Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan fogadnátok el?

Figyelt kérdés
A magyartanáromnak tavaly év vége előtt pár nappal odaadtam egy írásomat.(kisregényemet) Viszont ő máig sem olvasta el. Elmondása szerint időhiány és egyéb nem közölt okok miatt nem is fogja. Nagyot csalódtam, főleg azért, mert ez a tanár tavaly nagyon sok problémámat segített megérteni és átlátni. Sokáig erősködött, hogy tud segíteni csak mondjam el, mi a baj. Nem tudtam másra számítani akkoriban, így rá támaszkodtam. Sokat beszélgettünk, de ő folyton rébuszokban beszélt, rejtvényeket gyártott. Szóval segített is meg nem is. Kötődni kezdtem hozzá. Szükségem volt rá és még mindig szükségem lenne, de ő tanév kezdete óta távolságtartó és arrogáns velem szembe. Óriásit csalódtam benne. Nem értem, miért lett velem ennyire más. Nem tudom elfeledni. Sem őt, sem pedig a történteket. Már nem tudok egyszerűen tanárként tekinteni rá. Ő eltaszít, ez pedig nagyon fáj. A folyosókon kerül, gyakran nem köszön vissza. Mindig leráz, ha beszélni szeretnék vele, végig sem hallgat, ha belekezdek a mondanivalómba.

2016. nov. 8. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Te fiú vagy lány vagy?

Bocsáss meg...de lehet kicsit nyomulós vagy, mégis év vége más..de lehet már szenilis is kicsit..szerelmes lettél belé??:) nem baj az csak ne dramatizáld túl!! Szerintem.:)

2016. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Te jó ég... nem szabad így ráakaszkodni senkire, de tanárra pláne nem. Te lőttél túl a célon. Vegyél vissza, de rengeteget és akkor megint normális tanár-diák viszony lehet köztetek.
2016. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek a válaszokkal.


Attól, hogy valaki nem segít nekem, soha az életben nem fogok úgy tekinteni rá, mintha ő "okozná" a problémáimat. Mert nekem kicsit így hangzott ez a kérdés. Akár ennyi erővel a konkrét problémát is leírhattad volna, de te azt látod elemi problémának, hogy valaki nem segít, kivetíted az ő személyére az egész problémát. Ez még a ráakaszkodásnál is rosszabb.

Magyarázd el itt, hogy miért függ a problémáid megoldása egy személytől/tanártól/stb. akármi. Szerintem fontos azt belátni, hogy az a tanár is ember, nem pedig isten. Az emberek általában istenként tekintenek azokra, akiktől a "választ" várják mindenre, pedig sok személyes helyzeteidet pontosan te magad tudod a legjobban, leg-hozzád-kimértebben megoldani.


Ha elmondásod szerint "segített is meg nem is", akkor nem értem, mit vársz tőle, ő is kényelmetlenül érezheti ezt, hogy vársz tőle valamit, miközben még te magad sem tudod, hogy mi az, mert nem értitek meg egymást. Pedig pont azok "kötődhetnek igazán", akik között őszinte megértés van. A leírásodból nem ez jött le.


"Óriásit csalódtam benne."

Ez igencsak drámai, de gondoltál már arra, hogy talán ő is csalódhatott benned, és azért ilyen veled?

2016. nov. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Iszonyatosan nyomultál rá, igazából sajnálom szerencsétlen tanárt. Neki részben kötelessége, hogy segítsen a diákjain, erre te pedig elkezdtél vonzódni felé.

"Nagyot csalódtam benne."

Kevés ennél dráma királynősebb szöveget olvastam itt. Túl sokat láttál bele, most pedig túl dramatizálod.

Lépj tovább.

15/L

2016. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!