, hogy mindenki azt csinál, amit akar, lelkük rajta. Ám már régebben elkezdődtek a gondok. Állítólag nyáron meg máskor is állandóan fogyasztottak alkoholos italokat mikor a szüleik nem voltak otthon.Szeptembertől meg járnak egy kissé lepukkant vendéglőbe, ahol kiadják nekik a sört, koktélokat. A téma akkor lett igazán aktuális amikor a miénk és a szomszédos iskolából is diákokat bocsátottak el a vendéglőbeli alkohol fogyasztásért, mert valahogy az igazgatók fülébe jutott. Lett is botrány, de ezek a lányok egy megrovással megúszták. Egyre durvább dolgokat meséltek. Hogy otthonról hoznak el italokat a bulikba, szülinapi buliknak álcázott partikba járnak, leisszák magukat a sárga földig minden hétvégén. Elvileg a szüleik tudják, hogy néha iszogatnak "pár kortyot", különösebben nem is büntetik őket. Most mondhatnátok, hogy nem az én dolgom, iskolán kívül van. Viszont, ami ma történt, az már nem magánügy. Az egyikük otthonról valamilyen szeszes italt csempészett ki és ma elhozta a kulacsában, reggel meg is mutogatta, kínálgatott minket. A legdurvább az, hogy 13-14 évesek vagyunk, nem tudom mit tegyünk a többiekkel. Szóljunk a szüleinknek? Vagy említsük meg az osztályfőnöknek? Netán maradjunk ki az egészből? Szerintem ez már nem gyerekjáték, fogalmam sincs mit tegyünk.



2016. okt. 7. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Jaj de kis túlbuzgó erkölcscsősz vagy! Mit foglalkozol vele?! Meg mit játszod itt az álszentet? Pár év múlva talán veled is fog inni valaki egy koktélt.. Mondjuk ha ilyen kotnyeles maradsz akkor biztos nem.

Azt még be akarod köpni őket, még kirugatni. Hát gratulálok.

2016. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szólsz a szüleidnek, ők intézik.
2016. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Hiába pontozol le, akkor is kis spicli vagy. Gondolom ők a menők, aztán te közéjük akarsz tartozni. Vagy csak irigyled őket, hogy a szüleik ilyen jofejek és nem álszenteskednek az alkohollal kapcsolatban. Biztos most ők a téma nálatok, aztán azt hiszitek, hogy olyan hatalmas bűnt követtek el azzal, hogy bevittek brahibol alhoholt. Ha berugtak volna a suliban sem lenne hozzá semmi közöd, hanem a tanároknak. Majd ha kicsit idősebb leszel rajossz, hogy vannak komolyabb dolgok is az életben annál, hogy az osztalytarsak menőznek a piaval.
2016. okt. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Általános iskolába a gyerek alkohol visz a suliba, és kínálgatja a többieket? Ezért már bőven ki lehetne rúgni! Természetesen minél előbb szólj az igazgatónak erről! Az egy dolog, hogy titokban 13 évesen titokban berúgnak. persze, ez is elég szégyenletes. De az, hogy behozzák a suliba, és kínálgatnak vele másokat, az már törvényszegés! és ez nem spicliskedés! Tudjátok, pont az ilyen hozzáállás miatt van ennyi bűnöző az országban, meg pont emiatt ennyire szar a helyzet! Mert akárki elmondja a másikról, hogy milyen törvényszegést követett el, az már spicliskedés. Persze az meg nem az, amikor ártatlan embereket járatunk le! Az megfelel, de aki a bűnözőt beköpi, az meg dögöljön meg! Az ilyen idióták miatt tartunk ott, ahol.
2016. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!