Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársam terrorizál...

Az osztálytársam terrorizál és nem használ semmi. Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a középiskolát (15 éves vagyok) és az érettségi is messze van, szóval sajnos az a lehetőség sem áll fenn, hogy gyorsan leérettségizem, aztán többet nem kell látnom. Komolyan mondom, hogy semmi, de semmi nem használ. Elmesélném ezt az egészet, mert amúgy sincs olyan ember a közelemben, akinek úgy tudnám elmondani, hogy segíteni is tud. Itt meg nyilván vannak nálam idősebb és tapasztaltabb emberek, meg olyanok is, akik mentek keresztül ilyen dolgokon (nyilván sokan vannak) és a saját bőrükön tapasztalták, hogy ez milyen és ők is segíteni tudnának, hogyan vészelték át ezt az időszakot.


Ígérem, hogy próbálok rövid lenni, ha nem sikerül, akkor bocsi.

Ugye említettem, hogy most kezdtem a középsulit. Nem szakmunkás vagy legalja suli, hanem ide(elvileg) olyanok járnak, akik normálisak és csak olyanokat vesznek fel akiknek jó jegyük van (4es átlag felett) szóval ezért is gondoltam, hogy jófej emberekkel leszek körülvéve, akiknek hasonló érdeklődéseink vannak (ez egy kéttannyelvű suli amúgy) és mindenki a maga dolgával lesz elfoglalva, nem pedig azzal, hogy másokat szekáljon. Na hát a gondok gólyatáborban kezdődtek. A lányok normálisak voltak amúgy, de estére külön voltak választva a lányok és a fiúk (én is fiú vagyok) és van egy srác, aki elkezdett szekálni. Reggel arra keltem, hogy leöntött hideg vízzel és egyfolytában rajtam röhögött, én meg megütöttem és mondtam neki, hogy hagyjon békén, erre ő meglökött, nekiestem az asztal legszéléhez és a kezemen lettek csúnya hegek, amik nehezen gyógyultak be és elkezdett rugdosni, de egy másik srác szólt az ofőnek és ő szedte le rólam.


Aztán suli első napján elkezdte a lányoknak mesélni, hogy mennyire szerencsétlen vagyok, hogy ne tudom megvédeni magam, ők meg elkezdtek rajtam röhögni és az egyik csaj mellém állt, aztan a srác őt is kinézte magának. Úgyhogy mi ketten lettünk az osztály nyomijai. A lányt is nagyon megszégyenítette, hogy mennyire kicsi mellei vannak, a barátnőjének sokkal nagyobbak vannak és sokkal szebb a haja is és nem olyan ocsmány arca van, mint neki. Sokszor láttam, hogy fb-n írt a képei alá, hogy mennyire ronda meg senkinek nem fog majd kelleni és hogy mekkora egy csicska.

Engem meg sokszor megütött már, "véletlenül" rálép a lábamra meg egyfolytában magát nézi a tükörben vagy éppen a mobilja előlapi kamerájában és ha a haja szétjön, akkor elkezdi igazgatni. Erről jut eszembe.. Egyik tesi órán szólt a tanárnak, hogy összekócolódott a haja, had csinálja meg és amikor mondta, hogy nem engedi meg, mert majd óra végén megcsinálhatja, a srác elkezdett hisztizni és mondta, hogy így semmit nem csinál. Az öltözőben meg folyton magát mutogatta, hogy az ilyen test jön be a lányoknak, nem pedig az olyan, mint amilyen nekem van és mondta, hogy igen gyorsan öltözzek már fel mért elhányja magát. Aztán amikor mentem volna ki, kirakta elém a lábam, nem vettem észre és elestem.

Szóltam a szüleimnek, ők beszéltek az ofővel, de ő nem csinált semmit és másnap a szüleim a srácot félrehívták, hogy beszéljenek vele. A srác meg olyanokat mondott, hogy nem érdekli, hogy egy olyan nyominak a még nyomibb szülei mit mondanak, szánalmas, hogy ebből ekkora ügyet csinálnak, majd szól a szüleinek és szétszedi őket stb.


Másnap a srác leköpött és mindenféle módon elkezdett inzultálni, két másik sráccal fogták magukat és nekem dobáltak mindenfélét amit találtak és az egyikőjük meg lefogta a kezemet, hogy ne tudjak semmit sem csinálni.

Aztán odamentem a sráchoz és mondtam, hogy szeretném, ha abbahagyná, mert meg lehetne oldani ezt normálisan is, ha valami gondja van velem. Erre kiröhögött és meglökött.

Meg cigizik is és amikor mentem ki a suliból odajött hozzám és adott nekem cigit, hogy próbáljam ki, de nemet mondott erre az arcomba fújta a cigifüstöt.


Mindennap beszólogat valamit, egyfolytában undorítónak meg csírának hív és megaláz egyfolytában. Az is kiderült, hogy azért vannak elfogadható jegyei, mert végig puskázott és ezzel dicsekszik egyfolytában.


Szóval nagyjából erről lenne szó. Gondolom már érthető hogy mi a bajom és próbálnám megvédeni magam, de ő akkor sokkal durvább és sem a szüleim, sem a tanáraim nem segítettek túl sokat.


2016. dec. 16. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:

menj fel az igazgatóhoz hogy megfenyeget késsel hogy elvágja a nyakad. És említsd meg hogy mindenféle képen a rendőrségi is tudni fog az esetről mert az életveszélyes fenyegetés bűncselekmény .


Ebből komoly ügy lesz arra készülj. Aztán másnap menj oda hozzá és mond aszt ez csak a kezdet: aztán soha ne beszélj vele egy szót se.

2016. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor menj igazgatóhoz, vagy bárkihez, ha van bizonyítékod! Ha nincs...csinálj...telefonnal vedd fel a beszélgetést és kérdezz közben rá mikor felveszed hogy "miért fenyegettél meg <a srác keresztnevét nevét mond>? Ilyen módokkal gyűjts bizonyítékot és akkor jobb helyzetben vagy ha tagadná.....
2016. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Titokban készített hangfelvételélt be is perelhet. + az nem bízonyító erejű. Így mint a videofelvételt pl a bíróság figyelmen kívül hagyhatja és hagyja is ha az illető előtte nem volt tájékoztatva pl táblával.

Ezért van hogy cégeknél nincs hangrögzítés mert akkor mindenikek minden nap alá kellene íratni egy nyilatkozatot.

2016. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ellenszenves, megalomán személyiség.. Az is elképesztően okos lehet, aki az osztályban mellé áll. "Vétkesek közt cinkos aki néma"


Szerintem ennek a személynek brutálisan összetörne az egója, ha egy nap arra ébredne, hogy tar kopaszra lett nyírva a "szépséges" haja. A szülei helyében már rég elküldtem volna katona kiképzőbe, mert ilyen teljesítmény és személyiség nélkül úgyis csak bűnöző, naplopó vagy alkoholista lesz belőle.

2016. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A felvétel jó, de csak iskolaszinten. Az of és az igazgató előtt bizonyíthatod vele, hogy mi a helyzet, de másutt nem fogadják el, sőt, lehet te kerülsz bajba.

De egyébként nincs okos tanács, az írásod olvasása közbe így be-be villantak a "fúdejó" megoldások, fszé' nem rúgtad még vesén, stb, de nyilván ezek nem működőképesek. Mégis azt gondolom, hogy csak rajtad és a fellépéseden múlik, hogy lezárd ezt az ügyet vele. Mondjuk iskola után.

2016. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudod, hol k**tad el? Itt:


"leöntött hideg vízzel és egyfolytában rajtam röhögött, én meg megütöttem"


Minek verekszel? Az oké, hogy az osztálytársad egy gyökér, de miféle reakció az, hogy megütsz valakit? Ő is hülye, te is hülye vagy, ezt innen nehéz értelmes ember módjára megoldani.

2016. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mentálisan nem vagy egyben, de a szüleid sem!

Igen, hiba volt megütni, mert ott agyon verni kellet volna!

A szüleid meg nem tudom hogy tűrhették hogy így lehordja őket egy kis taknyos! Apám szerintem ott ölte volna meg . .

Inkább nem hívtad volna be őket, mert most még nagyobb az önbizalma, mert nem hogy téged, hanem meg a szüleidet is becsicskította, akik elvileg a te legnagyobb támaszaid!

Kezdetben hivatalos úton próbáld intézni, ha nem megy akkor jöhet a keményebb rész!

Ezalatt nem 1-2 pofont értek, hanem olyan dolgot (akár komoly verést) amely mentálisan lerombolja, és nem lesz ereje visszavágni!

Esetleg elkezdhetnél egy küzdősportot, ami mentálisan és teknikailag is feljebb tornáz, így legközelebb nem csak megütöd, hanem kiütöd!

Bár ahogy elnézem te azt nem bírnád lehet, akkot viszont konditerem!

Az mentálisan, meg látszólag megerősít, jobb mint a semmi!

2016. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Azt még hozzátenném, hogy akármilyen gyerek is szemétkedik velem, de ha az én szeretett szüleimet így lehordaná, tuti széttépném!

2016. dec. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Az a lany meg melletted all? Ha igen kérd meg, hogy titokban készítsen videófelvetelt, vagy készíts te videó/hang felvételt és szólj a rendőröknek, mivel mar 14 múlt büntethető. Remelem beken fog végre mar hagyni.:(
2016. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Videó/hangfelvételért nem perelheti be, ez hülyeség. Kizárólag akkor perelheti, ha megosztja egy közösségi portálon, vagy bárhol máshol. Az, hogy az igazgató/tanárok sem csinálnak semmit, az az iskola szégyene... Nekem is volt hasonló osztály társam, bár az általánosban volt, és nem volt ennyire komoly. Középsuliban meg csak 9.-ben volt egy-két problémás, de azok ki is hullottak. Azt ajánlanám, mint fentebb, ha kell, esetleg hatósághoz fordulhatsz szüleiddel, ha komolyabb lesz. 8 napon belül nem gyógyló testi sértésért mehet a feljelentés és pár hónap börtön lehet. Ha pedig nagyon nem bírod, javasolnám az átiratkozást. (Javasolnék is egy iskolát, ebbe is én járok, és rendes a közösség. Van pár hülye, de ha normális vagy, és jól ki tudsz jönni pár emberrel, a többit már leszarod) pataky.hu ez az iskola weboldala. Ha esetleg érdekel, akkor fontold meg. Remélem valahogy sikerül megoldani! Kitartás, átérzem!
2017. jan. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!