Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mennyire kell...

Szerintetek mennyire kell rosszul lenni ahhoz, hogy jogos legyen elkéredzkedni iskolából óráról, rosszullétre hivatkozva?

Figyelt kérdés
Ti mikor kéredzkednétek el?
2017. jan. 17. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát a rosszullétet csak én érzem, úgyhogy ha nem is látszik rajtam, de rosszul vagyok, akkor nyilván mondom, hogy mi van :D

Ez most attól független, hogy elhiszik vagy sem, nyilván, ha visszatérő rosszullétek, akkor az én érdekem is, hogy kivizsgáltassam magam, tehát notóriusan nem működik ez, mert gyanús, ha nem teszek semmit. Másik, hogy néha gondolom ott az iskolaorvos, tehát ő is alátámaszthatja, hogy nem kamu.

2017. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elkéredzkedni bármikor lehet, legfeljebb nem engednek el. Vagy az iskolaorvoshoz küldenek, nem haza.


Mondjuk nem kéne megvárni, amíg végighányod a folyosót, hanem már akkor jelezd, hogy rosszul vagy, ha hányingered van.

Ha úgy érzed, hogy annyira fáj a fejed, hogy nem tudsz odafigyelni az órán, akkor semmi értelme, hogy ott ülj, kéredzkedj el.

Kéredzkedj el, ha érzed, hogy lázasodsz (ne várd meg, amíg már felkelni sem tudsz a székről).


Szóval akkor kérezdkedj el, amikor már elég rosszul vagy ahhoz, hogy ne tudj figyelni, dolgozni órán, de még elég jól vagy ahhoz, hogy a saját lábadon hazajuss.


Ha sportot kezdenél űzni belőle, le fog állítani az ofő/szülő/iskolaorvos kombó (remélhetőleg).

2017. jan. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Metionin ***** válasza:
100%

Nekem volt pár olyan menstruációm, amikor elkéredzkedtem az orvoshoz (aki hazaküldött). Ezek úgy néztek ki, hogy alig tudtam járni a görcstől és mellé hasmenés-hányás. Nem űztem belőle sportot, pl. ha csak az egyik tünet volt, akkor nem szóltam csak csendben szenvedtem.

Aztán volt egyy lábon hordott tüdőgyulladásom, amivel a szüleim elküldtek iskolába, mert nem is vagyok én olyan rosszul. Akkor első óra előtt elkéredzkedtem az oszitól, hogy hadd menjek az orvoshoz, ki is lettem írva 2 hétre kötelező fekvéssel és a doki csókoltatta a szüleimet.


Szerintem egy hányás-hasmenés vagy lázzal járó betegség már elég indok legalább az orvoshoz elkéredzkedni.

2017. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!