Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni ebben az esetben?

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a környék legerősebb iskolájába jársz, de az osztály így is nagyon rossz, az osztálytársak buták, bunkók, gonoszak, beképzeltek, lenézőek, kirekesztőek. Az, hogy naponta ilyen közösségbe kell járj és itt kell tanulnod, se a tanulmányaidnak, se a lelki egészségednek nem tesz jót.

Mit tennél?

Az osztályban nagyon szorongsz, ha ott maradsz, több éven keresztül napi rendszerességgel órákat kell olyan közösségben töltened, amitől a hideg is kiráz.

Ha elmész, akkor csak erősebb iskolába érdemes menni (ott nagyobb eséllyel lesz értelmesebb közösség), az viszont eléggé messze van, így bentlakásba kellene költöznöd, és csak hétvégente mehetnél haza. Arról nem is beszélve, hogy 100%-osan senki sem garantálja, hogy ott jó lesz a közösség, és gondolom, egy erősebb iskolába nehezen vesznek át.

A magántanulóságot a szüleid nem támogatják túlságosan, és nem tudod, mivel lehetne őket meggyőzni.



2016. okt. 4. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Valóban nem egyszerű a helyzet, viszont én megpróbálnám az iskolaváltást. Én egy bukás után hagytam ott a gimnáziumot anno, mert nem akartam ugyanott, ugyanazokkal a tanárokkal évet ismételni, viszont én egy gyengébb suliba mentem át, és bár egy ideig elvoltam, érettségire ott is pokollá vált az életem. Szerencsére már nem volt sok hátra belőle.


A magántanuló kérdést próbáld meg időről időre felhozni a szüleidnél, és mesélj nekik arról, mennyire rosszul érzed magad a jelenlegi iskolában. Nem ismerem őket, valószínűleg hajthatatlanok lesznek, hogy abban az iskolában végezz, amelyikbe jársz, viszont figyelembe kell venniük a te véleményedet is. A rossz környezet rád is rontó hatással lesz előbb-utóbb, azt pedig még ők sem akarhatják.

2016. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor mérlegelek. Vagy rossz osztályközösség, ahol egész nap azon vagyok mikor mehetek már haza, vagy egy esetleg jobb osztály és hétvégente látod csak a szüleidet. Te tudod melyik éri meg jobban neked. Arra meg tényleg nincs garancia, hogy ott jobb osztályod lesz, de ha nagyon nem bírod ezt a sulit, kockáztass!
2016. okt. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Magánoktatást én sem támogatom, mert kell, hogy a gyerek közösségben legyen. Ha a bentlakásos erős iskola kiesik akkor marad az ami most van. Idővel majd csak beilleszkedik, vagy megtanulja, hogy miképpen lehet 3-4 évet elviselni ilyen környezetben. Hidd el mi felnőttek is pontosan tudjuk milyen rossz napi 8-9-12 órát dolgozni olyanokkal akiket a hátunk közepére sem kívánnánk. De muszáj..
2016. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


3-as, hidd el, ha látnád, mi folyik az osztályunkban, nem beszélnél beilleszkedésről. Ha kíváncsi vagy, és nem hiszed, hogy van olyan társaság, amibe jobb nem beilleszkedni, leírhatom privátban, hogy mi folyik itt nap mint nap.

2016. okt. 4. 20:27
 5/13 A kérdező kommentje:
És persze, jó, ha közösségben van a gyerek, ha egy jó, összetartó közösségről van szó. De ha egy rossz, kirekesztő közösség és az egyedüllét (amúgy nem teljesen az, mert vannak barátaim máshonnan) közül kell választani, akkor nem tudom, milyen érveket lehet felhozni a kirekesztő közösség mellett.
2016. okt. 4. 20:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Te vagy az a magántanulóságot harcoló gyerek? Ha igen, fogd már fel, hogy meg kell tanulnod emberekket kezelni, hiába buták, kezelni kell. Ha elmész egy munkahelyre nagyobb esélyed van arra, hogy aki a főnököd, az buta.


Megj.:Akár hova mész lesznek hülyék, bunkók.

2016. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os, nem, a legtöbb normális munkahelyen ennyire hülye, viselkedni nem tudó emberek nincsenek. Egyrészt felnőtt emberek nagyon ritkán viselkednek úgy, ahogy ezek, másrészt a legtöbb főnök kirúg a francba, ha olyan tiszteletlen vagy és úgy viselkedsz, mint az osztálytársaim.
2016. okt. 4. 21:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Na jó, látszik nem voltál még munkahelyen. Nem a bohóckodásról beszélek, hanem a hülye emberekről
2016. okt. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" legtöbb normális munkahelyen ennyire hülye, viselkedni nem tudó emberek nincsenek. Egyrészt felnőtt emberek nagyon ritkán viselkednek úgy, ahogy ezek, másrészt a legtöbb főnök kirúg a francba, ha olyan tiszteletlen vagy és úgy viselkedsz, mint az osztálytársaim."


Nagyon fiatal vagy, ha azt hiszed munkahelyen csak normális emberek dolgoznak. Meséljek neked a kollégáimról az emberekről akikkel napi szinten 9 órát kell látnom, hallanom, elviselnem? Vannak kollégáim akik rendszeresen azt csinálják direkt( mert azt hiszik így kitolnak a főnökkel, holott csak a többi kollégával szúrnak ki) , hogy a wc-ben kimennek szarni, és nem tudom hogyan (nem is érdekel) de a végterméket teljes egészében a wc falára kenik. Nem csak férfi de a női wc-ben is csinálja valaki. Már az 5-dik takarító lép ki, mert ez tényleg undorító. Van olyan kolléga aki hetekig nem fürdik, bűzlik, és ha valaki szól neki akkor úgy reagálja le, hogy kilesi melyik az illető táskája, kabátja, és belefújja a taknyot a kabát zsebébe, vagy táskájába. A főnök semmit nem csinál, mint mondja nem az ő ügye. Mind felnőtt emberek vagyunk, egyikünk sem elmebeteg(bár lassan kétlem). Van olyan kolléganő aki diplomás, és a rögeszméje, hogy mindenki róla suttog, beszél. Ezért szokása az, hogy ha senki nem figyeli, akkor az általa kiszemelt mögé áll, és csinál valamit. Pl: valakinek levágta a háta közepéig érő hajcopfját. Engem 1 éve leöntött tintával, mert azon a reggelen nem köszöntem neki. Ja, és én kaptam írásos fegyelmit, mert magyaros módon rendeztem le a dolgot, vagyis lekevertem neki 2 hatalmas pofont.

Meséljek még??? 30-40-50 éves emberekről beszélek.

2016. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
# 9: Jó, megtörténhet, de azért a munkahelyeken nem az ilyen szintű hülyeség nem általános. Se anyám, se apám, se sok más ismerősöm munkahelyén nincs ilyen.
2016. okt. 4. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!