Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kettőnk közül ki a negatív?...

Kettőnk közül ki a negatív? Miért ilyen velem az iskolatársam?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban tanulok és olyan szakra járok, ahol csak ketten vagyunk lányok az évfolyamból.

Ahogy beléptünk az iskolába, máris érződött rajtunk, hogy ég és föld vagyunk.

Már a kezdetektől riválist látott bennem, én kedvesen próbáltam közelíteni hozzá, de mindig nagyon flegma és lenéző volt velem, ami nem tudom miért van.

Szerintem irigy rám, hiszen én gazdag családból származom, mindent megkapok a szüleimtől, elég jól teljesítsék az iskolában, de ő állandóan meg akar vetni és le akar húzni.

Ehhez képest ő egy penészes falú panelben nyomorog, a 8 testvérével taposnak egymáson és az is közrejátszik, hogy enyhén autista.

A nővére is az iskolába jár, aki viszont elképesztően tehetséges.

De szegény csaj távolról sem olyan, mint a testvére, de a tanárok is nagyon patronálják és favorizálják ezt a családot, így abban a hitben van, hogy ő a legjobb az évfolyamban, pedig nagyon béna.

Mégis állandóan szemét velem, mindig azt akarja éreztetni, hogy jobb nálam.

És nem úgy mutatkozott be az iskolába lépéskor, hogy "... vagyok", hanem egyből:" XY húga vagyok."

Én nem utálnám őt, de mivel állandóan ellenem van, nagyon rossz érzés.

Miért csinálja ezt? Ennyire egoista vagy csak irigy?



2016. dec. 19. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Hát te sem vagy jobb a Deákné vásznánál.
2016. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aperitif ***** válasza:
22%

" ő egy penészes falú panelben nyomorog, a 8 testvérével taposnak egymáson és az is közrejátszik, hogy enyhén autista."


Ki is a lenéző?

2016. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Nekem ebből nem az jön le, hogy annyira kedvesen közelednél hozzá...
2016. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Természetesen ezek közül semmit nem mondok a szemébe.

Ezt az hozta ki belőlem, mert ő naponta megbánt engem, de én soha nem voltam gonosz vele.

2016. dec. 19. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Attól hogy nem mondod a szemébe, attól még lenézed.


Nem feltűnő hogy az ő rossz viselkedését azzal magyarázod, hogy ő "lenéző", "negatív", "egoista" vagy "irigy", de a saját rossz viselkedésed oka is ugyanaz hogy ő "lenéző", "negatív", "egoista" vagy "irigy"?


"Kettőnk közül ki a negatív?"


Más lehetőség hogyhogy nincs? Miért pont vagy az egyik vagy a másik?


Mindketten tipikus figyeleméhes irigy csitrik vagytok.

2016. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az előző válaszolókat...Ti nem néznétek le egy olyasvalakit, akihez ti a kezdetektől fogva kedvesen próbáltatok közeledni, ő viszont cserébe folyton bunkózik veletek? Nem hiszem, hogy titeket nem idegesiteni...

Kérdező, szerintem ne foglalkozz vele, kerüld el, amennyire csak tudod és kész. Egyszer csak megunja a csesztetésedet.

2016. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aperitif ***** válasza:
0%
#6, ha velem ilyen valaki, akkor elkerülöm, de nem nézem le, és főként azért nem nézek le senkit, mert 8 testvére van, és rosszak a lakáskörülményei.
2016. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de azt egy szóval sem írtam, hogy lenézem a 8 testvére és a körülményei miatt. Ezt azért írtam le, mert ez a lány úgy tekinti magát felsőbbrendű el nálam, hogy közben így él.

De én nem ez alapján ítélek meg másokat, hanem aszerint, hogy kedvesek és elfogadóak-e velem. Alapvetően toleráns típus vagyok.

Vannak olyan barátnőim, akiknek szintén nem könnyű az életük, de sose vágtam fel a helyzetemmel, egyébként elég visszahúzódó és megértő típus vagyok, melankolikus, és nem az a tipikus "figyelemhiányos csitri", amilyennek egyikőtök beállított.

Én ezt a kérdést elkeseredésemben írtam....mert amit ez a lány művel velem, az már elviselhetetlen...

2016. dec. 19. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!