Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket érdekeltek ezek a...

Titeket érdekeltek ezek a tantárgyak?

Figyelt kérdés
Azokból a tantárgyakból amik nem kellenek a tovább tanuláshoz pl: egy ének vagy egy kémia tantárgyakból tanultatok , vagy nem érdekelt titeket hogy hányas lesz a dogátok ?

2016. nov. 29. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Fizika érdekelt amíg nem tudtam sokkal jobban mint tanáraim. Utána már ez is unalmassá vált.

Én sosem tanultam semmiféle tantárgyból sem, nem csak amik nem kellettek továbbtanuláshoz.

Nekem volt életem.

2016. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló hozzászólásából csöpög a nagyképűség :D

Viszont én sem foglalkoztam a töltelék tárgyakkal, több idő maradt mindne másra.

2016. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdekelt, az átlag is számít(ott). De azért nem tanultam halálra magam. Nyilván ami csak aláírásos volt, mint a tesi, rajz, zene, ilyenek, azzal nem foglalkoztam egyáltalán.
2016. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de ahol nem az átlagot nézik , hanem konkrét tantárgyakat ? akkor ne is törődjek pl egy tesivel vagy egy énekkel ?
2016. nov. 29. 21:24
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Ami az továbbtanulásomhoz nem kell az nem is érdekel.

Szerintem ezzel mindenki így van. Nyílván azt fog tanulni,és azzal fog foglalkozni ami érdekli.

(legalábbis ideális világban így lenne. Sajna sokan mennek tovább valamerre szülői kényszer,vagy "jobbötletemnemvolt" úton)


Biológus szeretnék lenni,tehát érdekel a biosz,a kémia, az angol, és ennyi.

Baromira nem értem hogy ilyenekkel mint média,tesi,etika,vagy éppen a senki se tudja de mindenki szajkózza "általános műveltséghez" tartozó irodalmat minek tanuljam.

Az undorító az egészben hogy akinek fotografikus memóriája van (értsd: leteszel elé egy A4-es lapot,akkor még a lap szélét is beseggeli) az fényévekkel előnyben van,azzal szemben akinek valóban idő lenne megtanulnia egy érdektelen tárgyat.

Ááááh....sz#r ez a rendszer ahogy van...

2016. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát egyet értek veled
2016. nov. 29. 21:26
 7/14 anonim ***** válasza:

Én diákként válaszolok.

Ének érdekelne, csak az iskolákban nem nagyon tartanak normális, igazi énekórát, de egyébként nem is sokakat érdekel. Engem azért érdekel, mert szeretek énekelni, szeretnék jó lenni benne. Régen még szolfézsra is jártam, de nem szerettem. Énekből könnyű volt 5-ös lenni, de egy évben írunk egyszer dogát, most 3-as lett (zenetörténet) nem nagyonérdel.

Fizikát, kémiát egyenesen utálom, unom, nem érdekel. Azért próbálok összeszedni egy 3-ast, nem akarok olyan rossz jegyeket, de nem számítok a legjobbra és nem állok neki bőgni ha rossz lesz, de a 2-est egy ilyen dolgozatnál mindenképp el akarom érni.

Rajzórát nem szerettem, mert semmi tehetségem hozzá, kreativitásom sincsen. Ugyanez technikán.

2016. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Irodalmat, nyelvtant (a baromság részét), éneket, filozófiát kerültem, mint a mérget. A természettudományok érdekeltek csak, meg a műszaki tárgyak, azokat nyomtam, azok is kellettek csak az érettségiből az egyetemi felvételihez, szerencsére. Azt kell csinálni, ami érdekel És pénzt is lehet vele keresni. A tanárok véleményét meg le kell tojni. Ha vállalkozó akarsz lenni és tehetséges vagy, akkor max az elemi matematika számít valamennyit, de úgyis BMW-vel fogsz járni, ellentétben a tanárral. Ha mérnök akarsz lenni, akkor meg a műszaki tárgyak de a többi nem.

Szerencsére én ezt már fiatalon felfogtam, és bejött. (nem vállalkozok)

2016. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Manapság divatos ezzel az idióta fotografikus memóriával előjönni.

Jobb lenne, ha arra koncentrálnátok, hogy a LÉNYEGET tudjátok.

Már ha a fotografikus memóriátok képes értelmezni, hogy mit jelent a LÉNYEG! :D

2016. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj utolsó.

A mai iskolarendszer kb abból áll hogy az amúgy is seggeltető porosz oktatási rendszert élesztjük újra,és várunk el még többet.

Gimik rangsorolásánál is ez a fő szempont: hogy hol préselnek le minél többet a diák torkán.


Nevezd ahogy akarod. Fot. memória,vagy seggelés. Én az utóbbit szoktam használni mert szemléletesebb,ám sértőbb is.

A tanár pedig k.....vára nem kíváncsi arra hogy neked megmarad e a lényeg vagy nem. Az ő egyetlen szempontja hogy te azt a következő dogában vissza tudjad böfögni szó szerint ahogy ő azt lediktálta.

Az iskolarendszerünk lényegében adattárolókat nevel ki a diákokból. Kvázi pendrivokat.

Csak az a baj hogy hiába hordasz 2 hétig 100 oldal anyagot az agyadban,mert aztán elfelejted,ha még abban a két hétben se tudod használni a logikádat,intuitív gondolkodásodat hogy a meglevő tudásodat kihasználd.

ezt hívják gondolkodásnak,és ez az ami hiányzik a társadalomból.

Mert adatokat tároljanak a számítógépek,és használják fel az emberek.

Fordítva nem működik még.

2016. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!