Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jól tettem, hogy itthon...

Jól tettem, hogy itthon maradtam? Vagy inkább mentem volna be suliba?

Figyelt kérdés
6:40-kor indul a busz.Ezt lekéstem,mert nem szólt az ébresztő és elaludtam.Legközelebb 8-kor indul a busz.De így csak a 3.órára érek be.Viszont ha beírnak igazolatlannak 1-2. órába,akkor már az egész napot le kell igazolnom.Nincs olyan,hogy 1 órára igazolás.Az utolsó 2 óra elmarad.Szóval arra a 3 órára már nem mentem be,ha úgyis igazolatlanom lesz.Meg az egyik órán a tanár nem tart órát,csak ülünk és nézünk.

2016. okt. 21. 08:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tetted jól.
2016. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Menj orvosoz, mond hogy nem jól érzed magad.
2016. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Most akkor ez hány igazolatlant jelent? Nálunk 2 után szaktanári figyelmeztetés, majd intő, aztán osztályfőnöki stb járt, és így felfele. 20 körül (igazgatói intő), a fegyelmi előtt már meggondoltuk, hogy jól tesszük-e, hogy hiányzunk.
2016. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%

Már keresed a kifogásokat, magyarázatokat.... Az ilyen gyerek minek lóg?


Emellett rosszul tudod a dolgokat. Ha nem mész be az 1-2. órára de a többire igen, akkor csak 2 óra hiányzásod lesz. A többire nem írnak be. Ez akkor fontos amikor félévkor számolgatják az igazolt-igazolatlanokat. Nem mindegy, hogy 10 vagy 30. Illetve akkor amikor nem olyan az orvosod, hogy elég egyet köhögj előtte és kiír 1 hétre, vagy lusta vagy elmenni hozzá.


Ha hiányoztál az első órákról, akkor ugyanúgy egész napról kell igazolást kérni. Ez esetben az első órákat leigazolják, a többinél meg úgy veszik, hogy nem kellett volna ott lenned, Te mégis bementél.


(Az, hogy a tanár nem tart órát senkit sem érdekel. Szólni kell az ofőnek, vagy igazgatónak, hogy jelezze a problémát felé, és változtasson, ha ez nektek nem tetszik)


Úgy általánosságban senkit sem érdekel valójában, hogy ellógtál egy napot. Mások(köztük magam is), anno a gimiben volt, hogy egy egész hónapig nem mentem. Az orvos leigazolta, és ennyi.

Ne parázz ezen, van egy hosszú hétvégéd. Ha meg mégsem tudsz neki örülni elmész az orvoshoz, és ír neked egy igazolást.

2016. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Ne legyünk álszentek, egy nap hiányzástól még nem dől össze a világ. Ha bementél volna, az első 2 órát tartó tanár könnyen megvádolhatott volna, hogy direkt az ő óráit "lógtad el". (Nálunk gimiben történt ilyen.)
2016. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

És a válaszolók akik iskolaidőben írogatnak ide?

26f

2016. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

#3, #4: a szövegből egyértelműen kiderül, hogy lesz igazolása (gondolom, a szülő által igazolható 3 nap terhére).

#4: Szerinted aki lógni akar, az 3 tanóra miatt lelkizne?

2016. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

"Az utolsó 2 óra elmarad.Szóval arra a 3 órára már nem mentem be,ha úgyis igazolatlanom lesz."


Most akkor lesz, vagy nem lesz? Ha leigazolja valahogy az egész napot, akkor adminisztratívan nyilván jobban jön ki belőle.

2016. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy ha arra 2 órára kapok igazolatlant,akkor már egész napra kell az igazolás
2016. okt. 21. 09:33
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

2 óra igazolatlan vs. 1 nap igazolt.

Még a hülyének is megéri! :)

2016. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!