Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek is olyanok a régi...

Nektek is olyanok a régi osztálytársak, mintha teljesen idegenek lennének?

Figyelt kérdés
9 évig találkoztam ezekkel az emberekkel nap, mint nap. Azóta eltelt 10 év. Most nézegettem őket a Facebookon, és olyan, mintha kb sosem ismertem volna őket.
2016. nov. 9. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de nem is hiányoznak.
2016. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem.

Főleg nem azok, akikkel jóban is voltam.

Ha nem is tartjuk a kapcsolatot, de ha véletlenül összefutunk valahol, akkor is tök jól el tudunk beszélgetni, mintha csak most ért volna véget a suli. Pedig már eltelt 20 év általános óta :)

2016. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
miert, nem idegenek?
2016. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
azok, mindig is azok voltak.
2016. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, csak osztálytársak voltatok, de nem volt köztük egyetlen barát sem.

Ismerek 40-en túli embereket, akiknek ma is baráti kapcsolatuk van néhány általános iskolai baráttal. És van ilyen huszonéves ismerősöm is. Közös programok, szinte napi kapcsolattartás.

2016. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Az embernek általában legalább volt 40 különböző osztálytársa. És ezekkel ind nem lehet tartani a kapcsolatot. A legbarátkozóbb ember sem tartja a kapcsolatot az összessel.
2016. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak.

Az osztály egy mesterségesen összetákolt közösség, gyakorlatilag szükségszerű, hogy miután ez a mesterséges összetartó erő megszűnik, a kapcsolatok nagy része is megszűnjön.

2016. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem azok lennének, mindígis perifériára voltam szorítva, kiközösítettek, vagy csak szimplán nem törődtek velem, most tizenakárhány év után már felnőttek lettek, megváltoztak, szóval ha találkoznék velük teljesen idegenek lennének mint ahogy azok is voltak.
2016. nov. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%

Nekem már akkor is idegenek voltak, amikor egy osztályba jártam velük. Nem ismerőseim facebookon, nem tudom, hogy melyik hol van most, de bevallom, nem is érdekel. sem az általános iskolás, sem a gimis közösség nem volt jó, klikkek voltak, ők bizonyára tudnak egymásról de én ebből kimaradtam. Az általános iskolásokról tudom, hogy a legtöbbnek gyereke van vagy épp az utcát sepri, de ezt is onnan tudom, hogy anyukám véletlenül látta.

10 év alatt a legnormálisabb osztály is szétesik, az emberek felnőnek, megváltoznak és gyakran a régi önmagukhoz képest is idegenekké válnak, nemhogy egy régi osztálytárs számára.

2016. nov. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én még megismerem az összest néha megnézem őket, de már egyik se a régi önmaga...


általánosban mindenkivel kijöttem úgy-ahogy, jó volt közép suli már rosszabb sok klikk verekedés, kiközősítés aztán az utolsó osztályom már jobb volt.


És lássuk csak kivel tartom a kapcsolatott: 1-2 középsulis haverral, többi az csak ismerős semmi több.

2018. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!